BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Політика.    Економіка.    Тема.    Теле-Поступ.    Пост-Factum.    Спорт-Поступ.    Кримінал.    КуПол: Новини.    zaxid.net.    Реклама.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
11 червня 2007 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
  12:31 07-08-2020 -   Російській співачці "Глюкозі" на 3 роки заборонили в'їзд в Україну  
  15:10 04-08-2020 -   23 ОТГ на Львівщині матимуть своїх поліцейських  
  15:10 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
  9:42 04-08-2020 -   На Львівщині скасували обов'язкові медогляди для учнів та вчителів  
Україна
  14:42 08-08-2020 -   "Батьківщина" висуває свого кандидата в мери Києва  
  14:42 08-08-2020 -   Коронавірус в Україні: знову антирекорд, 1489 випадків  
  11:20 07-08-2020 -   За добу на COVID захворіли 103 дитини, стало багато складних випадків  
  11:20 07-08-2020 -   Зеленський готується зібрати Раду, щоб підняти зарплати  
  16:12 06-08-2020 -   "Слуга народу" розпочала передвиборчу кампанію і озвучила гасло  
Світ
  14:59 08-08-2020 -   В ЄС стурбовані спробами РФ переглянути свою роль в “нормандському форматі” і ТКГ  
  14:43 08-08-2020 -   Білорусь депортувала двох українських журналістів  
  14:43 08-08-2020 -   "Вагнерівці" в Білорусі: в РФ заявили, що це провокація "третьої країни"  
  11:21 07-08-2020 -   Американський Мін'юст вимагає конфіскувати у Коломойського нерухомість у США  
  16:11 06-08-2020 -   Twitter висунув ультиматум аккаунту Трампа    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Політика  » 

___________________________________________________________________________

На старті великої битви... електоральної
Тарас РАДЬ, Генеза
 
За усією сукупністю останніх подій, динамічних і не завжди прогнозованих, лежить тверезий розрахунок передвиборчої боротьби. Незаперечний факт дострокових виборів зумовлює зміну акцентів політичних сил в сторону вибору тактик і стратегій на фоні спроб передбачити майбутню конфігурацію парламенту.

Через це вихідним (важливим для самих партій – в плані агітації, а для виборців – підтримки) фактом подальшої політичної боротьби виступає можливий склад і формат учасників виборчого процесу. Для цього необхідно врахувати ряд обставин: по-перше, досвід і практика попередніх, особливо останніх, виборів та їхні результати для кожної із сил; по-друге, оцінка досягнень і прорахунків політичної партії (блоку), із врахуванням аналогічних показників можливих партнерів і конкурентів; по-третє, особисті домовленості (блок суб’єктивних умов) та результати моніторингу - об’єктивних статистичних даних та рейтингів; по-четверте, розподіл посад і сфер впливу по закінченню виборів. Іншою умовою міжпартійних домовленостей виступатиме питання сумісності, яке містить три складових: перше, це ідеологічна сумісність, яка є базовим аргументом, тривала в часі, і як правило, не містить суперечностей (наприклад, колись НСНУ чи „правиця” сьогодні); друга, прагматична із попереднім досвідом співпраці – об’єднання з розрахунком (об’єднання ПР разом з КПУ і СПУ, за умов їх подальшої співпраці); прагматично-динамічна – процес постійного пошуку партнерів із означеним терміном співпраці, або до настання певної події чи дії.

На основі вже існуючих та потенційних домовленостей і попередніх заяв політиків можна стверджувати, що кількісний склад учасників не зазнає особливих змін. Як і в останні декілька років рушійними силами виборчого процесу будуть три найбільші партії – Партія регіонів, „Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко. Через це зміст виборів визначатиметься результатами міжпартійних домовленостей, які окреслять коло їх учасників. Першим форматором, для якого до недавнього часу позачергові вибори були небажаними, виступить Наша Україна, результати якої повинні стати виявом громадської оцінки діяльності політики президента. Формат можливого блоку, потенційну можливість участі у якому зберігали вісім політичних сил – НУ, БЮТ, „правиця”, „Самооборона”, ГП „Пора”, ВО„Свобода”, обумовлювався двовекторною спрямованістю – або „Наша Україна” і БЮТ, або „Наша Україна” і праві сили (варіант блокування усіх сил був виключений з багатьох причин). Та за умов розходжень у парламентській коаліції (такий блок швидше за все став би субадитивним, окрім цього свою роль зіграли програмно-ідеологічні розбіжності та особисті амбіції) та відсутність домовленостей між усіма правими силами найбільш імовірний склад цього блоку – „Наша Україна”, „Самооборона” і Правиця (УНП, НРУ і Собор).

