Голова Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній вважає, що Громадянський рух народної самооборони, початок створення якого оголосив сьогодні Юрій Луценко, повинен перерости у «рух проти всіх, боротьбу з усіма існуючими політичними вождями».
«У суспільстві посилюються настрої недовіри до всіх політичних сил. Політики, які хочуть йти в ногу з часом, намагаються першими опанувати ці настрої. Луценко може бути одним з виразників середовища, яке зневірилося в одних та інших, але сподівається на якісь зміни. Оскільки рейтинг Луценка достатньо високий за нього йде боротьба. Цю боротьбу, зокрема, веде й оточення Президента, яке хоче, щоб Луценко очолив «Нашу Україну». Декларація Юрія Віталійовича про утворення окремого руху позиціонувала його в іншій системі координат: не як відвертого пропрезидентського політика, а як окрему політичну фігуру.
Наступний крок залежить від команди, яку вдасться сформувати. Якщо мова йде про громадський рух, тоді, зрозуміло, що в цій силі повинні бути не лише політики, а, перш за все, громадськість, представники регіональних організацій. Щоб в проекті був народ.
Звичайно, будуть спроби підім’яти рух Луценка під політичний проект «Наша Україна». Те, що Юрій Луценко наважився оголосити про окремий рух, свідчить про те, що він стає самостійною і окремою фігурою. Відтак, політичні перспективи у нього можуть бути будь-які.
Хоча радикальної заяви щодо відокремлення від Президента від Луценка сьогодні ми не почули. Якщо ж Громадянський рух народної самооборони буде виключно пропрезидентським проектом, він не зможе вирватися за рейтинг Президента і його політичної сили. Тому набагато перспективніше для Луценка боротися з усіма існуючими політичними вождями. Потрібно заснувати рух проти всіх. Те, що Луценко не погодився очолити «Нашу Україну», свідчить про його готовність очолити рух проти всіх.
Але те, що Юрій Віталійович грубо не відсилає Президента, свідчить про те, що в Луценка є певні моральні зобов’язання перед Ющенком. Нинішню прес-конференцію Луценка можна назвати м’якою, а не радикальною формою позиціонування себе, як окремої політичної фігури. Він продемонстрував, що не розриває зв’язків з Президентом, але натякнув, що всяке може бути», – наголосив О.Доній.
Як повідомлялося, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про створення Громадянського руху народної самооборони. «Я ініціюю створення громадянського руху народної самооборони. Я не йду в жоден партійний проект. Це об’єднання для членів і не членів партій, для прихожан будь-яких конфесій... Я не планую очолити жодну партію... а провести громадянський мирний рух народної самооборони, який буде протистояти «бєспрєдєлу», – сказав Луценко на прес-конференції у середу».
Про це інформує ЗІК. |