Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Поступ у світі  » 


Пташиний грип "прилетів" на курорти
Уляна ІВАШКІВ
 
Ситуація в Туреччині близька до катастрофічної: там чекають масової епідемії пташиного грипу.

Схоже, ця хвороба уже потрапила на відомі турецькі курорти. Масову загибель птахів зафіксували на курорті Кушадаси, що на узбережжі Егейського моря. За попередніми даними експертів, домашні птахи і голуби загинули через пташиний грип. Лабораторних підтверджень наявності вірусу пташиного грипу в організмах загиблих птахів поки що немає. Однак, якщо діагноз підтвердять офіційно, то це стане першим випадком поширення смертельно небезпечного захворювання у курортних районах країни, де щороку відпочиває близько 20 мільйонів іноземних туристів.

Як передає Newsru.com, зараз влада міста Айдин -- адміністративного центру однойменної провінції -- вживає екстрених заходів. Відучора в Кушадаси триває масове знищення домашніх птахів.

Нагадаймо, пташиний грип в Туреччині з'явився у вересні минулого року. Влада країни, занепокоєна можливістю зараження людей новою, мутованою формою грипу, вжила всіх заходів, щоб не допустити його подальшого поширення. Однак зупинити хворобу, один з підвидів якої є смертельно небезпечним для людини, так і не вдалося, і невдовзі епідемія спалахнула з новою силою, призвівши до загибелі кількох людей. За даними міністерства сільського господарства Туреччини, зараз наявність вірусу пташиного грипу підтвердили у 16 з 81 провінцій країни, здебільшого на сході і південному сході.

Учора в Туреччині виявили новий, п'ятнадцятий, випадок захворювання людини пташиним грипом. Позитивний результат на наявність вірусу H5N1 дали аналізи крові мешканця східної провінції Сівас, -- передає ВВС. Щодо загиблих внаслідок хвороби, то їх і надалі залишається троє. Всі вони -- діти з однієї сім'ї. Однак у той час, як турецька влада говорить про 15 хворих на пташиний грип і трьох загиблих, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підтверджує лише чотири випадки захворювання, зокрема два з них із летальними наслідками.

Слід зазначити, що діти в сільськогосподарських районах країни перебувають в постійному контакті з домашніми птахами. І навіть мешканці великих турецьких міст і передмість часто заводять імпровізовані курники. Тому влада закликає 65 мільйонів мешканців Туреччини дотримуватися спеціальних інструкцій і особливо ретельно стежити за дотриманням правил гігієни.

Окрім того, влада заборонила полювання на птахів, а в Стамбулі й Анкарі заборонили продаж на ринках курячого м'яса і частково запровадили карантин. Санітарні бригади здійснюють збір і знищення домашніх птахів у районах, де зафіксували випадки захворювання. На щастя, випадків передачі вірусу пташиного грипу від людини до людини поки що не зафіксовано. Однак з поширенням хвороби небезпека мутації вірусу зростає.

У зв'язку зі спалахом пташиного грипу в Туреччині багато країн заявляють про заборону ввезення м'яса птахів з цієї країни, а також про закриття державних кордонів. ЄС уже припинив імпорт курячого м'яса і птахопродуктів з Туреччини, а Швейцарія -- і з сусідніх з нею країн. Купувати турецьких птахів відмовилися також Іран і Грузія, а Росія вирішила посилити санітарний контроль за людьми, які приїжджають з Туреччини і країн, що з нею межують.

Обговорити в форумі» 
Хто замінить Шарона?
Уляна ІВАШКІВ
 
Шарон і НетаньяхуНезважаючи на те, що прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон почав дихати самостійно, про його одужання говорити ще зарано.

Під час зменшення дози препаратів, які застосовували для підтримки прем'єра у штучній комі, Шарон почав реагувати на больові подразники. Ізраїльський лідер уже може легко порухати як правою, так і лівою рукою та ногою. Однак, за словами медиків, на шляху до одужання його все ще можуть чекати серйозні проблеми, які здатні призвести до смерті або інвалідності.
Детальніше>>
» 
Іран зриває пломби
Підготувала Уляна ІВАШКІВ
 
Іран зняв пломби з ядерних установок і повністю готовий відновити дослідження у ядерній сфері.

Про це вчора заявив високопоставлений іранський чиновник, -- передає ВВС.
Детальніше>>
» 
"Аль-Каїда" використовує СНІД як зброю
Підготувала Уляна ІВАШКІВ
 
Військове керівництво Великобританії переконане, що ісламські екстремісти провадять активні пошуки терористів, заражених СНІДом, щоб інфікувати тих, хто вижив унаслідок теракту, а також рятівників.
Детальніше>>
» 
Фішер викладатиме у США
Підготувала Уляна ІВАШКІВ
 
Екс-міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер працюватиме у США на посаді професора двох престижних університетів.
Детальніше>>
» 
Експерименти з клонування - фальшиві
Підготувала Уляна ІВАШКІВ
 
Комісія з розслідування експериментів відомого південнокорейського спеціаліста з клонування Хван Ву Сока встановила, що їхні результати були сфальсифіковані.
Детальніше>>