|
|
 |
Поступ з краю »
КОНФЕРЕНЦІЯ |
|
 |
|
 |
___________________________________________________________________________
Європейські перспективи для опозиції |
|
Наталя ПОНУРКЕВИЧ |
|
Сьогодні у Варшаві розпочинається конференція "Розширення Європейського Союзу й НАТО -- перспективи України", яка триватиме два дні. Схоже на те, що нашу державу там представлятимуть переважно опозиціонери.
Учора прем'єр-міністр Анатолій Кінах, який до останнього моменту вагався, вирішив таки проігнорувати зібрання, де обговорюватимуть євроатлантичні перспективи України. Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів, аргументуючи рішення прем'єра небажанням відхилятися від раніше затвердженого графіку роботи. Перед тим президент України Леонід Кучма відмовився брати участь у конференції, яку вважав (як з'ясувалося, на відміну від польського колеги Олександра Квасневського) приводом для "круглого столу влада-опозиція".
За словами представника польського фонду "Ноу-хау", який є організатором конференції, підтвердили свою участь у ній Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Олександр Мороз, Анатолій Матвієнко, Юрій Костенко, Геннадій Удовенко, Борис Тарасюк, Микола Жулинський. Тож саме вони будуть дискутувати з головами фракцій польського парламенту про євроінтеграційну стежку нашої держави. Хоча ще роздумували вчора над можливістю поїздки на конференцію й кілька лідерів "пропрезидентських" фракцій Верховної Ради.
Залишалася також можливість приїзду на конференцію голови Адміністрації президента України Віктора Медведчука та секретаря Ради національної безпеки й оборони Євгена Марчука. Саме вони мали б довести, що українська влада не боїться дискусії віч-на-віч із опозицією, як потрактувала відмову від участі у польській конференції Кучми та Кінаха. Натомість народний депутат, член фракції "Наша Україна" Микола Жулинський (один із запрошених на конференцію) в інтерв'ю "Поступу" висловив припущення, що неприїзд до Варшави українського прем'єра викликаний не стільки його небажанням спілкуватися з опозицією, скільки стратегічними розрахунками "владної партії". На думку пана Жулинського, участь у конференції Віктора Медведчука як чільного представника української влади за відсутності там Анатолія Кінаха може свідчити про усунення глави уряду на другий план і "засвітку" саме керівника Адміністрації президента як головного претендента на позицію "наступника" Кучми. |
 |
|
 |
Знамення від МВД |
Знакове затримання енергомагната Григоришина |
Ольга КОЦАЙ |
|
Відомого українського бізнесмена, члена правління кількох потужних компаній (зокрема й "Львівобленерго") Костянтина Григоришина тримають під вартою як затриманого. За словами адвокатів бізнесмена, поки що йому інкримінують незаконне зберігання зброї.
Затримали Григоришина вночі з 11-го на 12 жовтня в автомобілі народного депутата Володимира Сівковича. Як повідомив "Поступ" сам Сівкович, тієї ночі (п'ятнадцять хвилин після опівночі) вони разом із Григоришиним вийшли з ресторану "Егоїст" і сіли в авто. Буквально за півхвилини, за словами депутата, автомобіль (до речі, з номерними знаками Верховної Ради) зупинили люди в цивільному. Після цього до нього підбігли бійці "Сокола", витягли Григоришина, Сівковича та його водія. "Водія кинули на асфальт, Григоришина заштовхнули до автобуса і швиденько поїхали, вже після цього кинули нам ключі від автомобіля", -- розповів Володимир Сівкович. Парламентар назвав дії міліції незаконними: "напад міліції та осіб у цивільному (не міліціонерів) на народного депутата, незважаючи на пред'явлене посвідчення, на автомобіль Верховної Ради, є порушенням Конституції та цілої низки законів, тому я подав заяву про відкриття кримінальної справи. Я подав заяву до Генпрокуратури, а також на ім'я голови Верховної Ради, в СБУ та міністерство внутрішніх справ, виступатиму у парламенті з вимогою розслідувати інцидент". |
Детальніше>> |
|
 |
Із журналістів творять опозицію |
|
Наталя ПОНУРКЕВИЧ |
|
Провідні журналісти України, засновники Незалежної профспілки працівників ЗМІ, прибули на вихідних до Вашингтона для участі в міжнародній конференції, присвяченій перспективі інтеграції України в європейські і євроатлантичні структури. Під час круглого столу українські журналісти стверджували, що рівень цензури в українських медіа досяг тієї межі, коли професійною журналістикою займатися вже неможливо. На брифінгу, на якому також були присутні представники американських урядових структур і дослідницьких центрів, журналісти розповіли, що дії політичної опозиції в Україні практично заборонені для висвітлення, існують табу на показ окремих політичних і громадських лідерів. |
Детальніше>> |
|
 |
Кучму непокоїть статус депутата |
|
Іван СМІШКО |
|
Леонід Кучма звернувся до Конституційного суду з проханням про офіційне тлумачення частини 2-ої та 3-ої статті 17 і частини 2-ої та 3-ої статті 27 закону "Про статус народного депутата України".
Прес-секретар президента Олена Громницька обґрунтувала необхідність тлумачення досить обтічно. За її словами, різне розуміння норм згаданого закону створює умови для порушення прав і свобод людини й громадянина, вимог Конституції щодо рівності всіх людей у своїй гідності тощо. |
Детальніше>> |
|
 |
Опозиційність - явище тимчасове |
|
Дмитро САВА |
|
Віктор Пинзеник, лідер партії "Реформи і порядок", продовжив проопозиційну серію заяв лідерів "Нашої України". На відміну від решти колег по блоку, Пинзеник говорив вже не про "поступ у бік опозиції", а про те, що фракція "вже перебуває в опозиції".
Однак, на прохання кореспондента "Поступу", конвертизувати свої висловлювання і розповісти, в які саме дії втілиться опозиційність "НУ", керівник "ріпки" відповів ухильно, натомість дав зрозуміти, що така позиція -- лише тактична. |
Детальніше>> |
|
 |
КРАЄВИД |
|
|
|
ВІДСТАВКА
Голова Конституційного суду Віктор Скомороха йде зі своєї посади у зв'язку з закінченням терміну повноважень. При цьому Скомороха залишається суддею Конституційного Суду.
РАКЕТИ
Україна продасть Росії матеріальну частину міжконтинентальних балістичних ракет РС-18. Угоду про продаж планують підписати наприкінці цього року, -- повідомляють "Українські Новини". Передача матеріальної частини ракет відбуватиметься через державну компанію "Укрспецекспорт". |
Детальніше>> |
|
 |
|