Лідери партій "Пора" та СДПУ(о) подали заяви про свою відставку, кожний у свою політраду. Як Владислав Каськів, так і Віктор Медведчук мотивували своє рішення тим, що їхні політичні сили не пройшли до Верховної Ради. Проте, якщо лідер блоку "Не Так" Медведчук наміру продовжувати боротьбу не оприлюднював, то Каськів, хоч і заявив, що піде, бо не впорався із завданням, проте боротьбу пообіцяв продовжити.
Щоправда, блок "Не Так" повністю програв вибори, а "Пора", як молода партія, може пишатися тим, що отримала представництво у реґіонах, а також - у Київраді. Тому "Поступ" спілкувався із Владиславом Каськівим, який програв, та не скорився.
- Владиславе, в чому Ви бачите причину програшу "Пори", і чому в парламент пройшли, здавалося б, такі аутсайдери, як комуністи, а Вітренко майже підійшла до трьохвідсоткової межі?
- Я визнаю, що наша виборча компанія була неефективною, ми не змогли донести наші ідеї, наше бачення щодо розвитку країни до виборців. Відіграло своє також і нечітке політичне позиціонування та нечесний підрахунок голосів.
Щодо комуністів, то їхня зірка вже зайшла. Не принципово - набрали вони прохідні відсотки, чи ні, головне, що електоральний сегмент партій, які не є проукраїнськими, невпинно скорочується. Це факт. А "Пора" лише на старті, незважаючи на підсумки виборів.
Вітренко ж справді феномен, але мене тішить, що неадекватних людей, які готові голосувати за Вітренко, значно менше, ніж неадекватних людей, які голосують в Росії за Жиріновського.
- Багато з тих, хто підтримував "Пору", Блок Костенка-Плюща та ВО "Свобода" говорять, що причина їхньої поразки в тому, що вони не об'єдналися...
- Насамперед прошу вибачення у тих, хто нас підтримав: якщо нам не вдасться довести нашу правду, то ми справді багато втратили - Вашу довіру. Я понесу, як лідер "Пори", політичну відповідальність.
Щодо об'єднання, з яким не склалося, то я не маю морального права коментувати нашу співпрацю із партнерами по блоку. Але питання сьогодні не в тому, хто патріот України, - всі політичні сили мають бути патріотами України - а в тому, хто і як бачить, що треба зробити для того, щоб Україна піднялася.
Наша позиція в тому, що необхідно здійснити низку радикальних реформ. Така позиція незрозуміла старим політичним силам. Всі сили - і ті, що пройшли, і ті, що не пройшли до парламенту - незалежно від кольорів, об'єднує одне бачення: влада повинна управляти суспільством і всім, що з ним пов'язано. "Пора" ж сповідує ідеологію громадянського суспільства, за якою функція влади - у встановленні правил і забезпеченні їх виконання. Не більше.
- Чому Ви вирішили скласти повноваження голови політради "Пори", у Вас же є успіхи на місцевому рівні. Може, таки варто й далі боротися, будучи головою політичної сили?
- Ми боротимемося далі, бо для партії, яка в важкій конкуренції виборола право на політичне існування (пам'ятаєте ситуації із реєстрацією) і отримала понад 70 фракцій в районних, міських та обласних радах, - це справді великі успіхи. Хоча я зрікаюся лідерства, проте залишаюсь в партії. Щобільше, сподіваюся, що виконуватиму серйозні організаційні функції.
- А Ваші люди, які не пройшли в ВР, чим вони займатимуться, і чи є в них шанс потрапити у виконавчу владу?
- Всі вони точно займатимуться політикою, що підтвердили на двох зібраннях проводу партії. Вони не лише продовжать роботу в "Порі" щодо розбудови та реорганізації структури партії, а й активно працюватимуть в розбудові країни.
На жаль, за останній час нам доводилося йти на дуже багато компромісів: і організаційних і політичних, які шкодили нашому іміджу та інституційній спроможності. Зараз ми виправлятимемо ці помилки. Крім осіб, які були в списку у ВР, ми маємо по кілька варіантів запрошень на різні посади та в різні сфери, де вони доведуть потенціал "Пори".
Вже є, щоправда неофіційні, запрошення до різних органів влади. Але, головне, щоб цю владу сформували, а ми визначимося, чи ми готові розділити відповідальність за те, що створять. |