BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Аналітика.    Ракурс.    Дайджест.    Культура.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    Події.    КуПол: Новини.    Реклама.   
  Цитата Поступу
Життя – це супермаркет, бери що хочеш, але каса попереду
Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ
 
4 травня 2007 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  12:20 22-06-2018 -   На Львівщині прогнозують грози і шквальні вітри  
  12:17 22-06-2018 -   Хлопцю, який травмувався у трамваї, надали необхідну допомогу  
  11:22 22-06-2018 -   Масштабна ДТП біля Львова: розтрощені автомобілі та перекритий рух  
  10:30 22-06-2018 -   Стан жінки, яка потрапила під трамвай, важкий, але стабільний  
  10:21 22-06-2018 -   Вчора неправдиво повідомили про закладення вибухових пристроїв у Львові одразу за 10 адресами  
Україна
  11:32 22-06-2018 -   В Україні з’явиться нове церковне свято  
  15:22 21-06-2018 -   В Україні різко зміниться погода  
  15:17 21-06-2018 -   Рада прийняла закон про запуск Антикорупційного суду  
  15:13 21-06-2018 -   40 відсотків українців проведуть відпустку вдома. Кожен п’ятий — на роботі  
  10:25 21-06-2018 -   У Хмельницькому жінка хотіла продати сина та доньку за 35 тис. доларів  
Світ
  11:29 22-06-2018 -   Google навчився передбачати дату смерті пацієнтів  
  11:58 20-06-2018 -   Неподалік кордону зі Словаччиною затримали 16 громадян В’єтнаму  
  11:11 20-06-2018 -   Мадридський «Реал» підписав українського голкіпера  
  11:10 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани  
  11:7 19-06-2018 -   Парламент Канади підтримав легалізацію марихуани    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Ракурс  » 

___________________________________________________________________________

Реінкарнація ЄЕПу
Юлія СОКИРКА, ЦПД
 
У період передвиборчих марафонів під назвою „хто більше задурить голову виборцю?” знову і знову спливають спекулятивні теми навколо російської мови, НАТО, ЄЕП, Чорноморського флоту – це ті незмінні козирні карти, які політики час від часу витягують з рукава і вміло розігрують на українському полі.

Хто вона сучасна політична еліта України? Політична ситуація в Україні після Майдану, як лакмусовий папірець в черговий раз засвідчила стару українську хворобу: відсутність сильної україноцентричної еліти, основна місія якої – захист інтересів українського народу і держави. Зрештою, навіть якщо раз на 250-300 років українська еліта і діставала шанс себе реалізувати, то виявлялося, що рівень її світоглядного, політичного, інтелектуального і організаційного потенціалу принаймні на 50-70 років відставав від потенціалу власного народу. Не кажучи вже про відповідність вимогам часу...

Зрештою, діяльність нинішніх еліт ( чи можна назвати елітами в строгому розумінні цього слова донецьких та нью-йоркських „професорів”?) зайвий раз підкреслює колосальний розрив між величезною силою, пасіонарністю і креативністю простих українців, які навчилися виживати в неймовірних умовах та відсутністю цих властивостей у тих, хто представляє наш політичний Олімп.

Українські вибори вже за класикою жанру заміть механізму рекрутування еліти, стали перетягуванням канату між стратегічними українськими „партнерами” США та Росією. Безперечно після Майдану на Заході і в самій Росії нарешті ясно усвідомили, що поїзд пішов, Імперія померла і єдиним та останнім шансом втримати Україну на „короткому повідку” є „газова голка”, на яку так вміло підсадили „молодшого брата”.

Найбільшим переполохом для Росії ери Путіна , за словами Кисельова, була Помаранчева революція, хоча сам журналіст виключає можливість її повторення в Росії, але тим не менше Україна зуміла привернути до себе світову увагу величчю і нескоримістю свого духу, інше вже питання, що наша політична еліта, отримавши з рук Майдану безцінний дар, не знає що з ним робити. Стара історія.

Отже, які загрози несе в собі ЄЕП як політична реінкарнація одвічної мрії Росії по відношенню до України? Не зупиняючись детально на політичних та економічних наслідках ЄЕПу, я натомість більш детально зупинюся на демографічній складовій цього московського проекту.

Російська імперія втратила після розпаду Союзу чверть території, половину населення і половину ВНП. Сьогоднішній значно вищий рівень життя росіян в європейській частині РФ порівняно з країнами СНД, в тому числі і з Україною, вдається втримати лише завдяки сприятливій кон’юнктурі цін на нафту. Нинішня Росія – це більш північна і більш азійська країна, ніж за часів Петра. Сьогодні Росія вмирає... До недавнього часу ситуація в Україні була не набагато кращою, але темпи депопуляції були навіть дещо вищі, ніж у Росії. Однак, як свідчать останні дані, після грошової допомоги для народження в розмірі 8,5 тис. гривень в Україні удвічі збільшилася кількість жінок бажаючих народити дітей. Друга суттєва відмінність між нами полягає в тому, що на початку 21 століття в РФ одночасно співпало в часі декілька несприятливих демографічних тенденцій, які вийшли з під контролю і нині загрожують самому її існуванню.

