У п’ятницю, 8 грудня, під час зустрічі з Президентом Вікторм Ющенком прем’єр-міністр Віктор Янукович обговорив підсумки свого візиту в США і підготовку до засідання комісії Ющенко-Путін.
Янукович зазначив, що головною темою зустрічі були підсумки його візиту в США. "Наскільки я розумію з тієї інформації, що одержав Президент, немає ніяких підстав говорити про те, що ця поїздка мала якісь негативні для України наслідки. Я вважаю, що поїздка була позитивною", - підкреслив Янукович.
Янукович розповів, що Президент і глава уряду торкнулися перспектив розвитку стратегічних українсько-американських відносин.
Він зазначив, що під час зустрічей у США порушувався комплекс питань, що стосуються торгівельно-економічних відносин, вступу у СОТ, підготовки нової угоди про співробітництво з ЄС, диверсифікованості постачань енергоносіїв. "Безумовно, це пріоритети наших внутрішніх і зовнішніх відносин. Ми над ними будемо працювати з нашими партнерами", - додав прем’єр.
Прем’єр також повідомив, що обговорив із Президентом питання проведення 22 грудня засідання міждержкомісії Ющенко-Путін.
"Це також дуже важливе питання з погляду енергетичної політики у взаєминах з Росією і багато інших питань", - сказав Янукович.
Глава уряду зазначив, що в бесіді з Президентом вони торкнулися теми "гармонізації відносин між галузями влади в міжнародних відносинах", обговорили співробітництво між Президентом, урядом і парламентом у контексті ефективної роботи влади.
Крім того, обговорювалась також ситуація навколо відставки міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Віктор Янукович, перебуваючи з візитом у США висловив надію, що за час його прем’єрства Україна впритул наблизиться до переговорів про вступ у Європейський Союз і назвав європейський вибір ключовим зовнішньополітичним пріоритетом України.
Крім того, Янукович підтвердив позицію уряду з приводу НАТО, висловлену в Брюсселі, а саме про неготовність України починати виконання Плану дій для одержання членства в НАТО.
В свою чергу США засумнівались у правдивості Януковича. „Дії Кабінету Міністрів України ставлять під сумнів заяви прем’єр-міністра Віктора Януковича в Вашингтоні про боротьбу з корупцією та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні” - це заявив колишній колишній посол США в Україні Стівен Пайфер за результатами візиту українського прем’єра до США, передає «5 канал».
Він пояснив, що створення сприятливого інвестиційного клімату та запровадження квот на експорт українського зерна суперечать один одному. Також Пайфер вважає, що Податкова адміністрація України знову повертається до політики фаворитизму, хоча прем’єр під час свого візиту зробив декілька позитивних заяв щодо боротьби з корупцією.
Втім, відзначив колишній посол, Янукович не прояснив ситуацію з компанією Росукренерго. За його словами, досі залишається незрозумілим, як працює ця компанія та хто її власник.
В цілому ж Стівен Пайфер вважає, що наявність в Україні двох зовнішньополітичних курсів - Президента та Прем’єр-міністра - підриває її міжнародний авторитет.
А от народний депутат від фракції Партії регіонів, радник Віктора Януковича Ганна Герман задоволена результатами візиту прем’єра в США. Про це повідомила прес-служба партії.
«В оточенні Прем’єр-міністра Віктора Януковича задоволені підсумками його візиту в США, який завершився 7 грудня», - відзначила вона.
«Тепер Віктору Ющенку, - вважає Герман, - буде набагато важче переконати американців підтримати дії проти уряду і правлячої коаліції (наприклад, скасування політреформи або достроковий розпуск парламенту), і Вашингтон відмовиться від ставки тільки на одного Віктора».
Радник прем’єра розповіла, що на зустрічі американці постійно підкреслювали те, що процес політреформи в Україні – «це внутрішня її справа», а також вони дали зрозуміти, що «ніяк не збираються впливати на цей процес».
Крім того, Герман відзначила, що американці заявили, що Віктор Янукович – «демократично обраний прем’єр, який отримав свій пост в результаті чесних і демократичних виборів до парламенту».
Більш того, за її словами, Януковичу пророкували довге прем’єрське майбутнє.
За матеріалами Кореспондент.net, Інтерфакс-Україна, proUA. |