Чи не щодня на радіо та телебаченні оголошують про зникнення людей. "Поступ" вирішив поцікавитись у правоохоронців, куди ж зазвичай зникають львів'яни і чи вдається їх розшукати.
Як повідомив нам оперуповноважений управління карного розшуку УМВСУ у Львівській області Олег Мищук, з початку цього року оголошено в розшук 36 осіб, зниклих безвісти, 17 з яких уже знайдено. Загалом цього року розшукали 58 осіб. Якщо додати минулі роки, то залишається знайти ще 279 людей. За словами правоохоронця, перестають шукати зниклих аж через 15 років.
За словами Олега Мищука, найчастіше причиною зникнення людей є сімейні конфлікти, також це залежить від атмосфери у родині та стану психічного здоров'я людини. Зникають переважно підлітки або пенсіонери, найчастіше місцеві.
Та буває й так, що молоді дівчата, бажаючи стати фінансово незалежними, втікають з хати та займаються проституцією. Як правило, згодом вони все-таки дають про себе знати.
Інколи заяву про зникнення рідних пишуть і родичі нелегальних заробітчан. Це їм потрібно для отримання субсидій. Натомість пан Мищук спростував інформацію про те, що людей викрадають, щоб використати їхні органи для трансплантації.
Процедура оголошення людини в розшук відбувається через 10 днів після подання заяви. До того часу працівники міліції збирають інформацію про зниклого, його особливі прикмети та звички, опитують тих, з ким він зустрічався востаннє.
Інформація про невідомих потрапляє у міліцію і з лікарень та психіатричних будинків. Також карний розшук кожної області має всеукраїнську базу даних щодо зниклих, адже останні часто міґрують. З їхніми фотографіями ознайомлюються всі необхідні міліцейські служби, зокрема і патрульні. Якщо людина видасться їм схожою до зображеної на фото чи приверне увагу дивною поведінкою, міліціонери перевіряють її документи. Якщо їх немає, людину до з'ясування особи залишають у міліції.
Оголошення про розшук дають не одразу ще й тому, що часто люди за кілька днів знаходяться. Саме оголошення звучить на державному радіо чи на телебаченні. За законом, воно безкоштовне.
Діти, які втікають з інтернатів чи проблемних сімей, не стають об'єктом пошуку, якщо ніхто не просить їх знайти.
Уже виходячи з управління міліції, почула цікаву історію з міліцейської практики: якось 8 березня одразу п'ятеро жінок написали заяви про зникнення чоловіків, та через три дні усіх благовірних знайшли в домівках їхніх коханок...
»
Держава пробачила унсовцям?
Ірина СИРИВКО
Виконавча служба не наклала арешту на майно засудженого за участь у акції "УБК" Сергія Гальчика. Поки що
Можливо, що з учасників акції "Україна без Кучми", зокрема з львів'янина Сергія Гальчика знімуть майнові претензії з боку Міністерства внутрішніх справ України.
Росія сама не проти вступити до альянсу за умови, якщо їй запропонують там головувати замість США
Валерій ПОДОЛИННИЙ
Намір України вступити до НАТО настільки розбурхав українське суспільство, що про це сперечаються навіть продавці на базарах. Головний арґумент опонентів "агресивного блоку" - обурення "братньої" Росії, яка може застосувати до нас економічні санкції. А тим часом військове командування РФ пропонує причорноморським державам, серед яких половина - члени НАТО, створити єдиний командний центр військово-морських сил на своїй території!
Про це заявив цього тижня головком Військово-морського флоту Росії адмірал Володимир Масорін у Санкт-Петербурзі на засіданні комітету командувачів ВМС країн, які входять до Чорноморської військово-морської групи оперативної взаємодії "Блексіфор" (Blackseafor).