Робоча група з питань приватизації газети «Ратуша» рекомендуватиме міській раді надати виданню фінансову підтримку на три місяці наступного року. За цей час має відбутися процедура приватизації газети. Таке рішення було ухвалено сьогодні під час засідання робочої групи.
Згідно з рішенням, робоча група рекомендує Львівській міській раді приватизувати ЛКП «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» шляхом викупу підприємства трудовим колективом за одну гривню. На час приватизаційних процедур міській раді пропонується передбачити в бюджеті на 2007 рік видатки на газету в розмірі 123 тисяч гривень до першого квітня. У разі відмови трудового колективу від участі в приватизації робоча група рекомендує депутатському корпусу здійснити роздержавлення газети на конкурсних засадах. Вона також радить депутатам невідкладно опрацювати та укласти редакційну угоду з редакцією.
Окрім цього, на сесію винесуть і питання боргів редакції, які накопичились станом на перше грудня.
Робоча група рекомендує раді покрити борги газети та передбачити кошти на зарплату, оренду і комунальні витрати за грудень цього року. Депутатам також запропоновано звернутись до обласної ради з проханням продовжити газеті термін оренди приміщення на вулиці Винниченка, 8, а також утриматись від заснування нових друкованих ЗМІ.
Рекомендації робочої групи розглядатимуть наступного тижня, 14 грудня, на пленарному засіданні сесії міської ради.
Сьогоднішнє засідання робочої групи з приватизації газети Львівської міської ради «Ратуша» тривало майже дві години. Головний редактор «Ратуші» Микола Савельєв оприлюднив заяву, прийняту на зборах трудового колективу редакції, за якою працівники «Ратуші» визнали, що запропонований попередній проект робочої групи є неприйнятним.
Відповідно до попереднього проекту, «ратушанцям» пропонувалося у тритижневий термін після прийняття сесією ЛМР рішення щодо приватизації ЛКП «Ратуша» утворити ТзОВ для викупу підприємства. «Ця пропозиція є неприйнятною і абсурдною», – заявив від імені трудового колективу головний редактор. М.Савельєв наголосив, що таким чином під прикриттям приватизації намагаються газету фактично ліквідувати. «Є різні види компромісів. Є, до прикладу, компроміс, коли тебе притиснули на вулиці і ставлять умову: або ти віддаєш свій гаманець, або ми проламаємо тобі голову. І ти віддаєш свій гаманець – це своєрідний компроміс. Так от, сьогоднішні домовленості я вважаю непоганим компромісом», – заявив у коментарі головний редактор газети Львівської міської ради «Ратуша» Микола Савельєв після засідання робочої групи з приватизації газети. «Рішення я вважаю нормальним, а чи воно влаштовує трудовий колектив – треба поцікавитися у людей. Мене воно влаштовує: за три місяці можна справді пошукати інвестора. У попередній інтерпретації, коли нам ставили умову за три тижні знайти інвестора та йти у світле майбутнє – це було стовідсоткове закриття газети. Тепер можна вести мову про 50 відсотків шансів. І ще сподіваюся, що за цих три місяці Верховна Рада таки прийме Закон про приватизацію комунальних та державних ЗМІ, і нам не доведеться вигадувати велосипед.
З іншого боку, я вважаю, що успіх у цій ситуації Андрія Івановича Садового саме в тому, що передбачено фінансування на три місяці. А якщо ми захочемо виходити далі, і до прикладу, не знайдемо інвестора, то відповідь буде: «Перепрошуємо, на вас фінансування не передбачено». Тобто, це частково успіх міського голови та його найближчого оточення. А неуспіх Садового у тому, що газета протягом трьох місяців все ж буде виходити», – зазначив М.Савельєв.
Після виступу М.Савельєва, члени робочої групи напрацювали новий альтернативний проект рекомендаційних пропозицій, які будуть винесені на розгляд сесії. Відтак тепер те, як розвиватиметься подальша приватизаційна епопея «Ратуші», залежатиме лише від депутатського корпусу міської ради.
