Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт-Поступ.    Для молоді.    Спорт-Поступ.    Інтерв'ю.    Львівські обсервації.    Соціум/Точка зору.    Постаті.    Люди/Погляд.    Автомобілі/Постfactum.    Львівські новини: КуПол.

12 січня 2006 р.

16:23 23-05-2017 -   На Львівщині готують інвентаризацію усіх замків
  16:21 23-05-2017 -   Переповнені смітники у Львові посипатимуть хімікатами
  15:28 23-05-2017 -   У Львові 34-річна жінка випала з балкону дев’ятого поверху
  14:16 23-05-2017 -   Польські художники надали фінансову допомогу для 15 дітей з важкою формою інвалідності
  13:40 23-05-2017 -   У неділю на Львівщині відзначать Свято Героїв
  16:30 23-05-2017 -   Каналам дали 16 місяців для переходу на українську
  16:19 23-05-2017 -   РНБО просять заблокувати доступ до сепаратистських сайтів
  15:31 23-05-2017 -   У Запоріжжі затримали чиновників, які відправляли пенсії на територію ДНР
  13:21 23-05-2017 -   На Закарпатті знесли угорські стели
  12:24 23-05-2017 -   Рада ввела 75% квоти української мови на телебаченні
  16:33 23-05-2017 -   У Сенаті Нідерландів розпочалися дебати щодо асоціації Україна-ЄС

Оксана ПАВЛЮК

Після тритижневої перерви поновилися поєдинки другого групового турніру розіграшу Кубка Європи з баскетболу.

Обидва представники України в Кубку Європи, БК "Київ" та маріупольський "Азовмаш", на новорічно-різдвяні канікули пішли з однаковими показниками: кожен із них мав по одній перемозі й одній поразці. Однаковий турнірний доробок був і в їхніх суперників у третьому, завершальному турі першого кола другого групового турніру, відповідно чеського "Німбурка" та представника Кіпру АЕЛу: обидві команди в двох перших турах не відчули радості перемоги і посідали останні місця в своїх квартетах.

Зрозуміло, що і італійський коуч киян Ренато Паскуалє, і литовський керманич маріупольців Рімас Гірскіс ставили перед своїми підопічними завдання обіграти своїх суперників. При цьому обоє чудово розуміли, що опоненти так просто не здадуться. Адже і чехи, і кіпріоти в разі поразки практично втрачали шанси пробитися до чвертьфінальної стадії змагань.

Одразу зауважимо, що і БК "Київ", і "Азовмаш" зіграли зовсім не найкращі свої матчі в сезоні. Щоправда, підсумок звітних поєдинків для українських клубів виявився різним.

Програш самому собі

У матчі "Німбурк" -- БК "Київ" за чотири хвилини до кінця завершальної чверті практично ніхто не сумнівався в тому, що гору візьмуть гості. Адже на той момент на табло горіли цифри 80:67 на користь киян. До того ж "вовки" володіли м'ячем і навіть важко було собі уявити, що за такої ситуації вони "зуміють" програти.

На жаль, гравці БК "Київ" надто рано повірили в те, що перемога в них уже в кишені. Не відчув своєчасно змін у настроях своїх підопічних і Ренато Паскуалє. Натомість господарі, яким втрачати було нічого, не мали наміру достроково викидати білий прапор. Чехи, на відміну від наших хлопців, не забули прописної істини, що грати потрібно до останньої секунди. А от киянам втрата концентрації коштувала надто дорого.

Підопічні Міхала Єздика нічого надзвичайного не робили. Вони просто результативно завершували кожну свою атаку, а в обороні не дозволяли гостям кидати зі зручних позицій. Відзначимо, що в ці хвилини чехам у передній лінії вдавалося все: багатоходові комбінації, швидкі прориви, кидки із-за шестиметрової дуги...

За 45 с до завершення четвертої чверті "Німбурк" скоротив відставання до двох пунктів -- 82:84. Паскуалє взяв тайм-аут, але це не допомогло: суперники перехопили м'яч і в миттєвій контратаці зрівняли рахунок -- 84:84. До завершення основного часу залишалася 31 с. І тут, у ключовий момент зустрічі, хтось із киян утратив м'яч, як то кажуть, на рівному місці.

