В одному із львівських банків виявили чергову партію підроблених гривень
Ірина РОЖОК
Працівники Галицького райвідділу внутрішніх справ виявили в одному із банків Львова фальшиві купюри - дві купюри номіналом по 100 грн, п'ять банкнот номіналом по 20 грн, та одну банкноту номіналом 5 грн.
Про це "Поступ" повідомили у центрі громадських зв'язків УМВСУ у Львівській області.
Як стверджують правоохоронці, ці купюри виготовили за допомогою комп'ютерної техніки, струменево-крапельним способом. Хоча деякі умільці виготовляють гроші і за допомогою офсетного друку, деякі навіть вдаються до так званого домальовування нулів на певних купюрах.
Статистика ж свідчить, що переважну більшість фальшивих грошей виявляють саме в банківських установах. Насамперед це відбувається через те, що у банках мають спеціальну апаратуру, за допомогою якої і виявляють фальшиві купюри.
Однак безпосередньо з фальшивими грошима люди стикаються не тільки у банках, але й в магазинах, на базарах, в кафе, де досить часто не помічають те, що вони несправжні. І банкноти продовжують переходити із рук в руки, аж поки не потраплять до фахівця.
Варто пам'ятати, що "улюбленими" купюрами фальшивомонетників є гривні номіналом 10, 20, 50 та 100, а серед іноземної валюти - стодоларова купюра.
Правоохоронці ж радять, розглядаючи гроші, намагатися вивчати пальцями якість паперу, його жорсткість, наявність в належних місцях рельєфних зображень чи написів, кольорових волокон.
Після цього можна розглядати купюру до світла. Саме таким чином з'ясовують, чи має купюра водяний знак, кольорові відтінки паперу, захисну нитку, конфеті. Адже, розглядаючи банкноту до світла, можна побачити, чи правильно суміщається малюнок на двох сторонах купюри.
А от для ретельнішої перевірки необхідні вже хоча б найпростіші технічні засоби: лупа, джерело ультрафіолетового випромінювання, інфрачервоний візуалізатор, прилад для магнітооптичного та магнітного контролю і, звичайно ж, погляд фахівця, який і ухвалить остаточний вердикт - підробка це чи ні. Тож будьте пильними!
Ознаки фальшивок, які виготовили засобами офсетного друку:
- під шаром фарби можна побачити структуру паперу;
- фарба не має належного блиску;
- відсутня чіткість дрібних елементів зображення;
- краї штрихів у зображеннях дещо розмиті;
- на банкноті є дрібні цяточки фарби.
Ознаки фальшивок, які виготовили за допомогою комп'ютерною техніки:
- тонкий шар фарби-чорнила, під яким можна побачити структуру паперу;
- наявність цяточок у місцях, вільних від зображення;
- розбіжність малюнків на лицьовому та зворотному боку купюри;
- відсутність мікротекстів, а також ультрафіолетового, інфрачервоного та магнітного захистів.
»
Провалюємося під землю?
З настанням весни на тротуарах і дорогах Львова утворилися небезпечні провалля
Галина БУНЯК
Цієї весни деякі вулиці Львова перетворилися на справжні провалля, небезпечні і для перехожих, і для водіїв. Що й казати, днями в одне з них потрапило і авто екс-мера Любомира Буняка.
А ось уже два тижні посеред тротуару на початку вулиці Сахарова зяє чимала яма, в яку "доброзичливці" ще й понакидали сміття. Однак схоже на те, що нікому до цього нема діла.
Ця нова архітектурна форма з'явилася на Сахарова одразу після того, як почав танути сніг.
У радянські часи на Львівщині зникли 2 дерев'яні церкви, а за часи незалежності - аж 10
Оксана КОНДРАТЮК
Таку сумну статистику повідомив учора на відкритті Міжнародного туристичного форуму "Туризм і рекреація-2006" директор Львівської галереї мистецтв Борис Візницький.
Продовження історії про ''мобільну'' антену, яку встановили на Сихові
Дзвінка ФІЯКОВСЬКА
Після виходу на шпальтах "Поступу" першого матеріалу про тридцятиметрову споруду на даху торговельного центру "Іскра", яка не на жарт налякала довколишніх мешканців, минуло кілька тижнів. Сьогодні ми повертаємося до цієї проблеми, оскільки необхідно спробувати таки розставити всі крапки над "і".
Під час зустрічі із головою Львівської облдержадміністрації Петром Олійником прем'єр-міністр Юрій Єхануров висловив задоволення станом справ на Львівщині. Зокрема падінням обсягів виробництва на Львівщині з 19% до 1,4%, виконанням надходжень до бюджету у І кварталі цього року, а також зменшенням у березні заборгованостей з виплати заробітної платні. За словами прем'єра, економіка Львівщини набула позитивних та динамічних тенденцій.
Мальтійська служба допомоги і молодіжна скаутська організація "Пласт" планує до Великодня провести благочинні акції для дітей-сиріт у селі Жовтанці та селищі Лопатин, що на Львівщині. З усієї області до дітей з'їдуться майстри-інструктори, які навчатимуть їх гаївок та писанкарства.