Попри те, що у нашому місті настала вже справжня зима, далеко не всі львів'яни мають можливість відчути тепло і затишок у власних помешканнях. "Багато будинків не опалюється, і ніхто достеменно не може сказати, скільки саме", -- констатував голова бюджетної комісії Львівської міської ради Юрій Кужелюк. На його думку, така ситуація склалася тому, що виконавча влада міста надто пізно поставила перед собою завдання забезпечити львів'ян теплом. "Влітку мусолили питання про кредит для "Водоканалу", але чому ніхто в цей час не піднімав питання тепла? Зима, як завше, прийшла до Львова несподівано", -- заявив Кужелюк.
Безвідповідальне ставлення міської влади до питання забезпечення мешканців Львова теплом, на думку депутата, наочно ілюструє бодай той факт, що розпорядження про початок опалювального сезону міський голова Любомир Буняк підписав 11 жовтня. А розпорядження про підготовку до того, аби цей опалювальний сезон розпочався фактично (зняття показів із лічильників, забезпечення договорів із жеками і т.д.), був виданий лише 16 жовтня. "Як можна видавати розпорядження про початок якогось процесу, а лише згодом про підготовку до нього?" -- обурюється Юрій Кужелюк і, мабуть, має рацію, бо нелогічність підходу влади до вирішення "теплового" питання підтверджується й іншими випадками. Так, під час чергового засідання міської ради, перший заступник міського голови Василь Кравців, припертий до стіни депутатськими запитаннями, казав: "Завтра буде тепло". Слід визнати, що це було правдою, але лише частково, бо "завтра" тепло з'явилося не в усіх і, як то кажуть чиновники, не в повному обсязі: десь батареї ледве теплі, а десь починають гріти лише увечері.
Причина незадовільної роботи мерії, на думку Кужелюка, криється у системній помилці, що її міський голова припустився у процесі реформування структури виконавчої влади міста. Скасовуючи запроваджені попереднім міським головою департаменти, Любомир Буняк створив незрозумілу схему управління містом, при якій владна вертикаль до краю зацентралізована. Раніше правом на кінцеве погодження володів начальник відповідного департаменту, тепер будь-який документ проходить через стіл Буняка.
"Процес управління бюджетом у Львівській міській раді взагалі "ручний". Виконавчі органи діють безсистемно. Бюджет-2003 потрібно формувати після затвердження соціально-економічний та інших програм розвитку, а міський голова постійно обіцяє, що програми буде розроблено, а їх нема та нема", -- говорить Кужелюк.
У такий спосіб, за його словами, аби погасити борг за газ перед НАК "Нафтогаз України" мерія урізала кілька статей бюджету, передбаченого на 2003 рік. Так суму, передбачену на розвиток ЗМІ, зменшили на 350 тисяч гривень, архітектури -- 500 тис., програм у галузі сільського господарства -- 600 тис., підтримки малого і середнього бізнесу -- 500 тис., резервного фонду -- 200 тис., інших видатків -- 450 тис., заходів, пов'язаних із проведенням приватизації комунального майна, -- 450 тисяч гривень.
Таке коригування бюджету повинно було б бути спершу затверджене міською радою. І, як повідомив "Поступу" Юрій Кужелюк, "рада затвердить ці цифри, інакше вона не може поступити, оскільки грітися треба".
»
БЮДЖЕТ
Галичину обділили субвенціями
Ольга МАЦКО
Кабмін перерозподілив субвенції місцевим бюджетам на 2002 рік. Найбільше від цього розподілу постраждала Львівщина, розмір субвенції для якої зменшено на 38,247 млн. грн. Разом із нашою областю суттєво постраждала й інші галицькі регіони -- Івано-Франківська область (обласний бюджет не дорахується 25,161млн. грн.) та Тернопільська область (розмір субвенції зменшено на 21,199 млн. грн.).
Компромісне рішення щодо ймовірної відставки Сергія Медведчука з посади голови державної податкової інспекції у Львівській області прийняли цього вівторка депутати Львівської обласної ради. Народні обранці вирішили створити спеціальну депутатську комісію, яка має вивчити усі наявні факти зловживання і тиску на підприємців з боку львівської ДПА. Отож, незабаром дразливе питання відставки Сергія Медведчука знову буде підняте на сесії облради.
У Львівської облдержадміністрації з'явився новий сайт в інтернеті. Кожен, хто ще вчора заходив на адресу www.loda.gov.ua, міг прочитати там фразу "тіпа нема шо відображати", тепер же кожен бажаючий може ознайомитися з роботою головного виконавчого органу області, дізнатись про останні новини, постанови та кадрові зміни на владному Олімпі. Цікаві зможуть також помилуватись фотографіями чиновників, особливо милих серцю пересічного громадянина. Серед іншої корисної інформації на сайті є графік прийому громадян та номери телефонів працівників облдержадміністрації.
Львівську асоціацію розвитку туризму (ЛАРТ) висиляють із Ратуші, -- про це повідомила Діана Конарєва, виконавчий директор асоціації. На початку минулого року керівництво попередньої міськради разом із міністерством Великобританії у справах розвитку туризму впровадило у життя цінний для розвитку туристичної інфраструктури міста єдиний в Україні проект Туристичного-Інформаційного Центру. ТІЦ виконував функції такої собі безкоштовної швидкої допомоги для усіх без винятку туристів нашого міста.
Сьогодні представники львівських опозиційних сил пікетуватимуть приміщення Російського консульства. "Протестанти" хочуть продемонструвати своє негативне ставлення до військових дій Росії на території Чечні.
Сьогодні визначаться лауреати обласної премії в галузі культури з 10 номінацій. Найстаріша із них -- ім. Шашкевича -- колись засадничо підтримувала молоді таланти. Тепер, конкуруючи із Іриною Вовк, на неї претендує номенклатура НСПУ -- Роман Кудлик та Роман Лубківський. Останньому так кортить премії, що він навіть тимчасово вийшов із складу журі (премія присуджується тільки раз за життя і то без посмертного представлення!). От і поспішають встигнути. Про підтримку творчої молоді воліють не згадувати.