Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ з краю  »  СТРАТЕГІЯ


Кому продадуть Харківський авіаційний?
Іван СМІШКО
 
Одним із найбільших “постачальників” новин протягом останніх кількох днів став Харківський авіаційний завод. Головна сенсація – розмови про можливість продажу підприємства, яке зараз має статус стратегічного. Тлом же для неї стала низка успіхів заводу на зовнішніх ринках.

Про те, що Харківський авіаційний завод (ХАЗ) можуть найближчим часом пустити з приватизаційного молотка, заявив у неділю його генеральний директор Павло Науменко.

Науменко нагадав, що зараз авіазавод є стовідсотково державним підприємством, яке не підлягає акціонуванню. Також гендиректор похвалився, що і з таким статусом ХАЗ “виконує всі завдання, які перед ним стоять”. А ідею змінити статус і, відповідно, власника авіагіганта він обґрунтовує турботою за майбутнє української авіапромисловості. “Підприємству на сьогодні потрібні серйозні інвестиції для виходу на новий, більш високий технологічний рівень виробництва – це завдання гостре зараз, але вже у найближчому майбутньому буде дуже гострим”, – заявив Павло Науменко і дав зрозуміти, що не впевнений, чи буде в держави можливість інвестувати в завод для “виходу на новий рівень”. “Якщо ж такої можливості не буде, то тоді акціонування буде не просто потрібним, а необхідним”, – резюмував гендиректор ХАЗ.

Науменко не вказав, хто конкретно мав би стати покупцем підприємства, але припустив, що його приватизація могла б відбуватися “із залученням потужних фінансово-промислових груп або в ході створення фінансово-промислової групи із входженням до неї цього підприємства”. Занепокоєння викликають слова керівника Харківського заводу про те, що в Україні “групи інтересантів з цього приводу” створюються “меншою мірою”, ніж у Росії”. Та й загалом ідея приватизації державного підприємства, котре, здається, не лише “виконує поставлені завдання”, але й набирає ще більших обертів, м’яко кажучи, дивує. Адже днями ХАЗ отримав кілька досить потужних замовлень – на ремонт чеських літаків L-410 для Південноафриканської Республіки й Ботсвани, на поставку шести літаків АН-140 до Казахстану і двох АН-74ТК-300 у Китай. До того ж, угода з Китаєм передбачає можливість розширення замовлення до 30 літаків, тривають переговори про постачання модернізованих АН-74 із російським аерофлотом та з кількома африканськими державами.

Звичайно, офіційна версія про необхідність масштабних інвестицій має право на життя. З іншого боку, останні угоди ХАЗ дають підставу говорити про суттєве збільшення власного обороту і, відповідно, появу можливості переходу на вищий технологічний рівень власними силами. Тому можна припустити, що на підприємство, ліквідність якого останнім часом суттєво зросла, накинув оком якийсь зі “своїх” інвесторів.

Обговорити в форумі»  ПРОРИВ
Тимошенко в ефірі
Юрій НАРБУТ
 
Тимошенко в ефірі
Юлія Тимошенко в черговий раз довела свою цілеспрямованість – виступом у суботу на УТ-2 вона прорвала інформаційну блокаду і стала першою опозиційною ластівкою на державному українському телебаченні. Разом із Тимошенко до народу промовляв екс-спікер парламенту, член фракції “Демократичні ініціативи” Іван Плющ.
Детальніше>>
» 
Американська стратегія для України
Георгій ДЕНИСЕНКО
 
Учора у Вашингтоні завершила роботу щорічна сесія Міжнародного валютного фонду та Світового банку, у ході якої, зокрема, розглядалося так зване українське питання. Експерти Світового банку вже розробляють нову стратегію “порятунку” України на 2003-2008 рр. Делегація України на чолі із віце-прем’єр-міністром Василем Роговим переговорила у Вашингтоні з представниками Державного департаменту США та Світового банку, позасідала з керуючими Голландської групи у МВФ (до якої входить Україна) та СБ, зустрілась із координатором допомоги США країнам Європи та Євразії Держдепу Сполучених Штатів Вільямом Тайлором, щоби розглянути питання стану відносин Вашингтона та Києва. Без сумніву, що в контексті останніх подій щодо ймовірного продажу Україною до Іраку “Кольчуг” мова йшла і про призупинення Америкою виділення 54 млн. доларів допомоги в рамках Акту підтримки свободи. Принаймні, це вчувалося у словах представників українського уряду, які говорили, що “необхідно запроваджувати виважений, оснований на реальних фактах підхід до вирішення проблемних питань наших відносин”.
Детальніше>>
» 
Більшість ділить Кабмін
Ольга МАЦКО
 
Лідери фракцій і груп теплої ще парламентської більшості вже обговорили з президентом України проблему формування коаліційного уряду. Президент сподівається до кінця місяця мати фракційні пропозиції щодо його складу. Відзначивши, що “поява більшості – адекватна відповідь на спроби ряду фракцій заблокувати роботу парламенту,” президент у кращих демократичних традиціях підкреслив необхідність захисту парламентської меншості, оскільки “вони повинні використовувати всі можливості парламентської роботи, перш за все, у сфері парламентського контролю, замість того, щоб намагатись вирішити політичні проблеми на вулиці”.
Детальніше>>
» 
Контроль медіа та влади
Остап РЕСТ
 
Близько ста тележурналістів “Нового каналу”, “1+1”, “Інтер”, УТ-1 та “Тонісу” підписали відкритого листа протесту президентові України. Про це повідомив у п’ятницю колишній ведучий новин на “Новому каналі” Андрій Шевченко на конференції “Засоби масової інформації як каталізатор польсько-українських відносин”і тим самим публічно підтвердив існування такого листа, адже чутки про нього у мас-медійних колах ходять уже тиждень. Відкритий протест з точки зору підписантів мало б стати етапом оголошеної внаслідок безпрецедентного втручання влади в професійну діяльність тележурналістів “війни за професію”. Відкритого листа, однак, не оприлюднюють, а це свідчить радше про програш і цього етапу.
Детальніше>>
» 
У Чернігові побили депутата
Іван СМІШКО
 
Минулої суботи в Чернігові п’ятеро невідомих побили народного депутата України, соціаліста Миколу Рудьковського, який організовував там опозиційний мітинг “на честь” приїзду у місто президента України Леоніда Кучми.
Детальніше>>
» 
КРАЄВИД
 
ВІДКРИТЕ НЕБО

Із 30 вересня по 4 жовтня українські військові інспектори здійснять обліт над територією Польщі. Загальна довжина маршруту (його узгодили раніше) становить 1400 км. Польоти відбуваються в рамках програми “Відкрите небо”, яка передбачає взаємний контроль держав-учасниць “Партнерства заради миру” за військовими об’єктами на їх території.

ІРАКГЕЙТ

Посольство Іраку в Україні задовольнило ноту українського МЗС про позбавлення Юрія Оршанського статусу консула України в Іраку. Оглядачі пояснюють відкликання Оршанського намаганням влади відмежуватися від його спроб постачання товарів подвійного призначення, що заборонено санкціями ООН.
Детальніше>>