На виборах до Львівської міської ради, як і очікували, найбільше голосів набрали "Наша Україна" та БЮТ. Незважаючи на те, що на загальноукраїнському рівні створення коаліції між цими блоками просувається досить повільно, львівські партійні організації НУ та БЮТ уже заявили про свою готовність до створення більшості. Вони поки що остерігаються говорити про конкретних кандидатів на посади, однак запевняють, що готові виправдати довіру виборців. Про це та інше розповів "Поступові" керівник обласного штабу БЮТ Степан Курпіль
- Пане Степане, як Ви ставитеся до результатів БЮТ на Львівщині?
- Загалом я задоволений результатами. Хоча у деяких районах, можливо, вони могли би бути кращими. Це також стосується Львова. Ми тут могли б здобути більше голосів, якби актив працював краще.
- Протягом усього 2005 року "Батьківщина" на Львівщині не раз опинялася в епіцентрі скандалів, деякі люди навіть залишали лави партії. Однак перед виборами всі скандали припинилися, і Ви зуміли провести ефективну кампанію. Як Вам це вдалося?
- Я думаю, що коректно буде говорити про партійні непорозуміння, які справді були. А в самому нашому блоці такого не було. Щоби досягнути результатів, потрібно лише дотримуватися принципів порядності і послідовності в роботі, відкинути принципи подвійної моралі. Тоді з'являється єдність і можна досягти запланованого.
- Вибори відбулися. Чи слід очікувати якихось змін в обласній та міській організаціях БЮТ? Хто їх очолить?
- Поки що голови є як в обласній, так і в міській організаціях. Як буде далі - життя покаже.
- Як Ви оцінюєте діяльність Івана Деньковича, адже раніше в нього були певні непорозуміння з однопартійцями?
- У мене з ним нормальні стосунки. Він є головою обласної організації "Батьківщини" і виконує свої обов'язки. Щодо його участі в конфліктах, то я зі свого боку нічого поганого про нього не можу сказати. Він був моїм заступником у штабі і всю роботу виконував добре.
- Як Ви прокоментуєте наміри НУ та БЮТ створити коаліцію в обласній та міській радах?
- Реалії такі, що ми повинні брати на себе відповідальність за результати виборів. Виборці Львівщини найбільше довіряють "Нашій Україні" та БЮТ. Тому цілком закономірно, що ми повинні сформувати більшість та органи влади. Звичайно, в обласній та міській раді будуть й інші партії, однак відповідальність лежить саме на тих двох силах. Тому співпраця між ними просто необхідна.
- Які питання насамперед повинна вирішувати майбутня коаліція в обласній та міській раді?
- Очевидно, слід сформувати керівні органи. Необхідна також узгоджена програма дій, і якщо вона буде, то її потрібно виконувати.
- Як Ви оцінюєте те, що поки що ні в обласній, ні в міській раді немає опозиції? Чи вплине це на якість роботи рад?
- Я думаю, що опозиція буде. Якщо є влада, то буде й опозиція, бо це особливість влади. Хоча поки що не відомо, в якій конфігурації та кількості. Адже якщо є влада без опозиції, то це вже диктатура. Просто ми не звикли, що опозиція може бути цивілізованою, без взаємних образ. |