Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт-Поступ.    Львів'яни.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.    КуПол: Новини зі Львова.

27 лютого 2006 р.

16:49 18-10-2017 -   «Укрзалізницю» мають повернути в підпорядкування Мінінфраструктури
  16:47 18-10-2017 -   У Львові планують відновити ще 20 тролейбусів
  14:40 18-10-2017 -   Випускники ПТУ та коледжів складатимуть ЗНО
  14:33 18-10-2017 -   Працівники Львівської митниці вилучили понад 500 пар контрабандного взуття
  14:28 18-10-2017 -   Сашко Семенов потребує допомоги, щоб перемогти лейкемію
  15:9 18-10-2017 -   В Україні створили інститут сертифікації військової техніки
  14:43 18-10-2017 -   Заробітчани отримають право на пенсію, купивши страховий стаж, - Пенсійний фонд
  14:38 18-10-2017 -   Кабмін доручив сформувати демографічний реєстр
  14:36 18-10-2017 -   З початку безвізу ЄС відвідали 7,5 млн українців
  14:37 18-10-2017 -   У Перу поліція виявила труби з 1,3 тоннами кокаїну
  13:34 18-10-2017 -   У Нідерландах відкрили надрукований на 3D-принтері велосипедний міст
  10:26 18-10-2017 -   Суд Гаваїв заблокував указ Трампа про мігрантів
  10:15 18-10-2017 -   Кейт Міддлтон повідомила, коли народить третю дитину
  13:54 17-10-2017 -   Фіни впевнені, що санкції проти Москви потрібно зберегти

·  ·

___________________________________________________________________________

Стабільність за Крікуновим
Національна збірна Росії з хокею, складена з зірок NHL, не зуміла зійти на подіум ХХ зимових Олімпійських ігор

Чехи мріяли про “золото”, але раділи й “бронзі”До квартету найсильніших команд хокейного турніру Турину-2006 не зуміла пробитися жодна із збірних Північної Америки. Нагадаймо, що чотири роки тому в Солт-Лейк-Сіті саме канадці та американці у вирішальному матчі розіграли олімпійське "золото". А от у Європі обидві ці збірні достроково змушені були пакувати валізи. Отож розподіл нагород ХХ зимових Олімпійських ігор у своїй вирішальній фазі перетворився на внутрішні "розбірки" четвірки провідних команд Старого Світу.

Першими путівку в фінал Турину-2006 виборювали збірні Чехії та Швеції. Суперництво цих команд в усі часи мало принциповий характер, а матчі між ними відбувалися в запеклій та інтригуючій боротьбі, переможця, в яких зазвичай не можна було визначити до фінальної сирени. Проте, як відомо, кожне правило має виняток. Саме таким винятком і став звітний поєдинок.

Як і в чвертьфіналі з командою Швейцарії, хокеїсти збірної Швеції у протистоянні з командою Чехії лише в першому періоді дозволили суперникам плекати надію на успішний підсумок матчу. Вже на 1-й хв. матчу Модін кидком з середньої відстані відкрив рахунок - 1:0 на користь Тре крунура. Щоправда, Коуба зумів відновити рівновагу (1:1), але ще до завершення стартової 20-хвилинки Аксельссон потужним кидком від синьої лінії вдруге спрямував каучуковий диск у ворота Гнілічки - 2:1.

Все в цій зустрічі стало зрозуміло вже на 28-й хв., коли після влучних пострілів Хендріка Седіна, Беккмана та Йонссона перевага шведів зросла до чотирьох шайб - 5:1. І хоча чехи до завершення другого періоду встигли відіграти два пункти (Хемскі, Проспал), на другу перерву команди пішли за відчутної переваги Тре крунура - 6:3. На 39-й хв. відзначився Аксельссон. А остаточну крапку в матчі поставив за три хвилини до фінальної сирени Холмстрьом - 7:3.

