Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у світі  » 


НОВИНИ ЗІ СВІТУ
 
Бразилія оберігає свою репутацію

Міністерство сільського господарства Бразилії заборонило ввіз та імпорт м'ясопродуктів із Парагваю. Бразилія закрила кордони для парагвайської яловичини через підозру, що на території сусідньої країни є центри зараження великої рогатої худоби небезпечними захворюваннями. Запобіжні заходи будуть утримуватися протягом необмеженого часу, доки не буде досліджено справжнього стану справ. Але Бразилія для допомоги сусідній країні вже встановила на парагвайській території ветеринарні пости для огляду і необхідного лікування худоби. Бразилія домоглася повного винищення більшості хвороб завдяки щепленню худоби, а також не мала жодного випадку захворювання корів на сказ. Завдяки цьому експорт м'яса до Європи збільшився за останні два роки. Також закуповує бразильське м'ясо Росія, особливо свинину.

Ганна ТАТАРЧЕНКО, Бразилія.

Американські діти не хочуть учитися

Рівень вибування учнів з американських шкіл знову підвищився. Хоча офіційно простежити за вибулими практично неможливо, але статистика свідчить, що 1990 року 26% американських підлітків не змогли закінчити повний шкільний курс, а 2000 року цей показник уже становив 30%. Однією з можливих причин цього називають підвищення вимог до випускного тесту, які було прийнято саме на початку 90-х. У разі, якщо підліток вибуває зі школи до закінчення повного курсу, він може розраховувати на сертифікат відповідності, вимоги для отримання якого не надто високі. Однак зараз деякі штати -- Каліфорнія, Флорида, Масачусец та Нью-Йорк -- починають вимагати від випускників складання іспиту, який є набагато складнішим, ніж тест. Цей новий крок може спровокувати ще більший рівень відтоку учнів. Деякі дослідження засвідчують, що працедавці надають перевагу тим, хто мали випускний іспит, а не тест відповідності. Пояснення цього полягає в тому, що учні, які залишились у школі до випускного іспиту, очевидно, є більш дисциплінованими, а відтак -- більш надійними, навіть якщо їхні академічні успіхи невисокі. Тим часом академічна політика продовжує будуватися без урахування можливостей і здібностей багатьох учнів, переважно, представників етнічних меншин. Ціна ж кар'єрного і життєвого успіху одних -- це поразка інших.

Світлана КУХАРЕНКО, США

Французька експансія в Латинську Америку

Французька індустрія сумок та інших предметів розкоші Луіз Віттон погоджується розширити свій бізнес у Латинській Америці, особливо в Бразилії, де кількість фірмових магазинів могла б через три роки сягнути 23. Вартість однієї сумки марки Луіз Віттон не становить менше 400 доларів США. Директор Марсело Боттолі, світовий президент Луіз Віттон Малетіер, заявив, що вбачає багато можливостей, і продаж росте з кожним роком. Президент фірми був присутній минулого тижня в Сан-Пауло на інавгурації нового магазину, де в асортимент входять не тільки сумки, але й одежа і прикраси. Вартість інвестицій складає 1,3 мільйона доларів. Марка Луіз Віттон підрахувала, що в Бразилії вони матимуть 17 мільйонів споживачів, здатних купувати такі предмети розкоші, і заявила, що це для них безмежний ринок.

Ганна ТАТАРЧЕНКО, Бразилія.

Обговорити в форумі»  НОБЕЛЬ
Бжезінський витягнув Картера
Ірина КИРИЧЕНКО, Ігор МЕЛЬНИК
 
Бжезінський витягнув Картера
Цьогорічну Премію миру отримав колишній президент США Джиммі Картер за "десятиріччя наполегливого пошуку шляхів мирного вирішення міжнародних конфліктів, укріплення демократії та прав людини, а також за стимулювання економічного і соціального розвитку". Особливою заслугою Картера члени Нобелівського комітету відзначили підписання Кемпдевідських угод 1987 року між Єгиптом та Ізраїлем.
Детальніше>>
»  КАРТ-БЛАНШ
Конгрес дав Бушу право
Ірина КИРИЧЕНКО
 
Джордж Буш має право, точніше тепер всі права, аби в односторонньому порядку оголосити війну Іраку. Буш отримав таке право, але чи має він достатньо засобів, щоб довести війну до завершення та перемогти. Хоча, зрештою, ще в жодній війні не було переможців. Є лише жертви, а перемога вимірюється їхньою кількістю.

Те, що Америка має право "на все" -- це вже закономірність. Проте всі права президенту американці вже колись надали -- 1964 року, коли Конгрес прийняв резолюцію щодо Тонкінської затоки. Тоді вона надала Білому дому право розпочати в'єтнамську війну... Потім довго не знали, як з неї викарабкатись. Американцям це запам'яталось надовго, та, зрештою, і не тільки їм. Проте пам'ять -- пам'яттю, а якщо президент просить, то як відмовити.
Детальніше>>
»  БОНДІАДА
Кіно і реальність
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
У національному автомобільному центрі армії США розробили автомобіль-панцерник Smartruck для захисту працівників дипломатичних представництв від викрадень та терактів.

Озброєності автомобіля міг би позаздрити і сам Джеймс Бонд та творці кінематографічних трюків. Наприклад, автомобіль може позбутися нав'язливих переслідувачів за допомогою, скажімо, оливи, яка виливається на землю. Машина також створює димову завісу, а якщо й це не допомагає, можна ще розсипати цвяхи позаду себе.
Детальніше>>
» 
СВІТООГЛЯД
 
Росію виключили з чорного списку країн, які не вживають достатньо заходів у боротьбі з відмиванням грошей. Про це заявили в п'ятницю в Парижі представники Міжнародної групи у боротьбі з фінансовими зловживаннями (Financial Action Task Force). До чорного списку ще належать Гватемала, Гренада, Єгипет, Індонезія, М'ямна, Науру, Нігерія, Острів Кука, Сент-Вінсент, Гренадини, Філіппіни та Україна. Найбільші проблеми в нас та Нігерії. Санкції проти України та Нігерії можуть увести вже з 15 грудня. Щоправда, до цього часу ще маємо можливість упорядкувати законодавство у відповідність до міжнародних стандартів.
Детальніше>>