Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  » 


Розкрито план нападу СРСР на Ізраїль
 
Автори нової книги МіГі-25 над Димоною: ядерна гра Рад у Шестиденній війні, вважають, що Радянський Союз міг бути призвідником Шестиденної арабо-ізраїльської війни 1967 року.

Ізраїльтяни Гідеон Ремез та Ізабелла Гінор, що написали книгу, думають, що СРСР свідомо провокував напад єврейської держави на арабських сусідів, маючи намір відповідним ударом знищити ізраїльський ядерний центр у Димоні, в якому, за деякими даними, вже тоді велися розробки зі створення ядерної зброї, пише ізраїльська англомовна газета The Jerusalem Post.

У книзі стверджується, що стратегічною метою радянського плану була рішуча зміна балансу сил на Близькому Сході на користь СРСР.

На думку істориків, у відповідному ударі повинні були взяти участь не тільки армії арабських країн, але і радянські війська. За даними авторів книги, саме радянські винищувачі повинні були разбомбити ядерний центр, а на ізраїльському узбережжі повинен був висадитися радянський морський десант чисельністю до 1000 осіб.

Вони спираються на показання кількох радянських офіцерів, які розповіли, що їм було роздано карти Ізраїлю з позначеними на них цілями.

Як запевняють автори книги, повномасштабному вторгненню перешкодив сам хід війни, армії арабських країн зазнали поразки, а самостійно СРСР нападати на Ізраїль не зважився.

Багато істориків беруть під сумнів висновки зроблені в книзі. Як стверджують фахівці, висновки авторів книги засновані на недостатньо надійних джерелах, а документальних підтверджень агресивним планам Радянського Союзу поки ніхто не бачив.

Експерти заявляють, що поява нових скандальних версій війни 1967 року пов’язана з майбутнім 40-річчям дати початку Шестиденної війни, що буде відзначатися 5 червня 2007 року.

За матеріалами Lenta.ru, Кореспондент.net

Обговорити в форумі» 
Італійський автобус захопили албанські наркомани
 
Албанські іммігранти, що захопили напередодні, 15 травня, пасажирський автобус на півночі Італії, перебували в стані наркотичного сп’яніння.

Автобус було захоплено на трасі в північно-західній області П’ємонт трьома албанськими іммігрантами напередодні. Усі 20 пасажирів, переважно студенти, були практично відразу відпущені. Водія автобуса злочинці змусили змінити маршрут.

Автобус був зупинений поліцейськими, але злочинці встигли його підпалити.
Детальніше>>
» 
Головою уряду Шотландії став лідер націоналістів
 
Лідер Шотландської національної партії (SNP) Алекс Селмонд у середу, 16 травня, був обраний першим міністром Шотландії і найближчим часом візьметься до формування свого уряду, повідомляє телеканал Sky News.
Детальніше>>
» 
Ширак передасть Саркозі "ядерну валізку"
 
Ніколя Саркозі, який 6 травня переміг у другому турі президентських виборів, набравши 53,06% голосів, учора прибув до Єлисейського палацу, де знаходиться робоча і житлова резиденція глави французької держави.
Детальніше>>