Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Репортаж.    Інтерв'ю / Політика.    Соціум.    Обсервації.    Мандрівка.    Арт / Для молоді.    Спорт-Поступ.    Постаті.    Пост-Factum.

22 грудня 2005 р.

17:32 21-07-2017 -   Дорогу від вул. Зеленої до вул. Пасічної відремонтують
  14:57 21-07-2017 -   Дорогу від вул. Зеленої до вул. Пасічної відремонтують
  14:53 21-07-2017 -   У Львові за розкрадання 8 млн гривень бюджетних коштів арештували директора підприємства
  14:50 21-07-2017 -   Знайдені ручні гранати мешканець Жидачівщини передав у шкільний музей
  14:46 21-07-2017 -   Вулицю Замарстинівську відремонтують на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Липинського
  14:44 21-07-2017 -   Полторак заявив про небезпеку російсько-білоруських навчань
  14:39 21-07-2017 -   Суд закрив кримінальну справу проти Ляшка
  14:38 21-07-2017 -   В Україні надзвичайна пожежна небезпека
  14:35 21-07-2017 -   На нардепа Розенблата одягли електронний браслет
  14:27 21-07-2017 -   ГПУ: На заводі Мотор Січ розікрали 350 млн грн
  14:41 21-07-2017 -   Маск отримав дозвіл на тунель між Нью-Йорком і Вашингтоном
  14:37 21-07-2017 -   У Техасі дозволили пороти учнів палицею
  13:3 21-07-2017 -   Зірку американського футболу помилували після 9 років в'язниці
  11:33 21-07-2017 -   У Греції від землетрусу постраждали понад 120 людей
  10:14 21-07-2017 -   У Монако на аукціоні за мільйон євро продали годинник Путіна

·  ·

___________________________________________________________________________

Кінець російського комплексу
Оксана ПАВЛЮК

У другому турі другого групового турніру розіграшу Кубка Європи з баскетболу БК "Київ" та "Азовмаш" грали вдома проти іменитих суперників -- турецького "Фенербахче" та російського БК "Хімкі" відповідно.

Минулого тижня, обігравши в гостях пітерське "Динамо" з розгромних рахунком 90:63, БК "Київ" перервав сумну для українських клубів серію. До того матчу команда з Північної Пальміри сім разів зустрічалася з представниками України на європейській арені і повсякчас залишала майданчик у ранзі переможця.

До звітного туру неприємну для себе серію, також пов'язану із клубами Росії, мав і "Азовмаш": маріупольці в єврокубках десять разів сходилися в очних протистояннях із російськими командами і не здобули в них жодної перемоги. На щастя, і ця серія вже також закінчилася.

Поєдинок "Азовмаш" -- БК "Хімкі" мав ще один підтекст. Перед тим, як очолити маріупольський клуб, його нинішній керманич Рімас Гірскіс працював асистентом головного тренера саме команди з Підмосков'я. Зрозуміло, що литовський фахівець добре знав слабинки суперника.

На передматчевій прес-конференції Гірскіс зауважив, що підопічні Сєргєя Гілєвіча люблять і вміють чудово атакувати. Щоправда, при цьому вони дозволяють проявити себе і супернику. А тому ключиком до перемоги для "Азовмашу" повинна стати надійна гра в обороні. І маріупольці практично бездоганно стратегічні задуми свого тренера втілили в життя.

Із перших хвилин матчу господарі дали зрозуміти гостям, що в пошуках зручних позицій для кидків їм буде сутужно. Дисциплінована гра в обороні призвела до того, що росіянам у жодному з періодів не вдалося набрати більше як 16 очок. А у вирішальній завершальній чверті БК "Хімкі" виглядав настільки безпорадно, що додав до свого активу лише вісім пунктів.

Отож перемога "Азовмашу" з перевагою 11 очок -- 64:53 (20:15, 14:14, 18:16, 12:8) -- є цілком справедливою та логічною. У складі переможців особливо слід відзначити Ель-Аміна, який не лише став найрезультативнішим гравцем зустрічі (25 пунктів), а й зробив низку результативних передач. Серед гостей найбільше очок набрав венесуельський легіонер Торрес -- 13.

На жаль, переможну ходу "Азовмашу" не зумів підтримати БК "Київ", який на паркеті столичного Палацу спорту, як і рік тому, поступився "Фенербахче". Підопічні Ренато Паскуалє повністю провалили першу чверть (16:31), у якій турки закидали кошик киян влучними триочковими кидками.

У подальшому "вовки" поступово отямилися і почали наздоганяти "кенарів". Але як це часто буває, в підсумку для того, аби остаточно схилити шальки терезів на свій бік, не вистачило одного результативного кидка. Турки святкували перемогу з рахунком 71:69 (31:16, 10:13, 17:23, 13:17). Найрезультативнішими в своїх командах стали: в господарів -- Грір (15 очок), у гостей - Віолетт (19).