BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Дайджест.    Культура.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    Події.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
15 квітня 2021 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум


Купол
Львів
  10:54 17-03-2021 -   Садовий розглядає "закриття" Львова через COVID  
  10:53 17-03-2021 -   Футбольні матчі збірної України зі Львова перенесуть до Києва через коронавірус  
  10:59 10-03-2021 -   У роботі громадського транспорту Львова стався збій GPS-зв'язку  
  16:17 04-03-2021 -   У Львові поліцейський вистрілив собі в голову  
  10:23 04-03-2021 -   Львівські підприємці можуть отримати 100 тис. грн на розвиток власного бізнесу  
Україна
  14:34 19-03-2021 -   Президент Литви виступив у ВР українською мовою  
  10:53 17-03-2021 -   Українські релігійні лідери публічно вакцинувалися Covishield  
  21:15 09-03-2021 -   Шевченківська премія-2021: стали відомі імена переможців  
  13:19 09-03-2021 -   Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю пам’ятників  
  12:54 07-03-2021 -   Аварія українського автобуса в Польщі: 26 громадян залишаються у лікарнях  
Світ
  16:1 04-04-2021 -   Вулкан казино: достоинства, автоматы, режимы игры  
  15:39 10-03-2021 -   Бонусы, квесты, турниры от клуба Космолот: не пропустите интересную акцию  
  10:59 10-03-2021 -   Букінгемський палац відреагував на резонансне інтерв'ю Гаррі і Меган  
  23:26 03-03-2021 -   ВООЗ: Прогнози про перемогу над COVID до кінця року передчасні  
  23:25 03-03-2021 -   Саркозі засудили до реального тюремного терміну    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Перша сторінка  » 

___________________________________________________________________________

Закон про Кабмін називають остаточною узурпацією влади Януковичем
 
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Кабінет Міністрів України». «За» проголосували 247 народних депутатів із 325, зареєстрованих у сесійній залі. Цей закон визначає організацію, повноваження і порядок діяльності уряду. Згідно з документом, Кабмін є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Уряд відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою, підконтрольний і підзвітний ВР у межах, передбачених Конституцією.У законі виписані основні завдання Кабміну.

Згідно з документом, не допускається неправомірне втручання будь-яких органів, посадових осіб, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян у вирішення питань, що належать до компетенції Кабміну.

Зазначається, що прийняття урядом актів, що містять інформацію з обмеженим доступом, можливе лише у випадках, визначених законом, у зв’язку із забезпеченням національної безпеки та оборони. Всі рішення уряду мають оприлюднюватися, крім актів, що містять інформацію з обмеженим доступом.

У законі також передбачено, що уряд затверджує регламент Кабінету Міністрів, який визначає порядок організації діяльності уряду. Відповідно до документу, посади членів уряду належать до політичних, і на них не поширюється законодавство про державну службу та трудове законодавство.

У законі визначено, що членами Кабміну можуть бути громадяни України, які мають право голосу, вищу освіту та володіють державною мовою. Не можуть бути призначені на посади членів уряду особи, які мають судимість, не погашену і не зняту в установленому законом порядку. Урядовці не мають права суміщати свою роботу (крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час) з іншою роботою, зокрема, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Якщо на розгляд ВР виноситься подання щодо призначення членом уряду особи, яка є народним депутатом, то до подання додається особиста заява народного депутата про дострокове складення ним депутатських повноважень у разі призначення на посаду члена Кабміну.

У законі визначено, що прем’єр-міністр України призначається на посаду ВР за поданням Президента України. Президент вносить це подання у ВР за пропозицією коаліції депутатських фракцій в термін не пізніше ніж на 15-й день після надходження такої пропозиції. Крім того, у законі передбачено, що у разі не внесення Президентом України у цей термін кандидатури, її вносить до парламенту коаліція депутатських фракцій.

Голосування за прем’єра проводиться в поіменному режимі в парламенті і рішення приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради.

