Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    КуПол: Новини за 15 серпня.

29 червня 2006 р.

16:46 24-03-2017 -   Серед секонд-хенду львівські митники знайшли новий одяг та гіроскутери
  16:26 24-03-2017 -   На мості у Жидачівському районі тривають протиаварійні роботи, - рух транспорту обмежено
  16:25 24-03-2017 -   На Личакові вшанували пам’ять Ігоря Білозіра
  15:2 24-03-2017 -   Львів домовився про вивезення 900 тонн сміття
  13:13 24-03-2017 -   На Львівщині судитимуть дев’ятьох учасників організованого угрупування
  16:50 24-03-2017 -   Заступниці Кернеса повідомили про підозру в земельних махінаціях
  16:29 24-03-2017 -   У ДНР школу назвали на честь Гіві - ЗМІ
  16:28 24-03-2017 -   У Тернополі осквернили пам'ятник жертвам Голокосту
  15:4 24-03-2017 -   Україна 26 березня перейде на літній час
  15:1 24-03-2017 -   СБУ не переглядатиме рішення щодо Самойлової
  16:31 24-03-2017 -   Путін прийняв Ле Пен у Кремлі
  16:27 24-03-2017 -   Знайдена гігантська чорна діра, "виселена" з галактики
  14:56 24-03-2017 -   Поліція Хорватії заборонила марш українських уболівальників по Загребу
  12:37 24-03-2017 -   Адронний колайдер: учені виявили п'ять нових частинок
  11:35 24-03-2017 -   Яресько отримала нову посаду в Пуерто-Ріко

·  ·

___________________________________________________________________________

Російський слід на німецькому мундіалі
Завтра і післязавтра на зелених полях Німеччини відбудуться чвертьфінальні поєдинки чемпіонату світу з футболу
Оксана ПАВЛЮК

Після групового турніру, який футболісти збірної Німеччини пройшли без очкових втрат, багато хто вважав, що саме перший іспит стадії плей-оф, у якому на господарів мундіалю-2006 очікувало протистояння з амбіційною командою Швеції, повинен був прояснити ситуацію щодо претензій підопічних Юргена Клінсманна на завоювання світового титулу. Проте справжньої боротьби на полі "Штадіон Мюнхен" не вийшло.

Практично все було вирішено вже в дебюті зустрічі. До того ж, як і в завершальному матчі групового турніру з Еквадором, першу скрипку в німецькому футбольному оркестрі зіграв дует форвардів польського походження Клозе - Подольський. Перший двічі, на 4-й і 12-й хвилинах, створював нагоди для молодого партнера, а другий їх чітко реалізовував. М'яч міг ще кілька разів побувати в сітці воріт скандинавів, але блискуча гра кіпера Ісакссона дозволила підопічним Ларса Лагербека уникнути розгромної поразки.

А що ж шведи? Вони, чесно кажучи, розчарували. А "запам'яталася" Тре крунур хіба що червоною карткою Лучіча та нереалізованим пенальті на 53-й хв. ветерана світового футболу Ларссона. Отож господарі перемогли - 2:0, і тепер у 1/4 фіналу на нас очікує супервидовище, очна битва одних із головних фаворитів мундіалю Німеччина - Аргентина.

Поєдинок Аргентина - Мексика, який пройшов того ж дня на полі ляйпцизького "Центральштадіону", видався значно напруженішим та цікавішим. Уже в дебюті зустрічі суперники обмінялися голами. На 6-й хв. Маркес після подачі з кутового вивів мексиканців уперед, а за чотири хвилини Креспо відновив рівновагу - 1:1. І в подальшому несподівано для всіх на полі точилася рівна боротьба, в якій, щоправда, жодній із команд до закінчення основного часу відзначитися так і не вдалося. А тому володаря чвертьфінальної путівки визначали в додатковий час. І тут Фортуна посміхнулася "біло-голубим": на 98-й хв. після довгої передачі Соріна Родрігес розкішним ударом сходу скерував "круглого" в дальній кут воріт Санчеса - 2:1.