Незважаючи на обіцянки Ю.Луценка не брати участі у виборах, „Самооборона”, яка фінансується нашоукраїнцем Д.Жванією та „правиця” можуть забезпечити НУ відносно невелику перевагу над Партією регіонів і БЮТ, проте неспівмірні пропорції при розподілі влади. Такий блок міг би стати цілком виграшним за умов мажоритарної виборчої системи (коли переможці ділили б абсолютну владу), проте субадитивним в умовах пропорційної системи, що може закінчитись кризовими явищами в середині блоку.

В свою чергу такий формат першого блоку впливає і визначає долю інших двох учасників виборчого процесу – БЮТ і решти правих сил. Доволі популярний і рейтинговий БЮТ, який за форматом і є блоком, за обставин, що склалися, не має перспективно-виграшних союзників. Разом з тим, не зумівши домовитись про спільну виборчу боротьбу, „Наша Україна” таким чином отримала серйозного конкурента на близькому електоральному полі.

Третім потенційно можливим „помаранчевим” учасником виборів може стати крайньо правий блок у складі ПГ „Пора” і ВО „Свобода” – невдах переговорного процесу, що зумовлено їхніми непопулярними як серед населення так і в українському політикумі позиціями. Соціальний і національний радикалізм відповідно, який несуть в собі ці сили не дозволять їм подолати 3% бар’єр. Проте таке об’єднання продиктоване не так владними розрахунками як „бажанням заявити про власну позицію шляхом розподілу власної невдачі із союзником”.

Проте найвагомішим учасником дострокових виборів, в силу свого владного становища, залишається Партія регіонів. Незважаючи на свою керівну роль в коаліції (а тим самим наявність потенційного адмінресурсу) та високі рейтинги, її позиція постала перед дилемою, яку можна окреслити прислів’ям „краще синиця в руках, а ніж журавель у небі”: вибори можуть принести як більшу перемогу, так і поразку – втрата уряду і парламентської більшості. У плані пошуку союзників позиції „регіоналів” співпадають із становищем БЮТ. В обох випадках передвиборчі домовленості обумовлюються не так суперадитивними як просто адитивними перевагами, основне завдання яких забезпечити хоча б незначну перевагу над іншими двома основними конкурентами (протистояння НУ, ПР і БЮТ). Саме на прикладі Партії регіонів простежується розходження і специфіка передвиборчих і післявиборчих коаліційних домовленостей (різна природа цих явищ).

Йти на вибори у складі наявної парламентської коаліції для Партії регіонів є програшним варіантом, а інші потенційні союзники відсутні. Це сила, для якої блокування із малими непрохідними партіями не принесе нічого, окрім зобов’язань при розподілі влади. В той час як усі рейтингові уже визначились із своїм вибором (не в останню чергу з метою обійти „регіоналів”). Тому за умов, що склалися, йти на вибори як самостійний суб’єкт процесу, було би оптимальним варіантом для Партії регіонів Тоді партія могла би спрямувати свої сили на збереження свого електорального поля від претензій спеціально створених під вибори проектів.

Що стосується СПУ і КПУ, то наскільки виграшно вони ділили владу, настільки складно їм буде її підтвердити. Останні демарші цих сил, які пішли в супереч передвиборчим програмам і реаліям 2006 року, завдали відчутного удару по позиції О.Мороза (за умов низького рівня політичної культури українського суспільства це впливає не так на електорат, як на потенційних союзників, де фактор стабільності вагомий аргумент). Якщо СПУ і КПУ підуть самостійними суб’єктами виборчого процесу, то більші шанси подолати бар’єр залишають комуністи. Перспективи того, що вони об’єднають свої зусилля , малоймовірні в силу особистих (Мороз як хитрий лис та Симоненко як ревний марксист) та програмних розходжень.

Проте наявність незаповненої ніші лівого спектру залишає шанси потрапити до парламенту блоку партій лівих сил, участь у якому можуть взяти СПУ, КПУ, прогресивні соціалісти Вітренко та ще якихось дрібних партій лівого забарвлення (все залежить від того, СПУ чи КПУ захоче виступити із такою пропозицією).

