Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у Львові  » 


На роздоріжжі
Фракція БЮТ роздумує над тим, як ввійти в опозицію і не втратити влади
Влодко ХІЦЯК
 
Схоже, що невдоволення голови ЛОДА Петра Олійника роботою деяких районних керівників може спричинити розширення опозиції в обласній раді. Учора ввечері фракція БЮТ дискутувала над пропозицією створити міжфракційне об'єднання із фракцією ВО "Свобода", яка зі самого початку роботи облради задекларувала свою опозиційність.

Керівник фракції БЮТ в облраді та за сумісництвом заступник голови облради Іван Денькович обережно ставиться до різких висловлювань своїх колег. Він каже, що таке об'єднання - віддалена перспектива, ініціатива лише кількох членів фракції, яка поки що навіть серйозно не розглядається.

"Це не позиція фракції, просто окремі її члени, зокрема Ігор Комарницький та Ростислав Новоженець, запропонували створити таке міжфракційне об'єднання, - стверджує пан Денькович."

Неважко здогадатися, що таке тяжіння до опозиційності спровоковане рішенням колегії ОДА, яка рекомендувала звільнити з посад чотирьох голів райдержадміністрацій, двоє з яких - члени БЮТ. Іван Денькович обережно пов'язує ймовірне створення об'єднання ВО "Свобода" - БЮТ із кадровими рішеннями ОДА. "Можливо, й так, це пов'язано із висновками колегії ОДА, - каже він. - Однак навіть з огляду на це надто рано робити висновки про міжфракційне об'єднання. Поки що ні БЮТ, ні ВО "Свобода" про об'єднання не говорили".

Відкрито проти такого об'єднання виступив екс-голова облради, член фракції БЮТ Михайло Сендак, який до цього не особливо підтримував ініціативу Івана Деньковича. На думку пана Сендака, фракції спочатку слід зміцнити свої ряди.

Натомість Іван Денькович заперечує, що серед депутатів фракції немає одностайності. "Ніяких протиріч у фракції не існує, - переконує він. - Є різне бачення проблеми, я б це не називав протиріччям. Зрештою, на засіданні фракції ми вияснимо, чому окремі члени фракції висловлюють такі пропозиції".

Один з ініціаторів об'єднання, а водночас і кандидат на звільнення за результатами колегії ОДА Ростислав Новоженець теж неохоче коментує цю ініціативу, хоча не заперечує, що є одним із її натхненників. Проте, на відміну від Деньковича, Новоженець прямо говорить про причину такої ініціативи. "Це було би об'єднання фракцій, які вважають несправедливим звільнення голів РДА. Це своєрідний захист соратників, - не приховує причин об'єднання пан Новоженець. - Такі кроки є логічними, і не виключено, що з нами є солідарною УНП. Несправедливість змушує відкинути будь-які розбіжності, власні інтереси, які має кожна фракція, і виступити єдиним фронтом". Попри те, він не хоче говорити про відхід фракції в опозицію. "Ні, ну чому в опозицію? - запитує пан Ростислав. - Зараз ми незгодні з рішенням, яке намагається провести голова ОДА. Тому ми й виступаємо спільно. Можливо, в інших питаннях у нас буде інша позиція."

Що ж, принципи Макіавелі, який повчав, що політик, йдучи до цілі, не повинен звертати уваги на засоби, були актуальними для політиків усіх епох. Чи допоможуть вони БЮТ в облраді - покаже час. Адже поки що навряд чи БЮТ готовий разом із ВО "Свобода" протестувати проти трьох заступників голови облради, один з яких - член фракції БЮТ.

Обговорити в форумі» 
Громадськість вимагає розслідування
Львівські архітектори вкотре вимагають покарати винних у руйнації площі Ринок
Марта ПРОКОПОВИЧ
 
Службового розслідування та притягнення до відповідальності винних у руйнуванні площі Ринок вимагає наглядова рада, яку створила громадськість для спостереження за роботами на цій пам'ятці архітектури.
Детальніше>>
» 
Поляки хочуть дружити країнами
У ці вихідні Львів відвідав маршалок польського сейму разом із дружиною
Ірина СИРИВКО
 
Україні і Польщі потрібно співпрацювати, але не проти Німеччини чи Росії, а заради спільних інтересів. Таким був основний меседж засідання Львівського клубу особистостей, головним гостем якого був маршалок польського сейму, друга особа у польській державній ієрархії Марек Юрек.
Детальніше>>
» 
Пожежу гасили вісім годин
Львівські пожежники врятували 30 людей із будинку, у якому горів захаращений підвал
Володимир ПЕРЕГІНЕЦЬ
 
Понад вісім годин знадобилося пожежникам, щоби загасити вогонь у підвалі п'ятиповерхівки, що на Природній, 1, в районі вулиці Чупринки. Тривожний сигнал від мешканців будинку пожежники отримали в ніч проти понеділка о 2.15. Через декілька хвилин дві машини першого підрозділу розпочали гасити пожежу.
Детальніше>>