Долю поєдинків Англія - Еквадор та Португалія - Голландія вирішував один м'яч. У першому з них, який у 1/8 визнано чи не найнуднішим, все вирішила індивідуальна майстерність харизматичного капітана британців Бекгема, який на 60-й хв. зі штрафного удару спрямував м'яч у ближній нижній кут воріт Мори - 1:0. Напевно, більше нічого цікавого в пам'яті глядачів, які вщерть заповнили трибуни штутгартського "Готліб-Даймлер-штадіон", про цей матч не залишиться.

Натомість зустріч Португалія - Голландія тим, хто став її свідками, запам'ятається надовго. Проте перше, що спадатиме на гадку, - це дії російського арбітра Валєнтіна Іванова, який діставав із кишені 16 (!) разів жовту картку та 4 (!) червону. А вирішальною в цій битві стала 23-та хвилина, коли хавбек піренейців Деку віддав передачу в район 11-метрової позначки, де Маніше обіграв двох захисників і невідпорно пробив по воротах Ван дер Сара - 1:0.

Один м'яч визначив і долю матчу Італія - Австралія. Причому в підсумку все завершилося перемогою Скуадри адзурри, яка на перемогу не заслужила. Перший тайм минув за рівної боротьби, а от після відпочинку італійці залишилися в меншості (на 50-й хв. вилучили Матерацці), і футболісти Зеленого континенту перехопили ініціативу. Проте "кенгурята" так і не зуміли прорвати оборонні редути підопічних Марчело Ліппі. До того ж надійно стояв у рамці і Буффон, який після матчу заявив, що навіть не сумнівався в тому, що піде з поля кайзерслаутернського "Фріц-Вальтер-штадіону" сухим.

Нещасливою для австралійців стала 5-та хвилина компенсованого часу, коли захисник Скуадри адзурри Гроссо спочатку на підступах до штрафного майданчика суперника обіграв Брешіано, потім вже в межах карного спіткнувся на Ніллі, а арбітр зустрічі Луіс Медіна Кантальєхо з Іспанії в діях останнього побачив "кримінал" і без вагань вказав на 11-метрову позначку. Більш ніж сумнівне пенальті гарматним пострілом, не залишивши жодних шансів Шварцеру, реалізував Тотті. Радості італійців, які здобули перемогу з мінімальним рахунком 1:0, не було меж.

А за декілька годин стало відомо, що суперником Скуадри адзуррі в чвертьфіналі буде збірна України. Сподіватимемося, що завтра ввечері у італійців по завершенні матчу приводу радіти не буде...

»
Футбол як компроміс

Чому на футбол ходять здебільшого чоловіки? Чому серед натовпу розфарбованих та голосистих уболівальників не так багато жінок? Психологи одностайно стверджують, що трибуни стадіону - це єдине місце, де стримані, суворі чоловіки можуть без шкоди для власного іміджу розкрити інший бік свого характеру - емоційний і, як це не дивно, по-дитячому вразливий.

Американські лікарі задля збереження здоров'я сильної половини людства закликають дружин та матерів не перешкоджати коханим чоловікам та синам іти на стадіон.
»
Титули відстоювати важче

У Гавані (Куба) завершився останній у цьому сезоні етап Кубка світу з фехтування.

На острові Свободи, куди приїхали всі лідери світового фехтування, українським шпажисткам важко було сподіватися на нагороди особистої першості. Однак те, що не вдалося нашим дівчатам поодинці, вони сповна реалізували гуртом. У командній першості Надія Казимірчук, Єва Виборнова, Ольга Партала та чинна чемпіонка Європи львів'янка Яна Шемякіна стали володарками бронзових медалей.
»
Домашня трибуна

Ірина ЯРОЦЬКА, призерка чемпіонату світу зі спортивної гімнастики:

- Ми з чоловіком (олімпійським чемпіоном зі спортивної гімнастики Валерієм Гончаровим - Авт.) спостерігаємо за перебігом чемпіонату світу у Німеччині, щоправда, дивимося лише матчі за участі української збірної та найсильніших команд світу.