Оплата за відкриття одноразової візи до США може найближчим часом зрости до ста доларів. Таку новину, посилаючись на поінформовані джерела у Вашингтоні, передала варшавська Gazeta Wyborcza. Цього очікують уже з 1 листопада цього року.
Припускають, що підвищення оплати за візу спричинене ускладненням процедури видачі дозволів на легальний в’їзд на територію США після подій 11 вересня минулоріч. Адже виявилось, що майже всі причетні до терактів отримали легальні візи в дипломатичних представництвах США.
Тепер пересічні українці, поляки чи угорці повинні платити за підвищені вимоги безпеки. Один американський дипломат заявив, що “Америка є дорогою країною, тому важко припустити, що той, хто може собі дозволити канікули чи відпустку у США, не може витратити “невелику” суму на візу”.
Та більшість громадян із країн з перехідною економікою можуть очікувати ще й інші “несподіванки” при бажанні поїхати “до вуйка з Америки”. Американці планують запровадити ще обов’язкову процедуру зняття відбитків пальців у всіх кандидатів на отримання візи. Звичайно ж, ця “приємна” процедура проводитиметься за кошти клієнтів. Зараз відбитки пальців пропонують знімати лише вибраним відвідувачам. Хоча й це не гарантує отримання візи.
Адже згідно зі статтею 214 (b) закону про еміграцію та громадянство США (Immigration and Nationality Act) кожну особу, яка хоче отримати візу на в’їзд до США, розглядають як потенційного іммігранта до того часу, поки вона не переконає працівника консульської установи, що нею не є.
Треба подати безліч доказів, що той, хто бажає поїхати до Америки, має в Україні добре (за американськими мірками) оплачувану працю, великі статки та нерухомість, та ще й бізнес, який можна залишити без догляду щонайменше на три тижні.
Розмова з консульськими працівниками, багато з котрих не володіє добре українською мовою, нагадує діалог з глухим, який не чує, про що йдеться, і не може повірити, що існують люди, котрі справді “не хочуть залишитись назавжди у США”.
Більшості відвідувачів американського посольства не вдається переконати в цьому працівників консульського відділу, тому вони повертаються ні з чим, хоча заплатили вже кількадесятків доларів (сума теж час від часу зростає) за можливість відвідати територію посольства США й отримати про це відмітку у закордонному паспорті. Не беремо до уваги витрачені кошти на поїздку до столиці.
Якщо ж людина не втрачає надії і сподівається наступного разу все ж таки переконати недовірливих консульських працівників, все одно не варто їхати знову до амбасади раніше, ніж за рік.
Поки що одноразова віза на в’їзд до США коштує 65 доларів, багаторазова для поїздок протягом року – 195 доларів, протягом трьох років – 495 доларів.
Поряд з американцями інші країни теж впроваджують нові обмеження, щоб зменшити потік легальних мігрантів. Зокрема Великобританія впроваджує з понеділка нові правила для отримання статусу біженців. Згідно з ними, 10 країн, які є кандидатами до вступу в ЄС 2004 року, вважатимуть тепер “безпечними”. Тому їхні громадяни не матимуть права звертатись за притулком у Сполученому Королівстві на підставі того, що їм загрожує небезпека у власній країні.
Окрім того, іммігранти, які мають бажання отримати притулок, не зможуть отримувати допомоги доти, поки не з’ясують, як вони добрались до Великобританії і чому не зробили відповідної заяви відразу після прибуття в порту чи на летовищі. |