На відміну від киян, чехам витримка не зрадила. Господарі чітко вивели на зручну позицію свого снайпера Хесса, який із 23-ма пунктами став найвлучнішим гравцем матчу, і той разом із сиреною влучним триочковим кидком приніс перемогу своїй команді -- 87:84 (28:29, 14:17, 16:23, 29:15). У киян найвлучнішими були Ніколіч (18) та Луковскі (15).

В іншому матчі групи І у Санкт-Петербурзі турецький "Фенербахче" в запеклій боротьбі також із перевагою в три пункти обіграв місцеве "Динамо" -- 86:83 (24:20, 22:20, 21:17, 19:26). У наступному турі саме "Динамо" буде суперником БК "Київ".

Переможний захист

У попередньому турі "Азовмаш" удома зумів перервати свою безвиграшну серію матчів на євроарені проти російських клубів. Після десяти поразок поспіль маріупольці нарешті взяли гору над підмосковним БК "Хімкі". Та перемога була отримана завдяки передусім удалим діям у захисті.

Ставку на оборону підопічні Рімаса Гірскіса зробили і в матчі проти кіпрського АЕЛу з міста Лімасол, який нинішнього сезону тренує латвійський фахівець, олімпійський чемпіон Сеула-1988 у складі збірної СРСР Ігорс Міглінієкс. Урешті-решт така тактика себе виправдала: "Азовмаш" отримав перемогу з перевагою в шість пунктів -- 70:64 (19:16, 17:17, 19:17, 15:14). Зауважмо, що очки в команді господарів на свій рахунок записали лише шестеро гравців з десяти, котрі виходили на майданчик. При цьому кожен із них набрав не менше як десять пунктів. А найвлучнішим був Байрамовіч -- 16 очок. Серед гостей найрезультативнішим став Хлєбовіцкі -- 15 пунктів.

Проте, незважаючи на перемогу, давайте будемо справедливими і визнаємо, що "Азовмаш" у звітному матчі виглядав не надто привабливо. Передусім це стосується дій в атаці. З цим по завершенні поєдинку погодився і Гірскіс. Щоправда, при цьому він зауважив, що краще перемогти за поганої гри, ніж зазнати поразки, продемонструвавши якісний баскетбол. І з цією істиною також важко не погодитися.

Натомість Міглінієкс залишився задоволеним діями своєї команди. Щобільше, на його думку, АЕЛ у Маріуполі зіграв свій найкращий матч у сезоні. Коуч кіпріотів також відзначив відмінні дії віце-чемпіонів України в обороні.

На відміну від матчу в Маріуполі, в іншому поєдинку групи L, у якому БК "Хімкі" приймав іспанський "Ховентуд", боротьби не було. Росіяни розтрощили команду з Барселони з рахунком 95:66 (28:23, 31:17, 24:14, 12:12). Тепер у наступному турі "Ховентуд" завітає до Маріуполя. Сподіватимемося, що "Азовмаш" зуміє взяти реванш за поразку в матчі першого кола.

»
quo vadis, лучники?
Олена Садовник

Останнім часом провідні українські федерації з видів спорту лихоманить не по-дитячому. Спочатку спалахнули конфлікти у Федерації боксу України, пізніше мало кого залишили байдужим скандали в Українській федерації гімнастики. Тепер же усі біди та нещастя зі скриньки Пандори переслідують Федерацію стрільби з лука України, точніше, її президента та головного тренера національної збірної України зі стрільби з лука Віктора Сидорука.
»
Руслан ПОНОМАРЬОВ: Потрібно хоча б прагнути до найбільшого
Розмовляв Іван ДУПНАК

Руслан ПономарьовКілька днів тому Міжнародна федерація шахів (FIDE) оголосила пари учасників матчів претендентів чемпіонату світу 2007 року. Руслан Пономарьов, єдиний представник України, котрий здобув право поборотися за титул шахового короля планети, зустрінеться зі знаним росіянином Сєргєєм Рублєвським.

Зауважимо, в разі успіху киянина його наступним суперником буде також представник Росії, переможець матчу Алєксандр Гріщук -- Владімір Малахов.