Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ з краю  » 


Ющенко знову ветував закон
 
Президент України Віктор Ющенко повернув у Верховну Раду України Закон «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність», оскільки, на його думку, деякі норми документа не відповідають Конституції України і закону про основи національної безпеки.

Як повідомили в прес-службі Президента, Ющенко повернув документ зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою відповідно до ч.2 ст. 94 Конституції України.
Зокрема, Президент вважає, що закон, прийнятий ВР 2 листопада п.р., не може бути підписаний, оскільки в документі докорінно змінюється існуючий порядок здійснення державою повноважень власника державного банку.

Крім того, відповідно до нової редакції статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (частини 11 – 13) скорочується кількість членів наглядових рад, які призначаються Президентом України і Верховною Радою (з 7-ми до 5-ти). Натомість Кабінету Міністрів надається право призначати 5 членів наглядової ради державного банку.

«У зв'язку з цим необхідно відзначити, що і діючою і новою редакцією ч.9 ст. 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» наглядова рада визначена найвищим органом управління державного банку, який здійснює контроль за діяльністю правління банку з метою, зокрема, збереження залучених у внески грошових коштів, забезпечення їх повернення вкладникам і захисту інтересів держави як акціонера державного банку», - відзначає Президент.

«За законом України «Про основи національної безпеки України» національна безпека – це захищеність життєво важливих інтересів держави (ст. 1), а захист інтересів вкладників – один з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки (ст. 8). Загальне ж керівництво в сферах національної безпеки і оборони України покладено даним законом на Президента України (ст. 9). Таким чином, вказане положення закону, який поступив на підпис, порушує конституційні повноваження Президента України щодо забезпечення національної безпеки держави (п. 1 ч. 1 ст. 106 Конституції України)», - мовиться в зауваженнях Глави держави.

В зауваженнях також наголошується, що за діючими 16-ю і 17-ю статтям ст. 7 Закону «Про банки і банківську діяльність» (в новій редакції – ч. 17 і 18) засідання наглядової ради державного банку є правомочними за наявності не менше 10 її членів, а рішення приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх на засіданні членів наглядової ради.

«Отже, передбачений законом, який поступив на підпис, принцип формування складу наглядових рад державних банків може на практиці привести до прийняття необхідного рішення за відсутності і без урахування позицій членів наглядової ради, призначених, наприклад, парламентом.

Виходячи з перерахованого, а також важливості питань, які Законом України «Про банки і банківську діяльність» віднесені до компетенції наглядових рад державних банків (визначення основних напрямів діяльності банку, затвердження річних результатів його діяльності, розподіл прибутку, прийняття рішення щодо покриття збитків, щодо створення, реорганізації і ліквідації дочірніх підприємств, філіалів і представництв банку - ст. 38 і 39), порядком призначення членів наглядових рад державних банків, який встановлюється законом, погодитися не можна», - мовиться в зауваженнях.

Крім того, в зауваженнях указується, що законом Кабінету Міністрів, який поступив на підпис, надається також право здійснювати управління державним банком у випадках, встановлених Законом «Про банки і банківську діяльність», іншими законами і статутом державного банку (в діючій редакції ч. 6 ст. 7 державу здійснює і реалізує повноваження власника через органи управління державного банку). «Із цього приводу слід відмітити, що відповідно до ч.4 ст. 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» статут державного банку затверджується постановою Кабінету Міністрів України. Таким чином, даним законом для Кабінету Міністрів України створюється можливість встановлювати для себе в статуті державного банку необмежені повноваження щодо управління державним банком, що неприпустимо», - наголошується в зауваженнях Президента.

«Вищевикладене свідчить про те, що визначений Законом, який поступив на підпис, порядок управління державними банками не відповідає Конституції України, Закону України «Про основи національної безпеки України», порушує принцип збалансованості в здійсненні органами державної влади, Президентом України функцій управління і контролю за діяльністю державних банків. Слід зазначити, що п. 4 закону, який розглядається, містить помилкове посилання на п. 2 закону, який позбавляє його значення. У зв'язку з висловленим, Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» пропонується відхилити», - мовиться в зауваженнях Президента.

Представляти пропозиції Президента під час розгляду закону на пленарному засіданні Верховної Ради України буде представник Глави держави у ВР Роман Зварич.

«ForUm»

Обговорити в форумі» 
СБУ викрила фірму, яка вела прослушховування високопосадовців
 
19 грудня СБУ в результаті проведення спецоперації в Києві припинила незаконну діяльність комерційної фірми, яка займалася незаконним прослуховуванням громадян та, не виключено, окремих високопосадовців України. Зокрема, в офісі фірми було знайдено список суддів КСУ.

Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови СБУ Валентин Наливайченко.
Детальніше>>
» 
Українці перестають платити за газ
 
Заборгованість підприємств з газопостачання та газифікації за спожитий природний газ протягом січня-жовтня 2006 року склала 534,8 млн. грн. Рівень розрахунків у середньому по підприємствах знизився і склав 82%, повідомили в прес-службі «Газу України»
Детальніше>>
» 
НРУ і УНП підпишуть декларацію про об'єднання
 
Народний Рух України та Українська народна партія підпишуть декларацію про об'єднання національно-демократичних сил. Як повідомляє в середу прес-служба «Нашої України», відповідний документ підпишуть 20 грудня Борис Тарасюк (НРУ) і Юрій Костенко (УНП).
"Ми не хочемо об'єднуватися, щоб завтра розійтися.
Детальніше>>