Коментарі до теми:
Тетяна Крушельницька, депутат Львівської міської ради, фракція „Наша Україна”:
«Для мене приватизація газети Львівської міської ради «Ратуша» є абсолютно неприйнятною і неможливою. Я пам’ятаю, як цю газету створювали. Ми вважали, що доцільно буде для читача створити таке видання, яке б подавало інформацію об’єктивну, виважену. Адже деякі журналісти з інших газет, які приходять на сесію міськради можуть щось не так зрозуміти, можуть досконало не знати проблеми, чи неуважно слухати те чи інше питання. Тому вважалося, що така газета для міської ради є потрібна. Ми ретельно обдумували, якою має бути назва газети, різні були пропозиції. І ця назва – «Ратуша» вказує на те, що видання пов’язане саме з тим, що робиться у ратуші. Газета описує саме те, що стосується життя міста, а також подає рішення, які стосуються міста. Тому для мене приватизація разом з брендом «Ратуша» є абсолютно неприйнятною і неможливою. І я проти приватизації газети. Я буду утримуватися під час голосування за це питання.
Я розумію, що існує ідея про те, що всі газети мають бути у рівних умовах. Ідея була б добра і справедлива, якщо б хтось брався підфінансовувати одну з незалежних львівських газет за кошти міської ради. Тоді так. Але, якщо йдеться про видання, створене спеціально міською радою для співпраці з міською радою, тоді навіщо говорити про рівні умови з іншими газетами? Вони мають свої напрямки, свої проблеми, інші джерела фінансування. А ми створили газету для висвітлення роботи мерії. Якщо газета не дає собі з цим ради, якщо робить щось неправильно, можна говорити про рівень компетентності, про редакційну політику. Так, але це є виробничі питання, з якими треба працювати і шукати виходи з ситуації.
Я вважаю, що в тому, що відбувається, є якісь відголоски особистих конфліктів і вони проектуються на дану проблему».
Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради, фракція УНП:
«Якщо трудовий колектив «Ратуші» визнає, що варіант приватизації газети, запропонований робочою групою, є хороший, то сесія, очевидно, підтримає це рішення. Хоча одностайності не буде, бо в середовищі депутатського корпусу є такі люди, які у 90-му році створювали цю газету і для них ця газета дорога.
Однак треба враховувати сьогоднішню ситуацію, коли міський голова займає різко негативну позицію, коли трудовий колектив не може нормально існувати, коли були випадки зриву виходу газети.
І в принципі, варіант, який сьогодні прийнятий, є більш-менш оптимальний.
Звичайно, сьогоднішні пропозиції є набагато кращими, аніж попередні, коли за три тижні колектив «Ратуші» мав встигнути зареєструвати ТзОВ і знайти інвестора. Це справді був варіант фактичного закриття газети.
Пропозиції, запропоновані сьогодні, є значно кращими. Я думаю, що за три місяці колектив знайде інвестора і «Ратуша» буде надалі виходити. Тим більше, що й бренд хороший, і газета зараз стала значно цікавішою»
Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради, голова робочої групи з приватизації газети Львівської міської ради «Ратуша»:
«Вважаю, що пропозиції робочої групи з приватизації газети Львівської міської ради «Ратуша» є абсолютно компромісні. Напевне, ні одне підприємство не мало таких пільг – в контексті приватизації. Це абсолютно лояльний підхід.
Чи будуть ці пропозиції підтримані у сесійному залі, думаю, що покаже час. Все буде залежати від реального бажання і трудового колективу, і керівника напрацьовувати якісь можливості і співпрацювати. Якщо цей час, який ми визначили, буде ефективно використано, то я вважаю, що у газети «Ратуша» будуть перспективи. Якщо будуть зволікання чи певні маніпуляції, то ми отримаємо ще одну проблему, припустимо, 1 квітня. Цього б не хотілося допускати.
До 1 квітня ми надаємо термін газеті для проведення процедури приватизації. Чим швидше ця процедура відбудеться, тим краще, як на мене, газета буде працювати. Повторюся, термін, коли саме відбудеться приватизація, тепер залежатиме від трудового колективу і від керівника».
За матеріалами ЗІКу, Львівського порталу, КуПола.
|