Члени Кабміну, крім міністра оборони та міністра закордонних справ, призначаються ВР за поданням прем’єр-міністра. Міністр оборони та міністр закордонних справ призначаються ВР за поданням Президента, «яке вноситься не пізніше, ніж на 15-й день після одержання пропозиції коаліції депутатських фракцій у ВР щодо кандидатури на посаду прем’єр-міністра».

У випадку, якщо Президент не вніс у цей термін зазначені кандидатури, то тоді подання про призначення на ці посади вносить коаліція депутатських фракцій. Подання прем’єр-міністра України, Президента України чи коаліції депутатських фракцій про призначення на посаду членів уряду під час його формування можуть вноситися як списком, так і окремо по кожному члену Кабміну.

У разі відхилення парламентом кандидатури на посаду члена уряду у семиденний строк вноситься подання кандидатури на зазначену посаду. Кабмін не пізніше ніж у 30-денний строк після набуття повноважень подає на розгляд ВР програму діяльності Кабміну. ВР має її схвалити не менше ніж 226 голосами.

У законі виписано припинення повноважень уряду. Прийняття ВР рішення про відставку прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу уряду.

Також у законі визначена компетенція Кабінету Міністрів, його повноваження. Законом визначено, що уряд призначає та звільняє з посади за поданням прем’єр-міністра – керівників центральних органів виконавчої влади, а також членів колегіальних центральних органів виконавчої влади, що не входять до складу уряду. Також Кабмін за поданням прем’єра, відповідно до пропозицій міністрів, призначає перших заступників та заступників міністра.

Крім того, у законі передбачено, що акти Президента щодо призначення та звільнення глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях скріплюється підписами прем’єр-міністра і міністра закордонних справ України.

Також підписом прем’єр-міністра та міністра юстиції скріплюються акти Президента щодо утворення судів. У законі визначено процедуру та терміни скріплення цих актів.

У законі визначено, що посадові особи апарату РНБО, Секретаріату Президента, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, що утворюються Президентом України, не мають права давати доручення уряду, його членам та втручатися в їх діяльність.

В Прикінцевих положеннях закону передбачено, що він набере чинності з дня опублікування.

Водночас, ще до прийняття Закону його ініціатори прогнозували йому вотування з боку Президента. Міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов заявив: «Я не сумніваюся в тому, що Закон буде прийнятий. Інша справа - чи підпише його Президент», - підкреслив він. За словами Толстоухова, виходячи із ситуації, що склалася, Президент, швидше за все, застосує право вето.

Разом з тим Міністр вважає, що Закон про Кабмін, як і Закон про основні принципи внутрішньої і зовнішньої політики, є тим ключовим документом, ухвалення якого дало б можливість перейти до практичної реалізації змін до Конституції України. «Інакше її і далі продовжуватимуть читати по-різному», - пояснив він.

Відповідаючи на питання про те, з яких основних причин Президент застосує право вето до закону, Толстоухов відзначив, що Закон про Кабінет Міністрів чітко встановлює, що центр виконавчої влади в країні один. За словами міністра, сьогодні оточення Президента, відстоюючи його позицію, заявляє про те, що уряд повинен виконувати всі акти глави держави, проте, за словами політика, в Конституції України прямо записано - укази Президента. За його словами, «всі акти» - це означає і розпорядження, і доручення, а це, за словами Толстоухова, «повернення до старого, а хотілося б іншого».

Інша сторона – народний депутат, член фракції “Наша Україна” Юрій Ключковський переконаний, що законопроект “Про Кабінет міністрів України” є неконституційним і свавільним.

“Минаючи всі конституційні засади, нехтуючи засадами верховенства права і законності, “антикризовики” намагаються нав’язати суспільству свою волю, щоб узурпувати владу, не так у руках Кабміну, як в руках прем’єр-міністра Януковича”, – наголосив Ключковський.

Депутат повідомив, що Президент і фракція “Наша Україна” внесли велику кількість поправок до цього законопроекту, однак всі ці правки були відхилені. “Приймати такий Закон про Кабмін не можна, а навіть якщо його буде прийнято силами “антикризової” більшості, думаю, що Президент такий закон не підпише”, – підсумував Ключковський.

