Слідом за київським губернатором, членом Української народної партії Євгеном Жовтяком у відставку відправили ще одного голову ОДА, теж члена УНП Василя Червонія. Учора прем'єр-міністр України Юрій Єхануров вже навіть представив у Рівному нового губернатора Віктора Матчука.
Зазначимо, що мирним представлення не вийшло, оскільки Василь Червоній вважає своє звільнення незаконним. Про що і заявив на нараді з адміністративно-господарським активом Рівненської області, де Єхануров представляв Матчука.
Червоній зазначив, що підкоряється волі Президента, який затвердив рішення про його відставку, однак не може погодиться з формою й методами його звільнення. На думку екс-губернатора, Віктора Ющенка дезінформували про те, що Червоній так само, як його колега, голова Київської облдержадміністрації Євген Жовтяк, хочуть піти зі своїх посад на іншу роботу.
Червоній також сказав, що не може погодитися із неправовою формою його звільнення, тому що він був у відпустці під час підписання указу про звільнення. Натомість Юрій Єхануров не погоджується з цією позицією, зазначивши, що не слід плутати укази про звільнення із занесенням позначки про звільнення і призначення в трудову книжку: якщо на момент підписання указу людина перебувала у відпустці, то запис у трудовій книжці про звільнення можуть зробити лише після завершення цієї відпустки.
Загалом рівненський губернатор Василь Червоній досить довго ходив під загрозою втрати головного крісла в області. Ще понад рік тому він побив горщики з Народним союзом "Наша Україна", який навіть просив Ющенка звільнити Червонія з посади. Однак тоді Ющенкові були потрібні голоси УНП у парламенті, а крісла губернаторів на той час були чи не єдиними владними посадами, які отримала партія за підтримку Ющенка на виборах.
Однак тепер за плечима ще одні вибори, на яких УНП вже співала власну пісню. А те, що новопризначений губернатор Матчук під час виборів до Верховної Ради очолював штаб блоку "Наша Україна" у Рівненській області, лише додатково вказує на політичний момент у цьому призначенні. Президент віддячив йому так само, як, до речі, свого часу нинішньому львівському губернатору Петрові Олійнику.
До речі, те, що Віктор Ющенко не має наміру ділитися прерогативою призначення голів облдержадміністрацій, підтвердив і Юрій Єхануров, заявивши в Рівному, що відкидає розподіл посад губернаторів в межах коаліційної парламентської угоди. "Голів обласних адміністрацій призначає Президент України, тому до жодних коаліційних домовленостей ці посади входити не можуть", -- наголосив Єхануров.
»
Рецепт від Президента
Віктор Ющенко пропонує: все зле - на потім!
Василь КУТЯНИН
Президент України Віктор Ющенко запропонував учасникам переговорів щодо створення парламентської більшості винести неузгоджені питання в окремий документ, за межі коаліційної угоди, і продовжувати переговори.
Ющенко підтвердив: він залишається прихильником помаранчевої коаліції, попри те, що "дорога її створення не є простою". "Якщо в цій угоді є позиції, які розходяться, я рекомендував би винести їх в окремий документ - протокол чи додаток до угоди", - сказав гарант Конституції.
Після кількох тижнів суцільних заяв із боку перших осіб держави та їх представників щодо "сепаратного" голосування кількох місцевих рад щодо надання статусу реґіональної російській мові, влада взялася за конкретні кроки.
Насамперед уряд має намір підготувати зміни до злощасного закону про ратифікацію Європейської хартії реґіональних мов та мов меншостей, на яку через хибне тлумачення отримали можливість посилатися "мовні сепаратисти".
Комітет виборців вважає за необхідне ввести імперативні мандати для депутатів місцевих рад. Про це сказано у звіті КВУ за результатами моніторингу початку діяльності місцевих рад.
Комітет зазначив, що перші сесії, за рідкісними винятками, відбулися у встановлений термін відкрито й прозоро.