15:9 22-09-2017 -   На Харківщині затримали банду рекетирів
  13:14 22-09-2017 -   Вихідні в жовтні: скільки відпочиватимуть українці
  13:12 22-09-2017 -   Луценко шокований станом другої лінії оборони в зоні АТО
  10:44 22-09-2017 -   Житомирщину накрив аномально великий град
  15:15 22-09-2017 -   Актрису з "Мухтара" ввели в кому через травму
  13:11 22-09-2017 -   У російській Держдумі з виставки вкрали хамон
  13:9 22-09-2017 -   Вчені назвали легкий спосіб продовження життя
  16:40 21-09-2017 -   Творці "Гри престолів" повідомили про новий спін-офф
  14:17 21-09-2017 -   На Оскар висунули третій український фільм

·  ·

___________________________________________________________________________

"Золотому матчу" бути
"Динамо" (Київ) - "Шахтар" (Донецьк) - 2:2 (Шацьких, 10, Мілевський, 21 - Чигринський, 53, Жадсон, 66)
Артем ГАЛИЦЬКИЙ

Що ж, футболісти донецького "Шахтаря" та київського "Динамо" вирішили розтягнути задоволення від боротьби за золоті нагороди чемпіонату України. Нічия в останньому турі - 2:2 між лідерами українського футболу означає одне: "золотому матчу" таки бути! Він відбудеться 14 травня на нейтральному полі в Кривому Розі. За жеребом, "гостями" матчу будуть динамівці, а "господарями" - донеччани.

Зрештою цього варто було очікувати. Надто багато розмов про "золотий матч" було ще напередодні гри в Києві. Понад те, реалії нашого футболу такі, що сценарій українського чемпіонату можна передбачити наперед, навіть не вдаючись до ворожіння на кавовій гущі. Здається, ще на довгі роки наперед інтрига української першості зводитиметься лише до одного: хто стане чемпіоном - "Динамо" чи "Шахтар".

Не даремно ж навіть календар чемпіонату склали так, що ці два українські футбольні гіганти в останньому турі зустрічаються саме між собою. Але цьогоріч, зважаючи на те, що до останнього туру "Динамо" та "Шахтар" підійшли з однаковою кількістю очок, футбольні функціонери вигадали нову розвагу - "золотий матч" у разі, якщо команди зіграють унічию.

Логіка: не справедливо долю першого місця визначати лише за кількістю пропущених та забитих голів. Загалом так воно, може, і є (але чому б тоді не провести "матчі за життя у вищій лізі" між криворізьким "Кривбасом", луцькою "Волинню" та "ФК Харків". Адже "Волинь" мандрує в перший дивізіон лише через гіршу різницю забитих-пропущених м'ячів).

Зрештою така практика не нова. Зокрема "золоті матчі" за необхідності грають у італійській Серії А. Проте Італія - це Італія, а Україна - це Україна. Здається, гравці "Динамо" та "Шахтаря" виходили на поле вже з думками про зустріч у Кривому Розі. Принаймні таке склалося враження.

Звичайно, навіть теоретично допустити, що такі принципові суперники, як "Динамо" і "Шахтар", домовилися між собою - складно, але практично... Дуже вже підозрілим виглядав цей матч у Києві. Так, команди грали гарно, можна навіть сказати - у своє задоволення. Проте цікаво, чи дало б "Динамо" гірнякам зрівняти рахунок, виграючи 2:0, якби перед ними не майоріла перспектива "золотого матчу"? Щось не надто в це вірилося. Понад те, матч зіграли наче за наперед продуманим сценарієм.

Кияни вириваються вперед, проте помаренчево-чорні проявляють силу волі та спортивний характер і зрівнюють рахунок. Що ж, гарно! Але попри це не було відчуття, що команди грають на перемогу. Особливо на останніх хвилинах матчу, коли гравці обох команд просто чекали фінального свистка арбітра. Або ж, як сприймати слова деяких гравців після матчу? Наприклад, Горан Гавранчич заявив, що "Динамо" не перемогло тому, що футболісти зарано повірили в перемогу і не налаштувалися на другий тайм. Проте це ж смішно! "Динамо" вже в першому таймі повірило в свою перемогу?!! Якби таке заявив футболіст-аматор районної команди, то в таку байку ще можна було б повірити.

Звичайно, це все припущення. І, можливо, не було жодного попереднього сценарію та все ж неприємний осад від гри залишився. Тож тепер уболівальникам треба надзвичайно швидко купувати квитки на матч у Кривому Розі, рекламодавцям бронювати ефір у перерві між таймами "золотого матчу", а гравцям готуватися до нової рубки. І чомусь здається, що там, на нейтральному полі, сценарій гри буде зовсім іншим.

»
За спинами чемпіонок - надійний тил

Вихованок львівської школи боротьби знають далеко за межами Львова. І навіть, коли наші чемпіонки відпочивають після виснажливих змагань, на всеукраїнських першостях їх завжди готові підстрахувати "другі номери". На ІV літніх молодіжних іграх України львів'янки, виборовши перше загальнокомандне місце, довели, що Марії Стадник та Олександрі Когут росте солідна зміна.

Неодноразово львів'янка Ольга Нарепеха (до 55 кг, "Колос") доходила до фіналу, але перемога весь час вислизала з рук.