Якщо говорити про політичні сили, що залишились, то тут можна виокремити два блоки – непрохідні партії і партії під вибори (потенційно можливі утворення нових партій). Серед перших стабільно залишаються партії В.Литвина НПУ, Н.Вітренко ПСПУ, раніше згадувані „Пора” і „Свобода”, а також можливе політичне відродження СДПУо, Партія зелених, можливо „Віче” тощо, які завжди мають ресурси для того, щоб нагадати про себе. Проте успіх, у вигляді проведення хоча б декількох своїх представників у парламент, можливий за умов долучення до уже вище розглянутих потенційних учасників виборчого процесу.

Щодо нових виборчих проектів, то практика доводить, що їхні шанси потрапити у парламент, як з об’єктивних так і суб’єктивних причин, рівні нулю (дострокові вибори не залишають часу для розкручування новостворених сил). Такі „позасистемні” партії часто виконують деструктивну функцію, і виступають інструментом основних претендентів у боротьбі з основними конкурентами, „паразитуючи” на їхньому електоральному полі.

За результатами проаналізованої ситуації і прогнозів можна виокремити декілька тенденцій виборів:

по-перше, у порівнянні із попередніми виборами відбудеться лише конфігураційні (форматні) зміни кількісного характеру. Фаворитом виборчих перегонів будуть партії центристського спрямування – „Наша Україна”, Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко, в той час як в правому і лівому спектрі відбудеться загострення протистояння;

по-друге, швидше за все в результаті виборів буде оформлена плюралістична партійна система, на відміну від напівсформованої за підсумками останніх виборів двоблокової, яка мала б інституалізуватися на наступних виборах;

по-третє, основним позитивним наслідком можливої структури учасників виборчого процесу має шанс стати „розмивання” і затухання, породженої останніми президентськими і парламентськими виборами, проблеми „двох Україн” і поділ на „наших та їхніх”;

по-четверте, динаміка партійних відносин може обумовлюватися не лише міжпартійними переговорами і домовленостями, а також процесом активної зміни їх персонального складу (зміна партійності, обмін списками тощо, хоча частині з них виборець давно мав би відмовити у підтримці).
» 
Євроінтеграція України крізь призму російсько-європейських відносин
Віталій МАРТИНЮК, УНЦПД
 
Росія і Європейський Союз стоять на порозі переговорного процесу з укладання нової угоди, яка має замінити чинну сьогодні Угоду про партнерство і співробітництво, термін дії якої спливає в грудні 2007 року. Саме ця тема була основною на саміті "Європейський Союз – Росія", який пройшов 17–18 травня в Самарі.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ющенко зустрівся з Путіним 
  ·  Буш може приїхати в Україну, але після виборів 
  ·  В Україні подорожчали хабарі 
  ·  Шаповал: Цетрвиборчком не може ”обнулити” списки” 
Погляд
  ·  Якими будуть наслідки створення помаранчевого мегаблоку 
Поступ у Львові
  ·  Мер Львова представив плани підготовки міста до «Євро-2012» 
  ·  Свобода» хоче пройти в парламент за рахунок голосів галичан 
  ·  Продовження "Мушкетерів" буде лайном 
  ·  Львів – восьме місто за рейтингом 50–ти кращих міст України 
Поступ з краю
  ·  Мороз розповів, що буде далі 
  ·  Ющенко: Діалог демократичних сил повинен бути плідним 
  ·  Мартинюк не виключає, що у фракцій БЮТ і НУ незабаром будуть нові керівники 
  ·  Мороз пояснив Пайферу, що питання виборів ще не закрите 
  ·  Генсек РЄ: Майбутні вибори будуть перевіркою для українських лідерів 
Поступ у світі
  ·  Парламентські вибори у Франції: перемогла партія президента 
  ·  Саміт країн G8: підсумки 
  ·  Буш: мета Косово - незалежність 
Політика
  ·  На старті великої битви... електоральної 
  ·  Євроінтеграція України крізь призму російсько-європейських відносин 
Економіка
  ·  Банківські кредити найближчим часом дешевшими не стануть 
Тема
  ·  Навколо персон нон грата 
Теле-Поступ
  ·  Гість програми - Любомир Буняк, колишній міський голова Львова 
Пост-Factum
  ·  Австралійці грають у гольф з отруйними жабами 
Спорт-Поступ
  ·  "Динамо" – чемпіон! Кияни виграли від "Карпат" 3:1 
Кримінал
  ·  На Львівщині затримали ЗІЛ, який перевозив різані кузови іномарок 
  ·  Мешканця Львівщини засудили до 3 років в'язниці за контрабанду ікон 
КуПол: Новини
zaxid.net
Реклама