Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Перша сторінка  » 


Верховна Рада запрацювала у повному складі
 
Учора зранку представники Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна» пришли на погоджувальну раду Верховної Ради.

Від БЮТ були присутні депутати Андрій Шевченко, Володимир Яворівський, Микола Томенко, Йосип Вінський та Юрій Сербін. «Нашу Україну» представляв Вячеслав Кириленко.

За попередніми домовленостями Верховна Рада 29-30 травня повнинна розглянути пакет законопроектів, напрацьованих на зустрічі Президента Віктора Ющенка, прем’єр-міністра Віктора Януковича і голови Верховної Ради Олександра Мороза та необхідних для проведення позачергових виборів парламенту.

Пізніше Томенко зауважив, що на нараді лідерів фракцій і членів робочої групи продовжується «важка дискусія, але продуктивна». За його словами, якщо робота триватиме в такому темпі, то о 16.00 можливе пленарне засідання.

За його словами, наразі вже узгоджено три позиції. Він зазначив, що є домовленість про те, що буде проголосована ухвала, якою підтверджується дія 53-х законів, прийнятих Верховною Радою з 2 квітня, а також про подання цих законів на підпис Президенту України.

Також передбачається проголосувати за ухвалу «Про нульовий варіант», сказав Томенко. Він наголосив, що йдеться про те, що цією ухвалою буде відмінено 5 постанов ВР, які пов'язані з реакцією парламенту на укази Президента щодо розпуску парламенту.

Заступник спікера підкреслив, що в другому пункті цієї ухвали передбачено, що вона набуде чинності тільки тоді, коли буде відмінений указ Президента від 26 квітня про розпуск парламенту.

Він також сказав, що узгоджене питання про те, що ВР внесе зміни до регламенту, які зроблять неможливим перехід народних депутатів в інші фракції.

Томенко повідомив, що також передбачається внести зміни в закон про Державний реєстр виборців, яким передбачено, що частина норм цього закону набуде чинності не з 1 жовтня, а з 1 серпня 2007 року.

Він також повідомив, що у вівторок не буде голосуватися питання щодо змін до закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», оскільки уряд попросив перенести це питання на завтра, 30 травня.

Врешті у Верховній Раді учора таки почалося пленарне засідання, на якому були присутні представники всіх п’яти фракцій. На засіданні реєструвалися 429 народних депутатів.

На засіданні Верховна Рада України прийняла Постанову «Про визнання такими, що втратили чинність деякі Постанови Верховної Ради України».

Відповідно до постанови, визнаються такими, що втратили чинність:

Постанова Верховної Ради України вiд 2 квітня 2007 року «Про політичну ситуацію в Україні, пов’язану з оголошенням Указу Президента України від 2 квітня 2007 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України";

Постанова Верховної Ради України вiд 4 квітня «Про особливості організації роботи Верховної Ради України в період до розв’язання політичного конфлікту в Україні»;

Постанова вiд 26 квітня « Про Указ Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 26 квітня 2007 року»;

Постанова вiд 30 квітня «Про вибори Президента України та народних депутатів України»;

Постанова вiд 15 травня «Про забезпечення завершення конституційної процедури законотворчого процесу і набрання чинності законами України, прийнятими Верховною Радою України протягом квітня 2007 року».

Учорашня Постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Указом Президента України про визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента від 26 квітня 2007 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Також Верховна Рада повторно ухвалила всі 53 закони, які були прийняті парламентарями за час дії Указів Президента про розпуск Ради та дочасні вибори в період з 3 квітня по 29 травня цього року.

Зокрема, були підтримані закон про внесення змін до Державного бюджету, закон про Фонд державного майна України, Закон України про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2007 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях, зміни до Адміністративного, Кримінального, Господарського кодексів та Цивільного кодексу України тощо, а також Закон України про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та ін.

При цьому, лідер фракції Нашої України В’ячеслав Кириленко зазначив, що «далеко не з усіма текстами НУ згодна».

Депутат від фракції БЮТ Сергій Терьохін при цьому закликав Секретаріат Президента підготувати, за його словами, «мертві» вето для кількох «антисотівських» законів, ухвалених сьогодні Радою.

О 18.00 голова Верховної Ради Олександр Мороз закрив пленарне засідання парламенту. О.Мороз нагадав, що у середу, 30 травня, ВР розпочне засідання о 10-й год.

По закінченні сьогоднішнього засіданні лідер БЮТ Юлія Тимошенко сказала в інтерв’ю журналістам, що може бути ще пролонговано роботу Верховної Ради України. Про це вона заяивла, відповідаючи на запитання, чи зможе ВР завтра ухвалити всі необхідні закони. Водночас, Ю.Тимошенко висловила сподівання, що все вдасться зробити завтра.

Вона наголосила, що сьогодні є «три фундаментальні розбіжності» між позиціями коаліції та опозиції, зокрема, за її словами, коаліція проти введення імперативного мандату.

Крім того, сказала Ю.Тимошенко, коаліція наполягає на тому, щоб вибори були визнані дійсними у випадку, коли в них взяли участь більш як 50% виборців. За її словами, коаліція також виступає за те, щоб прикордонники дали списки людей, які за кілька днів до виборів виїхали за кордон.

Ю.Тимошенко наголосила, що опозиція вважає недоречними такі пропозиції коаліції. За її словами, сьогодні продовжуватимуться переговори та узгодження позицій. При цьому лідер БЮТ висловила сподівання, що вдасться домовитися і завтра будуть проголосовані всі необхідні закони.

Нагадаємо, сьогодні, 29 травня, Верховна Рада ухвалила постанову, якою підтвердила результати голосування щодо 53 законів України, прийнятих парламентом в період з 3 квітня по 29 травня 2007 року. Крім того, депутати внесли зміни до Закону України «Про Центральну виборчу комісію». Згідно з ухваленим законом, повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені парламентом за вмотивованим поданням Президента України.За матеріалами УНІАН, «Українських новин», «proUA», «ForUm».

Обговорити в форумі» 
Кримські внутрішні війська МВС відмовляються підпорядковуватися Ющенку
 
Начальник міліції Автономної Республіки Крим Анатолій Могильов відзначає, що підрозділи кримського командування внутрішніх військ, як і всі внутрішні війська України, відповідно до законодавства підкоряються міністру внутрішніх справ України.
Детальніше>>
» 
БЮТ у новій ВР не створюватиме коаліції з Партією регіонів
 
БЮТ у новому парламенті не створюватиме коаліції з Партією регіонів, і буде або в демократичній коаліції, або в опозиції, про це заявила журналістам лідер БЮТ Юлія Тимошенко учора.
Детальніше>>