ЦВК Вірменії завершив підрахунок 99,99% бюлетенів на виборах у Національні Збори (парламент) республіки четвертого скликання.
П’ятивідсотковий бар'єр подолали Республіканська партія Вірменії - 457 тис. голосів (33,8%), Процвітаюча Вірменія - 204 тис. (15,1%) та "Дашнакцутюн" - 177 тис. (13,1%), а також опозиційні партії "Орінац Еркір" - 95 тис. (7%) та "Спадок" - 81 тис. (6%).
До останнього моменту певні шанси пройти в парламент зберігали Об'єднана трудова партія (4,4%) і опозиційна партія "Національне єднання" (3,7%), однак Центвиборчкому залишилося підрахувати всього близько 8 тисяч голосів, а це занадто мала кількість для того, щоб якимось чином вплинути на кінцеві результати.
За 131 місце в однопалатному парламенті (90 - за партійними списками і 41 - в одномандатних округах) боролося 22 партії й один політичний блок. Щоб пройти в парламент, партіям необхідно набрати більше 5% голосів виборців, блокам - 7%.
Перше засідання Національних зборів Вірменії четвертого скликання відбудеться 31 травня.
Республіканська партія Вірменії, що отримала найбільшу кількість голосів виборців, уже сім років знаходиться при владі в країні. Парламентська фракція РПА - найбільша в Національних зборах третього скликання, представлена 39 депутатами. Лідер РПА Серж Саркісян є прем"єр-міністром республіки, ще шість республіканців мають міністерські портфелі. Крім того, приблизно 40% керівників органів місцевого самоврядування є членами РПА.
У той же час вірменські опозиційні партії "Нові часи", "Республіка" і блок "Імпічмент" заявили про численні порушення на минулих парламентських виборах.
"Проурядові сили - Республіканська партія Вірменії, партії "Процвітаюча Вірменія", Дашнакцутюн і Об’єднана трудова партія використовували усі відомі методи виборних фальсифікацій, у тому числі незаконне вкидання бюлетенів і роздача хабарів виборцям, - стверджується в заяві опозиції. - У багатьох виборчих округах були зареєстровані випадки побиття довірених осіб кандидатів і журналістів. При цьому, подібні випадки відбувалися між особами і групами, що представляють самі проурядові партії". У заяві виражається впевненість у тому, що допущені порушення вплинули на результати виборів.
Раніше спостерігачі від ОБСЕ заявили, що не помітили серйозних порушень на виборах.
За матеріалами РІА Новості, NEWSru.com, Lenta.ru, Кореспондент.net |