У неділі у Будапешті завершився чемпіонат Європи з фігурного катання. Вперше з 2003 року Україна повернулася з європейської першості без медалей.
Що й не дивно, минулої зими любительський лід залишили Олена Грушина та Руслан Гончаров, які й приносили країні медалі срібного та бронзового ґатунку в останні.
Чемпіонати, які проводяться в перший рік нового олімпійського циклу традиційно вважається слабкими. Воно й не дивно - колишні лідери залишають любительський спорт, щоб заробити грошей вже в статусі професіоналів.
Після Олімпіади в Турині у професіонали пішли олімпійські чемпіони Тетяна Тотмяніна і Максим Марінін, Євген Плющенко, Тетяна Навка і Роман Костомаров. Таким чином були оголені всі тили збірної Росії, яка вперше за кілька десятків років поїхала з Європи без золота.
Українці цього року їхали на змагання з принципом де Кубертена "головне не перемога, а участь".
Найкраще досягнення українців на цьому чемпіонаті - це 5 місце спортивної пари Тетяна Волосожар та Станіслав Морозов. Таким чином пара повторила свій успіх дворічної давнини, а в довільній програмі навіть випередила другу російську пару Обертас-Славнов, посівши четверте місце, показавши свій кращий результат у довільній програмі - 101.73 бали.
Показати ще кращий результат парі не дозволили помилки партнера, який зірвав два стрибки на фоні бездоганного виконання програми партнеркою.
Не виключено, що на Таню вже накинув оком якийсь агент, який порадить дівчині не сидіти вічно в середняках через хронічні травми і помилки партнера, а поборотися з іншим фігуристом за медалі.
Саме так кілька років тому Стас Морозов втратив свою партнерку Олену Савченко, яка цього року разом з Робіном Шолковим стала чемпіонкою Європи.
Тільки, якщо в України стирять ще одну "парницю", то в країні доведеться ставити хрест на цьому виді спорту. Адже на чемпіонаті України й так змагалися лише дві пари.
Значно кращий стан справ в Україні з танцями на льоду. У Варшаві Україну представляли одразу дві пари. Тут жорстку конкуренцію ведуть харків'яни Алла Бакназарова та Володимир Зуєв і кияни Анна Задорожнюк та Сергій Вербило. І хоча на чемпіонаті України першість отримали харків'яни, у Європі виявилися кращими кияни (10 і 13 місце відповідно).
Що й не дивно - адже їх тренує найбільш затребуваний тренер сучасного фігурного катання Ніколас Морозов, який привів до олімпійської бронзи Грушину і Гончарова. Тепер разом з Оленою він працює з Анею і Сергієм.
І хоча 10 місце Задорожнюк та Вербило може видатися комусь досить скромним, варто нагадати, що саме так сім років тому починали Ізабелль Долобель та Олів'є Шольфельдер, які у Варшаві отримали золото. Також можна згадати росіян Яну Хохлову і Сергія Новіцького, які будучи 10-ми на минулорічному чемпіонаті, цього року були вже четвертими.
Звичайно, за українськими спортсменами не стоїть така сильна федерація як російська. І українським спортсменам не варто сподіватися, що їх одразу піднімуть майже до п'єдесталу лише за національність, але ж комусь своїм катанням доведеться повертати авторитет федерації.
А от з чим в Україні сутужно, так це з "одиночниками". Минуло вже 13 років з того часу, як Україна отримала останнє золото на чемпіонаті Європи, яке виграв ще Віктор Петренко.
Другий рік поспіль Україну на міжнародній арені представляє учень Галини Кухар Антон Ковалевський. Минулого року він був на Європі 16, цього року - 13, хоча після короткої програми. На цих змаганнях українець заробив 172,01, тоді як переможець Браян Жубер - 227,12.
В арсеналі українця поки відсутні четвертні стрибки та складні каскади, а без них розраховувати на високі місця не варто.
Стан жіночого катання взагалі заслуговує нового плачу Ярославни. Уже тривалий час єдине, що роблять українські дівчата на європейській арені, це встановлюють рекорди приземлення на п'яту точку.
Цього року Україну представляла срібна призерка чемпіонату Ірина Мовчан.
Вона замінила чемпіонку Елеонору Вінниченко, яка не може виступати на дорослих чемпіонаті через свій юний вік. Ірина Мовчан, яка багато вміє, на жаль, не змогла показати свій потенціал і фінішувала 24. Коментарі зайві. |