Уряд скорегує заробітну плату у зв'язку з підвищенням тарифів на енергоносії, - пообіцяв прем'єр-міністр Юрій Єхануров.
"Люди виступають не проти підвищення (тарифів на енергоносії. - Ред), люди виступають тільки проти того, скільки відсотків від заробітної плати займає ця оплата", - сказав прем'єр журналістам. "Усі розуміють, що газ повинен бути дорожчим. Але для того у людини має бути відповідна зарплата", - наголосив Єхануров та зауважив, що це питання він порушував на засіданні Кабміну.
Нагадаємо, згідно з законом про державний бюджет, до кінця року заплановано встановити мінімальну заробітну плату у межах 400 гривень. Однак, очевидно, у зв'язку з подорожчанням комунальних послуг уряду доведеться переглянути цю ставку вже тепер, тим паче, що до початку опалювального сезону планують ще раз підвищити ціни на газ.
У необхідності такого кроку громадян переконує і Президент України Віктор Ющенко. "На внутрішньому ринку "Нафтогаз" продає газ населенню за ціною $37 за тисячу кубів. Це в той час, коли російський уряд поставив завдання підвищити ціну для росіян до $50 за тисячу кубів", - сказав він у інтерв'ю виданню "Контракти".
"Але чудес у природі немає. Якщо ми платимо росіянам $95, то ціна на внутрішньому ринку не може бути $37. Тому коли йшлося про лібералізацію ціни на газ, держава ставила перед собою завдання втримати його вартість до завершення опалювального сезону. Зараз у нас немає іншого виходу, як до початку нового опалювального сезону поступово підняти ціну", - вважає Президент.
Водночас він переконаний, що вартість газу для України з 1 липня не зросте. Коментуючи ймовірність підвищення "Газпромом" ціни на блакитне паливо, яке постачають через "РосУкрЕнерго", до $230 за тисячу кубометрів, Ющенко зауважив: "Ця ціна не є реальною... Є угода, згідно з якою закупівельна ціна на газ для України на кордоні з Росією встановлена на п'ять років - $95 за тисячу кубометрів".
Зазначимо лише, що в України була вже одна угода з "Газпромом", за якою ціна на газ для України мала бути сталою аж до 2009 року. Однак це не завадило росіянам "у зв'язку зі зміною ситуації на ринку" в ультимативній формі змусити Україну переглянути договір, що призвело до підписання на початку цього року сумнівного та непрозорого договору. |