Ще різкіше висловився інший член фракції "Наша Україна" Анатолій Матвієнко називає закон про Кабінет міністрів, ухвалений Верховною Радою в четвер, "антиконституційним" і таким, що узурпує владу в одних руках.

"Просто треба продемонструвати, що є сьогодні головний інститут, який називається "прем'єр-міністр", а не уряд, який буде правити в цій державі, тому що має претензії правити беззастережно, ігноруючи Конституцію, закони, діяльність таких колегіальних органів, як Верховна Рада, склад уряду, наявність такого інституту, як президент ", - сказав Матвієнко.

За його словами, голосування показало, що ніхто не хоче ухвалення "якісного закону" про Кабмін. Він також висловив упевненість, що президент накладе вето на цей закон.


За матеріалами proUA УНІАН, ЛІГАБізнесІнформ, Інтерфакс-Україна, Українська правда.
» 
10 січня розглянуть справу "Новоженець проти Президента"
 
Сьогодні, 21 грудня, відбулося попереднє засідання судової колегії Галицького районного суду міста Львова під головуванням судді Городецької, за участі голови суду Стефанюк, судді Серьодкіної з приводу мого позову проти Президента України Віктора Ющенка стосовно незаконного звільнення мене з посади голови Яворівської РДА і поновлення на роботі. Представники Президента та Львівської ОДА у суд з’явилися», – заявив депутат Львівської облради, екс-голова Яворівської РДА Ростислав Новоженець.
Детальніше>>
» 
У справі вбивства директора склодзеркального заводу фігурують його родичі?
 
Учора стали відомі подробиці розслідування замовного вбивства власника Львівського склодзеркального заводу Богдана Дацка. Найбільш імовірною версією слідство вважає перерозподіл акцій підприємства й фінансово-економічну діяльність заводу. Одним з фігурантів справи став близький родич загиблого.
Детальніше>>
» 
В'язниця у темряві
 
На Львівщині в колонії відключили електрику
Детальніше>>
» 
Янукович шантажує Ющенка
 
Янукович шантажує Ющенка
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Закон про Кабмін називають остаточною узурпацією влади Януковичем 
  ·  10 січня розглянуть справу "Новоженець проти Президента" 
  ·  У справі вбивства директора склодзеркального заводу фігурують його родичі? 
  ·  В'язниця у темряві 
  ·  Янукович шантажує Ющенка 
Погляд
  ·  Громада повинна вирішити, що для неї важливо – дороги і будинки чи парки 
Поступ у Львові
  ·  Освіта на Львівщині: плани грандіозні, кошти - мізерні 
  ·  Львівобленерго” повідомляє про можливе вимкнення соціально важливих об’єктів 
  ·  Епідемія грипу Львівщині поки не загрожує 
  ·  У міській раді працюють над Програмою енергозбереження 
  ·  Дороги будуватимуть французи 
Поступ з краю
  ·  День Путіна в Україні 
  ·  Третя сесія Верховної Ради розпочнеться 6 лютого 2007 року 
  ·  Виконувачем обов'язків міністра закордонних справ хочуть зробити Огризка 
  ·  Безробітних стало більше 
  ·  Росіє! Визнай голодомор 
Поступ у світі
  ·  Що після Ніязова? 
  ·  У Чехії через феєрверки згорів супермаркет 
  ·  У Колорадо запровадили надзвичайни стан через рясний снігопад 
  ·  british Airways скасовує усі внутрішні рейси через густий туман 
Дайджест
  ·  Туркменістан на порозі війни 
Культура
  ·  У цирку буде "Різдвяний зорепад" 
  ·  Кореспондентка радіо Свобода отримала премію імені Чорновола 
  ·  Відбудеться спільний концерт ''Віртуозів Львова'' та піаніста Юрія Боня 
Спорт-Поступ
  ·  У Львові стартує шкільна ліга з вільної боротьби 
  ·  Третє місце у Москві 
Пост-Factum
  ·  Львівським бібліотекам Миколай приніс комп'ютери 
  ·  У Бернардинському монастирі відкривається виставка-конкурс "Різдвяна шопка" 
Події
  ·  Поляк заховав в колеса та бак авта 900 пачок цигарок 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система