Після перемоги із рахунком 2:0 у центральному матчі чвертьфінального раунду змагань над головним фаворитом Олімпіади збірною Канади, російські хокеїсти, перед якими на старті турніру поставили завдання вибороти будь-який комплект нагород, мріяли тепер винятково про "золото". Схоже на те, що саме надмірні фантазії про підкорення олімпійської вершини зіграли з нашими північними сусідами злий жарт.

А найнезрозуміліше, як на мене, це те, що вигравши у канадців, росіяни чомусь вирішили, що головний бар'єр на шляху до виграшу турніру вони вже подолали. І решта суперників самі подарують їм перемогу. До того ж, збірна Росії надто вже емоційно одразу по завершенні матчу з командою родоначальників хокею святкувала свою перемогу. І саме емоцій забракло підопічним Владіміра Крікунова в півфінальному протистоянні з Фінляндією.

А фіни завдяки дисциплінованим діям в обороні та високій індивідуальній майстерності своїх лідерів розтрощили зарозумілих "зірок" російського хокею з непристойним рахунком - 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Шайби на свій рахунок записали Пелтонен (7' - у більшості), Лідман (30'), Койву (34' - у більшості) і Йокінен (50').

Не забили жодної шайби хокеїсти збірної Росії і в матчі за третє місце проти команди Чехії. Натомість кіпер росіян Набоков двічі діставав шайбу із сітки власних воріт.

А останній гол у пусті ворота росіян, які, намагаючись хоча б якимось дивом спасти ситуацію, замінили воротаря на шостого польового гравця, забив за вісім секунд до фінальної сирени Страка. Отож Чехія перемогла - 3:0, і зійшла на третю сходинку подіуму. А Росія, як і чотири роки тому Білорусь, фінішувала четвертою. Обидві ці команди об'єднує те, що біля їхнього керма був один і той же фахівець - Владімір Крікунов. Ось така вона - безмедальна стабільність за Крікуновим.

»
А нам більше і не потрібно?!..
Оксана ПАВЛЮК

“Орлине око” у Турині підвело БйорндаленаЗмагання біатлоністів на ХХ зимових Олімпійських іграх у Турині завершилися перегонами з масовим стартом.

Перегони лижників-стрільців з масовим стартом на трасах Cesana San Sicario були дебютом цього виду програми змагань з біатлону на зимових Олімпійських іграх. Як в чоловіків, так і в жінок, на старт вийшло по 30 учасників. На жаль, Україну представляла лише Лілія Єфремова.

Звичайно, Лілія Єфремова, здобувши бронзову нагороду в спринті, стала однією з героїнь української збірної. Але її подальші виступи в Турині та заяви після успіху викликають доволі багато запитань.
»
Мультимедалісти Турина-2006
Артем ГАЛИЦЬКИЙ

Три “золота” Міхаеля Грайса стали чи не головною несподіванкою ОлімпіадиКожна Олімпіада чекає на свого героя. Зазвичай цей героїзм визначається просто - кількістю здобутих нагород. Бажано - золотих. Проте цього разу змагання у жодному виді на Іграх-2006 не перетворилися на тріумфальну ходу одного героя. Хоча, можливо, порівняно з феноменальним досягненням норвезького біатлоніста Оле-Ейнара Бйорндалена у Солт-Лейк-Сіті-2002 - чотири "золота" із чотирьох можливих - результати туринських мультимедалістів видаються значно скромнішими. Та, як би там не було, Турин-2006 також має своїх героїв.

Звичайно, ще до початку Ігор серед претендентів на головного героя називали невгамовного Бйорндалена.
»
... і всі за одного

Чемпіон ХХ зимових Олімпійських ігор у лижному марафоні визначився на останніх метрах 50-кілометрової дистанції.

Як і на літніх Олімпійських іграх у бігу на марафонській дистанції 42 км 195 м, на зимових особливо почесною є перемога в лижних перегонах на 50 км.
»
Чотири роки локшини

На ХХ зимових Олімпійських іграх українські спортсмени вибороли дві бронзові нагороди. Одну з них здобула біатлоністка Лілія Єфрємова. А де ж обіцяні тренерами та керівниками Федерації біатлону України олімпійські медалі нашої чоловічої команди лижників, що стріляють?