Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  »  ЧУЧХЕ


Дуже хочеться мати ядерну зброю
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Будівництво ядерного реактора біля міста Кумго в КНДР
Про розробку атомної зброї в Північній Кореї ще вчора можна було лише здогадуватися. Проте тепер КНДР цього вже не утаємничує. Пхеньян визнав, що має програми з виготовлення атомної зброї і активно впроваджує їх під керівництвом "улюбленого керівника" Кім Чен Іра, не зважаючи на договір із США 1994 року та голод і злидні власних громадян.

За умовами договору, укладеного адміністрацію Біла Клінтона, Північна Корея зобов'язувалася припинити розробку атомної зброї і допустити міжнародних інспекторів, аби ті проконтролювали, чи й справді на території КНДР немає матеріалів та технологій для створення атомної загрози. Натомість, Америка обіцяла Кореї допомогу в будівництві атомних електростанцій та зобов'язувалася допомагати харчами.

Не зважаючи на договір, міжнародних інспекторів так і не допустили до Північної Кореї. Зараз документ остаточно припинив свою дію, адже Північна Корея розірвала його в односторонньому порядку і таким чином відмовилася від американської допомоги та права вето на розробку атомної зброї.

Цю інформацію підтвердив офіційний представник держдепартаменту США Річард Баучер. Він заявив, що Вашингтон хотів би мирно врегулювати цю ситуацію. Проте детального плану дій Білий Дім наразі не має. Питання подальшої політики щодо Північної Кореї активно обговорює Конгрес, Білий Дом та інші держави-союзники.

Уже минув рік, як Джордж Буш зарахував Північну Корею поряд з Іраном і Іраком до "вісі зла", та два роки, як Америка припинила з КНДР дипломатичні стосунки. Проте 3 вересня США все ж вирішили піти назустріч і відновили дипломатичні стосунки, скерувати до Північної Кореї помічника держсекретаря Джеймса Келлі.

Здавалось би, все мало б бути гаразд, і може навіть Америка потягнула б й Північну Корею до "цивілізації", проте... Наполегливого Келлі дуже вже цікавила програма з розробки атомної зброї, то ж він і запитав, чи не працює КНДР над збагаченням урану, що і є одним із доказів розробки атомної зброї. Цього разу в Пхеньяні вирішили бути чесними і призналися, що такі програми є. Тож таке щире зізнання та ще й відмова виконання договору вже точно завадять вашингтонсько-пхеньянському порозумінню.

Стурбована такою поведінкою сусідів і Південна Корея, у якій віднедавна зажевріла надія про мирне возз'єднання обох корейських держав та послаблення самоізоляції КНДР. Заступник міністра закордонних справ Південної Кореї попрохав північних корейців прислухатися до тверезого розуму та "дотримуватися Женевських угод, Договору про нерозповсюдження атомної зброї та декларації двох Корей про безатомний статус півострова". Він також підкреслив, що атомна проблема має вирішуватися тільки мирним шляхом та запевнив, що Вашингтон може цілковито розраховувати на допомогу Сеулу.

Обговорити в форумі»  ПОПРАВКИ
Польську люстрацію пом'якшили
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Закон про люстрацію без розвідки і контррозвідки підписав у вівторок президент Польщі Александр Квасневський. Доповнення до закону про люстрацію звільняють від його статей тих, хто співпрацював із розвідкою, контррозвідкою чи прикордонними службами комуністичного режиму Польської Народної Республіки. Таким чином лівий уряд намагається узаконити непривабливе минуле своїх діючих політиків. Опозиція подала протест до Конституційного суду.
Детальніше>>
»  ВЕРСІЇ
Бін Ладен походить із Єрусалима
Дмитро КАНЕВСЬКИЙ, Хайфа
 
Осама бін Ладен уже майже рік не живе, та його побратими з "Аль-Каїди" не мають наміру залишати розпочату ним справу боротьби з Америкою та її союзниками. Про це повідомило агентство Middle East Newsline з посиланням на джерела в ізраїльських спецслужбах.

За їхньою версією, бін Ладен загинув під час антитерористичної операції в Афганістані у грудні минулого року. А всі відео- та аудіопослання, які було зроблено після цього нібито від його імені, були підробками. Прихильники бін Ладена обрали його наступника. Ймовірно, ним може бути син Осами -- Саад. Йому зараз приблизно 20 років, і він належить до найвпливовіших діячів "Аль-Каїди", яка продовжує своє існування та боротьбу.
Детальніше>>
» 
НОВИНИ ЗІ СВІТУ
 
Побачило світ перше дослідження про тенденції голосування у президентських виборах Бразилії у другому турі. Луіз Єнасіо Лула да Сілва від Робітничої Партії, якого в нас охрестили "бразилійським Валенсою, має 58% голосів і Жозе Серра, кандидат від теперішнього уряду центрально-лівого спрямування, має 32% голосів.
Детальніше>>
» 
СВІТООГЛЯД
 
Вивести війська з кордону з Індією вже найближчим часом пообіцяв Пакистан. Таке рішення Пакистан прийняв після заяви Індії частково вивести свої війська з прикордонних районів. Проте в Індійській частині Кашміру військові наразі залишатимуться.
Детальніше>>