Учора Polskie Radio повідомило, що Папа Римський Бенедикт XVI може приїхати до Росії вже у липні цього року. 4-5 липня у Москві планують провести Всесвітній саміт релігійних лідерів.
Ініціатором цього заходу вважають Патріарха Московського та Всєя Русі Алєксія ІІ, котрий учора відзначав своє 77-річчя. Того ж дня у Москві перебував представник Ватикану кардинал Роджер Етчегрей, який мав передати Патріархові уродинові вітання від Папи.
Напередодні у Баку, за версією польського радіо, президент Владімір Путін мав би теж запросити Папу приїхати до Москви. Однак насправді Путін лише заявив, що підтримує ідею проведення у Москві Всесвітнього саміту релігійних лідерів. "Ми всіляко підтримуємо політику, спрямовану на укріплення міжрелігійного та міжнаціонального діалогу", - зазначив російський президент.
Звичайно, це можна потрактувати як запрошення глави Католицької Церкви приїхати до Москви. Адже Папа Римський є релігійним лідером всесвітнього значення.
Однак виявляється, що Московська патріархія так не вважає і не має наміру надсилати запрошення Папі на саміт, який вона організовує.
"Про особисте запрошення Понтифіка не йшлося... На жаль, зустріч Патріарха і Папи не можлива через низку проблем, які існують між двома Церквами. Принципову можливість цієї зустрічі не відкидають, але для того, щоб вона відбулась необхідно вирішити ті проблеми, що є на сьогодні", - заявив учора Алєксій Долгов, працівник відділу зовнішніх відносин Московського патріархату.
Натомість організатори саміту надіслали до Ватикану запрошення прислати до Москви офіційну делегацію. З одного боку, це може свідчити, що Папу Римського не вважають бажаним для Москви "релігійним лідером". Однак з іншого, всіх інших "релігійних лідерів", участь яких планується на саміті, прирівнюють лише до представників Ватикану, а не самого Папи...
»
Айва Розенберга: Ми вважаємо себе великими друзями України
Дмитро Каневський, Хайфа - Єрусалим
Триває державний візит президента Латвії Вайри Віке-Фрейберги до Ізраїлю. Велику увагу приділено питанням міжнародної безпеки, загальній ситуації у світі та в реґіоні, шансам мирного процесу на Близькому Сході.
Разом із головними міністрами латвійського уряду та 70-ма підприємцями до складу делегації увійшли й латвійські історики - члени державної Комісії істориків при Президентові Латвії. Цю комісію засновано 1998 року за ініціативою колишнього голови країни Р. Улманіса.
Сербська преса впевнена, що генерала Ратка Младіча заарештували чи, принаймні, оточили, і він веде перемовини щодо умов, за яких здасться у руки правосуддю.
Міжнародний трибунал в Гаазі вже кілька років безуспішно намагається посадити на лаву підсудних колишнього президента Сербської республіки в Боснії Радована Караджича та генерала армії боснійських сербів Ратка Младіча.