По-перше, сучасна Росія вирізняється низьким, європейським рівнем народжуваності й високим афро-азійським рівнем смертності населення працездатного віку. По-друге, характерним є прогресуюче вимирання титульної нації етнічних росіян і православних угро-фінів, через що в Росії поволі росте питома вага азійських народів і вона поступово стає все менше слов’янською державою. І третя особливість – це вкрай несприятливі внутрішні міграційні процеси, в результаті яких прийшле слов’янське населення покидає російські Північ і Далекий Схід, які поступово обезлюднюються і перетворюються на плацдарм для нелегальних мігрантів з перенаселеного Китаю. Поруч з незаселеною Росією межують перенаселені країни азійсько-Тихоокеанського регіону, особливо Китай, що створює колосальний демографічний тиск на російський Далекий Схід і Примор’я. Прогресуюча депопуляція Азійської частини РФ і очікувана експансія китайців ставить російське керівництво перед надзвичайно гострою проблемою як забезпечити солдатами і офіцерами свої гарнізони за Уралом.

Оскільки нема жодної надії на те, що демографічну ситуацію вдасться покращити власними внутрішніми резервами, залишається лише рятувати державу за рахунок зовнішньої міграції, зокрема із сусідніх країн. І одним із завдань ЄЕПу є як раз стимулювання міграційних потоків з України, Білорусії і Північного Казахстану на суміжні з Китаєм території Далекого Сходу.
В Росії, за підрахунками демографів, відбувається стрімке падіння кількості працездатного населення, яке може сягнути 1 млн. осіб на рік. „Це не просто скорочення, це обвал. Робоча сила буде одним із найдефіцитнішим, якщо не найдефіцитнішим ресурсом Росії. Якщо Росія почне стабільно виходити з економічної кризи, єдиним джерелом поповнення її трудових ресурсів може стати лише імміграція.” Відзначимо лише, що підтримувати стабільний міграційний потік у Росію на бажаному рівні можна двома способами: або створювати для них привабливий клімат в самій Росії, або цілеспрямовано організовувати нестерпні економічні і політичні умови в країнах-донорах.

Судячи з усього вище сказаного, практично ми зіштовхуємося із ситуацією, коли в перспективі за Уралом, внаслідок природного вимирання і внутрішньої міграції, відсоток слов’янського населення неухильно зменшуватиметься, а чисельність азійського – збільшуватиметься. Далі ця територія, після того як будуть повністю вичерпані енергоносії і корисні копалини, отримає відносну незалежність від Москви і з часом перетвориться у формально незалежну державу без природних ресурсів і слов’янського населення. А далі – справа за Китаєм. „Китайцям немає необхідності фізично завойовувати Далекий Схід, бо вони вже завоювали його економічно”, - говорить співробітник Федеральної еміграційної служби Р. Рожанська.

Єдиний вихід з даної ситуації лежить у площині масового заохочене міграційних потоків з СНД і Росія визнала, що найціннішим стратегічним „резервом” для цього є колишні її громадяни – етнічні росіяни чи їхні нащадки, розкидані по всьому світу, виняток не становлять і українці. Отже, керувати міграційними процесами всередині країни все-таки можна. Це засвідчує неоціненний досвід Катерини, Столипіна, Сталіна...

Отже, мусимо підсумувати наші міркування та висловити певні висновки:
По-перше, головне політичне завдання ЄЕПу, яке видно неозброєним оком – це спроба хоч ненадовго реставрувати Російську імперію, попередньо ізолювавши Україну від ЄС і НАТО. Мусимо усвідомлювати, що Україну ніхто не чекає з розпростертими обіймами в ЄС, про що свідчить міцна завіса, яку „просвіщенні” європейці вибудували на наших західних кордонах і цілеспрямоване затягування переговорів про пом’якшення візового режиму для українців, змусить наших безробітних і український каптал шукати собі застосування в протилежному напрямку, - в Росії.

По-друге, сьогодні з впевненістю можна говорити, що Росія ніколи не піде на створення зони вільної торгівлі без винятків і обмежень. Однакова для всіх учасників ЄЕПу вартість енергоносіїв означає неминучу смерть російської економіки. Проте, навіть якщо припустити, що станеться чудо і ціни на паливо в Єдиному економічному просторі для всіх учасниць будуть однакові, - усе одно винахідливі стратегічні брати щось придумають, щоб зберегти існуючий де паритет цін. Наприклад, штучно створять дефіцит палива на нашому ринку, що автоматично призведе до підвищення ціни в Україні. А тому, за будь-яких обставин слід пам’ятати: всякі інтеграційні ініціативи і проекти Москви мають у своїй основі повне політичне і економічне поглинання України. І цілеспрямоване знищення української економіки – перший крок до цього.

