Як це не прикро, але часто хворіють не лише люди, а й будинки. У цьому ще раз переконуєшся, поглянувши на помешкання інваліда війни Петра Павленка, котрий проживає в будинку на вулиці Бойківській, 22.
Будинок і кімнату пана Павленка заполонив зловісний грибок, який, здається, прописався в його помешкання на довгі-довгі роки. До того ж, як зізнався пан Петро "Поступу", грибкова хвороба облюбувала не лише його квартиру, але й сусідні. Позаяк мешкає він у одноповерховому будинку, в якому всього п'ять квартир.
Пан Павленко не раз звертався по допомогу у боротьбі з грибком до ЖЕКу, міської влади, санстанції та Франківської райдержадміністрації. Але ніякої допомоги не отримав. Ці інстанції, за його словами, не роблять нічого, аби проблему розв'язати. "Ми зверталися навіть у приймальню Президента, писали до київського прокурора, який скерував усі наші скарги до пана Сірика", -- каже Петро Павленко. Тож у його будівлі й надалі протікає дах, падає штукатурка, а сирість відгонить із усіх стін.
Зловісним грибком заражені і будинки, що на вулиці Кульпарківській, 122 та Антоненка-Давидовича, 3. Так за словами пані Оксани, котра мешкає в домі на вулиці Антоненка-Давидовича, 3, через сирість у помешканні постійно хворіють діти. "Ми навіть замінили вікна, але сирість і холод все одно є. Наразі всі троє дітей занедужали", -- розповіла пані Оксана.
Батареї у помешканні пані Оксани сьогодні ледь теплі, хоча два роки тому у цей період вони були справді гарячими. Тож своє помешкання вона змушена обігрівати за допомогою духовки. Жінка каже, що бігати до санстанції по допомогу вона не має часу, оскільки доглядає хворих дітей. На їх лікування пані Оксані бракує коштів.
У будинках, які заражені грибком, жити не лише неприємно та страшно, а й небезпечно -- це може стати причиною різних захворювань у людей. Одними з найстрашніших є астма та туберкульоз, на які, на жаль, найчастіше хворіють саме діти.
Що робити далі й куди ще звертатися, мешканці цих будинків не знають. Вони продовжують із болем дивитися на штукатурку, що падає через сирість, лікувати своїх хворих дітей та сподіватися, що все це колись мине. Як не прикро, але мешканців грибкових будинків і надалі футболять від однієї інстанції до іншої, не обіцяючи при цьому нічого хорошого.
Загалом проблемою існування грибка у квартирах мала би перейматися санстанція. За словами координатора сихівської "Самопомочі" Олени Соломи, це перша інстанція, куди потрібно звертатися. Санстанція має зробити відповідний припис та скликати комісію, яка власне й встановлює ступінь зараження. Уже потім вони мають вживати заходів.
Наприклад, випалювати грибок паяльною лампою. Але на ділі чомусь до цієї роботи санстанція неохоча. Не допомагають мешканцям і відповідні ЖЕКи.
Також мешканець грибкових будинків мав би звертатися в НДІ "Проектреконструкція", що розташований на вулиці Дорошенка, 8. Цей інститут співпрацює із санстанцією, роблячи висновки щодо зараження та визначаючи, як із ним боротися. До речі, комісію санстанції має скликати керівник району, де є грибкові квартири. А вже ця комісія співпрацює з НДІ. |