BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
16 травня 2006 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Event Industry Forum

Купол
Львів
  14:41 18-01-2019 -   У Львові двоє дітей потрапили у реанімацію через отруєння чадним газом  
  14:40 18-01-2019 -   Львівська залізниця запроваджує нові зупинки для приміського поїзда  
  14:38 18-01-2019 -   Львівська залізниця запроваджує нові зупинки для приміського поїзда  
  14:35 18-01-2019 -   На «Арені-Львів» планують постелити гібридний газон  
  11:48 18-01-2019 -   Трускавець прийматиме перший етап світового Кубка з хортингу  
Україна
  11:6 18-01-2019 -   Україна ініціювала внесення до спадщини ЮНЕСКО ще одного об'єкта  
  11:3 18-01-2019 -   Двометрова лавина повністю перекрила трасу на Закарпатті  
  10:45 18-01-2019 -   Епіфаній назвав дату своєї інтронізації як очільника ПЦУ  
  16:9 17-01-2019 -   Епіфаній розповів, коли може відбутися його інтронізація на Київський престол  
  13:30 17-01-2019 -   В Україні банкноти п’ять і десять гривень замінять монетами  
Світ
  16:11 17-01-2019 -   Локон Мерілін Монро пустять з молотка  
  11:36 15-01-2019 -   Латвійська поліція виявила партію кокаїну вартістю майже мільярд євро  
  10:47 15-01-2019 -   В Альпах 17 тисяч людей відрізані від світу снігопадами  
  14:54 14-01-2019 -   Влада Рима і церква сперечаються про монети з фонтана Треві  
  12:6 14-01-2019 -   Єгипетську студентку відрахували з університету за обійми з чоловіком    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Погляд  » 

___________________________________________________________________________

Щоб нашому роду не було переводу!
Аби українців знову було 52 мільйони, необхідно завезти до країни дуже багато імміґрантів
Розмовляв Василь КУТЯНИН
 
Щоби українців стало більше, треба щоби їм добре жилося на рідній земліВ останньому радіозверненні до народу з нагоди Дня матері та Дня сім'ї Президент України Віктор Ющенко визначив основні завдання національної демографічної політики.

Батько п'яти дітей, який добре знає, як нелегко їх вигодувати і виховати, Президент констатував невтішний стан демографічної ситуації в країні та визначив п'ять пріоритетних напрямів у подоланні проблеми низького рівня народжуваності.

Насамперед це повномасштабна реформа системи охорони здоров'я. Повною силою, вважає Віктор Ющенко, повинні запрацювати і програми пільгового кредитування молодих сімей. Наступним завданням Президент визначив установлення дієвого контролю за умовами праці й поліпшення безпеки виробництва. Він пообіцяв, що держава стимулюватиме роботодавців до поступового скорочення кількості робочих місць зі шкідливими умовами праці. Ще одне завдання у цій сфері - посилений контроль за якістю продуктів харчування та води. І, нарешті, п'ятим пунктом Президент назвав пропагування здорового способу життя та популяризацію спорту.

Водночас ситуацію зі зменшенням кількості населення у нашій державі науковці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України називають "кризовою" і прогнозують, що тенденція до зниження рівня народжуваності, на жаль, збережеться й надалі. Нас зараз уже й так менше як 47 мільйонів, а якщо у державі нічого не зміниться, то кількість населення країни 2050 року, на думку фахівців, зменшиться до 35 млн!

Про те, що спричинило такі важкі демографічні втрати і про шляхи виходу держави із такої ситуації кореспондент "Поступу" розмовляв із заступником директора Інституту демографії та соціальних досліджень, членом-кореспондентом НАН України, професором Еллою Лібановою.


- Як і коли так сталося, що наша нація почала вимирати?

- Критична демографічна ситуація склалася не сьогодні. Ще із середини 60-х років ХХ сторіччя низький рівень народжуваності в Україні не забезпечує заміщення покоління батьків поколінням дітей, тобто кожне наступне покоління було трохи, але все ж не таким численним. По-друге, у нас надто висока смертність людей у працездатному віці - насамперед чоловіків. Ризик смерті чоловіків у цьому віці становить 38 відсотків, а у жінок - 8. Третя причина винародовлення - міґрація населення.

Якщо вам кажуть, що міґрація розпочалася в останні десять років, то це - неправда. Ще за часів колишнього СРСР населення України брало активну участь у будівництві об'єктів на теренах всього Союзу. Туди їхала молодь, а поверталися назад особи старшого віку. Так у нас сформувався дуже старий етнос, принаймні, за стандартами країн СНД. У нас, як кажуть демографи, вичерпаний потенціал зростання. Сьогодні, щоб забезпечити відновлення рівня кількості населення до 52 мільйонів, необхідно завезти до країни дуже багато імміґрантів.

- Як вплине приплив "свіжої крові" на життя держави?

- Економічна вартісність імміґрантів особливих побоювань не викликає. Досвід інших країн свідчить, що їдуть зазвичай активні і креативні підприємливі люди. Однак їх наплив дуже "розмиє" етнічні, культурні, релігійні підвалини суспільства. Це вже буде просто інший етнос. Розвинені країни компенсують депопуляцію - а вона сьогодні характерна чи не для всіх європейських держав - імміґраційним припливом. Але вони зіткнулися із проблемою, коли якась частина населення, котра не знає державної мови і не хоче її знати, претендує на певну особливість і вважає, що цю особливість необхідно враховувати в законодавстві, надати їм певні пільги тощо.