Можна не сумніватися, що Кремль і російський бізнес зробить все можливе для того, щоб „найсмачніші” збанкрутілі українські підприємства опинилися в російських руках. Рожевою мрією Москви залишається приватизація нафтогазових транзитних трубопроводів, електростанцій, залізниць і портів за державні борги. Мета цього масштабного захоплення української власності (принаймні на перших порах) – максимально знизити рівень життя пересічного громадянина України, створити неприйнятні умови для будь-якої ділової активності у виробництві, зробити неприбутковим бізнес і нестерпним побут.

Якщо запропонований варіант розвитку подій здається комусь фантастичним, раджу Вам ознайомитися з цінами на найближчій заправці. Варто також на всяк випадок перейняти у грузин безцінний досвід виживання взимку без газу і електроенергії, правда ми також мали свій Алевськ.

Проте, мені як автору, не хочеться завершувати цю статтю на такій песимістичній ноті, тому відзначу, що ймовірність реалізації цього сценарію різко зменшилася після Помаранчевої революції, Майдан показав, що мирна реставрація СРСР неможлива, а громадянська війна за участю Росії призведе до катастрофічних наслідків, перш за все, для Європи. Бо нестабільність в країні, яка постачає в Європу 120 млрд. м. куб. газу – це не жарти.

По-друге, відсутність в Україні реальних політичних сил, здатних ефективно протистояти Росії сьогодні, зовсім не означає, що вони можуть з’явитися у країні завтра.

По-третє. Незважаючи на важку демографічну ситуацію, Україна перебуває в далеко кращих умовах, ніж Росія. На відміну від Росії, яка межує з Китаєм, нас оточують країни з низьким (або нульовим) приростом. Масштабна зовнішня нелегальна міграція нам не загрожує. І взагалі ніхто нам так не загрожує і не може нашкодити, як ми самі, - чим не країна парадоксів?

Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Ющенко продовжує переформатування Конституційного Суду 
  ·  Чорновіл: Ющенко має намір призначити свій склад Центрвиборчкому 
  ·  Партія регіонів змінила розпізнавальний знак, прапор, гімн та девіз 
  ·  Мороз стурбований, що Ющенко ухвалює важливі рішення в святкові або вихідні дні 
  ·  Нашоукраїнці” подають в суд на ЦВК 
Погляд
  ·  Чи може Президент запровадити надзвичайний стан?» (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ) 
Поступ у Львові
  ·  Цимбалюк: Серйозних недоліків у роботі міліції Львівщини не виявлено 
  ·  Екс-голова Львівської облради визнаний ворогом преси за підсумками 2006 року 
  ·  Львівщина має найбільшу заборгованість із зарплати серед західноукраїнських обла 
  ·  5 травня депутати назвуть ім’я чергового Почесного громадянина Львова 
  ·  Львівський губернатор провів першу нараду робочої групи з підготовки до "Євро-20 
Поступ з краю
  ·  Другий Указ Президента виявився результативним 
  ·  У ДТП загинув екс-начальник української контррозвідки 
  ·  Ухвалено вирок членам найчисельнішої банди України 
  ·  Заборгованість із зарплати в Україні склала 880 млн гривень 
Поступ у світі
  ·  Саркозі виграв теледебати в Руаяль 
  ·  Конгрес США не подолав вето Буша на закон про виведення військ з Іраку 
  ·  Генсек НАТО висловив підтримку Естонії 
  ·  У Туреччині призначено дострокові парламентські вибори 
Аналітика
  ·  Перепризначення Генпрокурора – Піскун замість Медведька 
Ракурс
  ·  Реінкарнація ЄЕПу 
Дайджест
  ·  Ющенку рекомендують розпустити Кабмін Януковича і повернути уряд Єханурова 
Культура
  ·  У Львові відбудеться Міжнародний фестиваль театрів ляльок 
Спорт-Поступ
  ·  Теніс. Варшава (WTA). Вакуленко обіграла Клійстерс 
  ·  Шевченко виграв суд у британської газети, яка назвала його "стукачем" 
  ·  Гру Франція - Україна буде судити "друг" Зідана 
Пост-Factum
  ·  time склав список 100 найвпливовіших людей планети 
Події
  ·  У Жовківському районі викрито циганську нарколабораторію 
  ·  На одній з вулиць Львова побили 48-річну жінку 
КуПол: Новини
  ·  Ющенко і Янукович домовилися про вибори 
  ·  Ющенко не очікує змін після виборів 
  ·  Янукович пояснив, чому погодився 
  ·  Львів святкує День міста 
Реклама
  ·  Художественные натяжные потолоки. 
  ·  Шкафы купе люкс. 
  ·  Рейтинг сайтов WebVita 
  ·  На правах рекламы:
Все для мобильных
 
  ·  готовые фирмы ООО 
  ·  кредитование