Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ з краю  » 


ЦВК бракує грошей
Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович сьогодні відзвітує перед Верховною Радою про перебіг підготовки до парламентських виборів.

Пан Ярослав зізнався журналістам, що він "напросився". Таке палке прагнення голови ЦВК виступити перед депутатами (яке можна спостерігати не у кожного чиновника) можна пояснити одним - пан Давидович хоче просити грошей.

За його словами, народні обранці мусять дізнатися про проблеми, які виникають під час підготовки до виборів, і про можливі варіанти їх розв'язання. Тим паче, що деякі потребують законодавчих змін. Одна з головних проблем - брак грошей на місцеві вибори, про що Ярослав Давидович говорив уже не раз. На його думку, винні у цьому депутати, які ухвалили закон про місцеві вибори, не погодивши його зі законом про вибори парламентські.

За підрахунками ЦВК, на дублікат виборчих списків, реєстрацію дільничних комісій та агітацію у медіа за державний кошт бракує 42 мільйони гривень. Серед інших факторів, що вплинули на подорожчання кампанії, Давидович називає зростання цін на папір, транспортні та інші послуги, необхідні для функціонування територіальних виборчих комісій. Загалом же передвиборна кампанія коштуватиме Україні понад 800 мільйонів гривень. Нагадаємо, що у бюджеті на кампанію виділено трохи більше як півмільярда гривень.

Зокрема через брак коштів досі не почали працювати 220 територіальних виборчих комісій, оскільки лише п'ять із 225 готові до роботи. Решта не має або приміщення, або голови, або техніки. На переконання пана Давидовича, у цьому винна місцева влада, яка не дотримується закону. "Це не адмінресурс. Сьогодні сказано, що влада повинна забезпечити приміщеннями, обладнаннями, телефонними апаратами. Я не прошу владу допомагати мені вибори організовувати, ми свою роботу самі зробимо. Але те, що за ними закріплено, сьогодні з них потрібно питати, і необхідно, щоб вони відповідали", - каже пан Ярослав.

У Львові претензій ЦВК до місцевої влади небагато, адже приміщення для ТВК - колишню депутатську кімнату - надала облрада. Однак грошей справді бракує. За словами бухгалтера ТВК Марії Митрофанюк, повної суми коштів, які знадобляться, вони поки що не знають, оскільки ще не відомо, скільки грошей витратять на виготовлення виборчих бюлетенів.

"Ще не закінчилася реєстрація кандидатів, тому невідомо, скільки потрібно на бюлетені. Поки що ми скерували у Київ запит на 1 млн 650 тис. гривень, серед них - на 25-відсотковий фонд оплати праці працівників гірських місцевих виборчих дільниць", - сказала пані Митрофанюк.

Очевидно, що вибори організовувати треба, і депутати будуть змушені шукати додаткові кошти. Зважаючи на те, що бюджет-2006 і так переповнений депутатськими "передвиборними" змінами, де саме знайдуть гроші на вибори, поки що невідомо. Можливо, нардепи спробують переконати пана Давидовича у тому, що йому ці гроші не потрібні.

Обговорити в форумі» 
110 доларів - верхня межа на газ
Дзвінка ДЖМІЛЬ
 
 На рівні 110 доларів за тисячу кубометрів Кабінет Міністрів обмежив гуртову ціну на газ для всіх категорій споживачів, крім населення. Тобто ця ціна стосується промислових підприємств та підприємств комунальної теплоенергетики.

Згідно з аналізом провідного наукового співробітника Інституту газу Миколи Гуревича, реально ця ціна, залежно від місця доставки, становитиме до 150 доларів за тисячу кубометрів, оскільки до суми 110 доларів не входить податок на додану вартість та витрати на доставку.
Детальніше>>
» 
"Чорна мітка" для прокурора
Через справу Ґонґадзе може піти у відставку ще один генеральний прокурор.
Володимир ГРИНІВ
 
Чергове засідання суду у справі про вбивство Георгія Ґонґадзе швидко розпочалося і швидко закінчилося. І знову причиною відтермінування слухання стали проблеми зі здоров'ям в одного із підсудних.

Пiд час судового засiдання підсудний Олександр Попович повiдомив: йому знову стало погано, тому вiн змушений звернутися до лiкаря.
Детальніше>>
» 
Плата за тепло
Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Споживачі послуг опалення платитимуть тільки за період, упродовж якого їм надаватимуть тепло. Так буде, якщо народні депутати ухвалять відповідний закон.

Поки що законопроект, котрий передбачає таку оплату, затверджений лише у першому читанні. Законопроект вніс нардеп фракції "Наша Україна" Сергій Жижка.
Детальніше>>
» 
Багаті - за НУ, жінки - за БЮТ
Соціологи презентували результати опитування електоральних симпатій мешканців країни
Ірина СИРИВКО
 
За блок Юлії Тимошенко голосуватимуть жінки, за "Нашу Україну" - багаті роботодавці, а за Партію реґіонів - не надто освічені наймані працівники з низьким рівнем доходів, так званий протестний електорат, який хоче реваншу Донецька.

Такий збірний образ виборця, який голосуватиме за кожну з трьох найбільших політичних сил, вимальовується з даних соціологічного дослідження електоральних симпатій мешканців України, проведеного фірмою "Соціоінформ".
Детальніше>>
» 
Перший день останньої сесії
Андрій Клюєв, Віктор Пінчук і Тарас Чорновіл - визначні державотворці
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
У вівторок голова Верховної Ради Володимир Литвин відкрив 9-ту сесію 4-го скликання. На засіданні були голова уряду Юрій Єхануров, інші члени Кабінету Міністрів та понад 400 депутатів.

Головне питання сесії - шляхи порозуміння між Президентом Віктором Ющенком та парламентом.
Детальніше>>
» 
Луна газового театру
Дзвінка ДЖМІЛЬ
 
Сьогодні Кабмін має визначити цінову політику щодо газу для промисловості на 2006 рік. Учора ж до вечора представники „Нафтогазу” та „Газпрому” мали „утрясти” питання, які залишилися щодо газових питань.
Детальніше>>
» 
Звільнили і заарештували
Підготувала Катерина ДРОНЬ
 
Калінінський районний суд Донецька звільнив з-під варти в залі суду Олександра Щучкіна, якого підозрюють у замаху на Володимира Пенчука та його сина Бориса. Однак відразу ж після цього прокуратура заарештувала Щучкіна на три доби.
Детальніше>>