Уявіть собі, що у США, наприклад, південні штати розмовляють лише іспанською, а не державною, англійською мовою. І латиноамериканські імміґранти англійської навіть вчити не хочуть!

- Чи достатньо для подолання демографічної кризи лише підняття рівня життя народу?

- Народжуваність у нас почала зростати вже з 2002 року. Ми трішечки її підняли навіть без тих 8,5 тисячі допомоги, які запровадив минулий уряд. Безумовно, ці 8,5 тисячі дадуть свій ефект, і перша половина 2006 року ознаменується дуже високою народжуваністю. Проте не можна сказати, що рівень народжуваності завжди прямо пропорційний рівню життя. У Західній Європі, наприклад, рівень життя високий, а народжуваність низька. Коли поглянути на мапу світу, то ми навпаки побачимо абсолютну чітку залежність: що бідніша країна, то вища там народжуваність.

- То в чому ж Ви вбачаєте вихід із ситуації, що склалася в Україні?

- Хотілося б, щоб люди зрозуміли: головне сьогодні - боротися за життя кожної людини, яка прийшла на світ. Ми повинні покінчити з тими негараздами (виробничими і невиробничими), які пов'язані з нездоровим способом життя. Треба забезпечити тривалість життя на рівні сучасної цивілізації, щоб чоловіки жили не 62 роки, а хоча б 75, а жінки не 73, а 80. І, зрештою, слід створити такі умови, щоб не залучати до нас стільки чужоземних імміґрантів, і щоб наші громадяни не їхали за кордон, або, принаймні, поверталися звідти.

Я зовсім не впевнена, що років через двадцять у нас не буде такий ж високий рівень смертності, скажімо, від серцево-судинних чи онкологічних захворювань. Ніхто не знає, чого досягне на той час медицина і як відобразяться на народонаселенні в епоху глобалізації пандемії на зразок пташиного грипу. Демографічні прогнози відіграють лише роль застереження. Вони покликані спонукати політиків робити те, що потрібно для недопущення майбутньої демографічної катастрофи.

» 
Порозуміння зі сльозами на очах
До Павлокоми приїхало багато родичів загиблих українців, у кожного з них своя трагедія і своє розуміння страшної сторінки спільної історії
Ірина КИРИЧЕНКО, Львів - Павлокома
 
Павлокома, субота, 13 травня. Цей день перегорнув ще одну важливу сторінку в історії України й Польщі. До невеличкого села Павлокоми, де жорстоко було вбито українців, того дня прибуло багато їхніх родичів навіть з далеких країн. В усіх були свої трагічні історії, які вони згадували зі сльозами на очах, але вже без ненависті і ворожнечі...

За півкілометра до села почали заповнювати автобуси та автомобілі ті, хто хотів потрапити на урочисте відкриття меморіалу загиблим українцям.
Детальніше>>
» 
Відставці Олексія Івченка присвячено...
Лео АМЧУК, "Українська правда"
 
У момент, коли тебе призначають керувати державною компанією "Нафтогаз України", починає діяти прокляття "великих грошей". Незалежно від того, як складеться твоя подальша доля, репутацію можна викидати на смітник. Коли навесні минулого року Олексій Івченко очолив НАК, про нього мало що було відомо українцям. Зараз він іде з цієї посади в образі карикатурного героя, який через свою одіозність гідний титулу "любий друзь".

Так випадково сталося, що Івченко зі своїм новим "Мерседесом" уранці 27 березня потрапив в об'єктив "Української правди".
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Дорогі заступники 
Погляд
  ·  Порозуміння зі сльозами на очах 
  ·  Щоб нашому роду не було переводу! 
  ·  Відставці Олексія Івченка присвячено... 
Поступ у Львові
  ·  Масова спроба суїциду 
  ·  Будуватимуть і євростадіон, і готелі 
  ·  "Опора" знову протестує 
  ·  Сезон скачок відкрито! 
  ·  "Майстер і Маргарита" вийде українською 
  ·  На "Драбині" відзначили найкращих 
Поступ з краю
  ·  Тимошенко диктує правила гри 
  ·  Примусове харчування на залізниці 
  ·  Парламент запрацює 25-го 
  ·  Школа сільського туризму 
  ·  Перо посла - в Рибачука? 
Поступ у світі
  ·  Бельгійці проти расизму 
  ·  ЄС заморозить рахунки Лукашенки 
  ·  Туреччина погрожує Франції санкціями 
Арт-Поступ
  ·  Володимир Співаков: крапки ми не поставимо 
  ·  Вулицями "Сайлент Гілла" 
  ·  Завтра була війна... 
Спорт-Поступ
  ·  Золотий день Донецька 
  ·  Шевченко готовий залишити "Мілан"!? 
  ·  Без Фещука та Іщенка 
  ·  Переможна хода бременських музик 
  ·  Сьогодні в Primera дві вистави 
  ·  29-те скудетто "Старої сеньйори" 
  ·  Українки - наймиліші 
Пост-Factum
  ·  "Гамери" знімають із виробництва 
  ·  Єгипет вимагає Нефертіті