BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Соціум / Пряма мова.    Політика.    Розслідування.    Обсервації.    Наука.    Фор4Пост.    Інтерв'ю.    Для молоді.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
24 листопада 2005 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  15:31 27-09-2020 -   Туреччина висловила повну підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією  
  9:32 26-09-2020 -   У авіакатастрофі літака Повітряних Сил ЗСУ загинули 25 людей – ОГП  
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
Світ
  15:31 27-09-2020 -   Нагірний Карабах: армія Азербайджану взяла під свій контроль 6 селищ  
  15:30 27-09-2020 -   Вірменія оголосила загальну мобілізацію і військовий стан  
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Для молоді  » 

___________________________________________________________________________

Болонський процес: знову дискусія
Любомира РЕМАЖЕВСКА, Вікторія КАПУЛОВСЬКА
 
19 червня 1999 року в Болоньї міністрами освіти 29 європейських країн підписали "Декларацію про європейський простір для вищої освіти". Основна мета програми дій, початок якій і поклала Болонська декларація -- "створення загальноєвропейського простору вищої освіти з метою підвищення мобільності громадян на ринку праці і посилення конкурентної здатності європейського вищої освіти".

Що ж воно таке?

Що ж таке Болонський процес? Це новий і основний напрямок у розвитку вищої освіти в Європі, що визнається урядами європейських держав, академічними колами, міжнародними і міжурядовими організаціями, засобами масової інформації. Основні завдання, поставлені Болонською декларацією, мають вирішити орієнтовно до 2010 року. Європейські міністри вищого утворення взяли на себе зобов'язання реформувати структури систем ВНЗ для того, щоб рухатися у бік зближення, але водночас зберігати фундаментальні цінності і розмаїтість освітніх систем, що існують у країнах-учасницях процесу.

Основні задачі Болонського процесу такі:


* Затвердження системи ступенів через упровадження Додатка до диплома для забезпечення можливості працевлаштування європейських громадян і підвищення міжнародної конкурентноздатності європейської системи ВНЗ.

* Затвердження системи, заснованої, власне кажучи, на двох основних циклах -- до отримання ступеню і після. Допуск до другого циклу вимагатиме успішного завершення першого циклу навчання тривалістю не менше як трьох років. Ступінь, присуджуваний після першого циклу, також повинен бути визнаний на європейському ринку праці як кваліфікація відповідного рівня. Другий цикл повинен вести до одержання ступеня магістра і/або ступеня доктора, як це прийнято в багатьох європейських країнах.

* Упровадження системи залікових балів типу ECTS -- європейської системи перезаліку залікових балів як належного засобу підтримки великомасштабної студентської мобільності. Залікові бали могли б бути зароблені також і в рамках освіти, що не є вищою, зокрема навчання протягом усього життя, якщо вони визнаються зацікавленими університетами.

* Сприяння мобільності шляхом подолання перешкод ефективному здійсненню вільного пересування, звертаючи увагу на таке:

- студентам мають забезпечити доступ до одержання освіти і практичної підготовки, а також до супутніх послуг;

- викладачам, дослідникам і адміністративному персоналу мають забезпечити визнання і залік періодів часу, витраченого на проведення досліджень, викладання і стажування в європейському контексті, без нанесення збитку їхнім правам, що встановлені законом.

Загалом процес інтеграції освітніх систем у загальноєвропейську почався задовго до затвердження Болонської декларації і має майже двадцятилітню історію, що розпочалася 1984 року, коли Європейська комісія виступила з ініціативою створення системи інструментів для підвищення мобільності людського капіталу на європейському ринку праці. Протягом цього часу провели низку заходів і підписали угоди, спрямовані на досягнення цілей формування загальноєвропейського простору вищого утворення.

Розвиток Болонського процесу є інструментом гармонізації систем вищої освіти країн-учасників і може бути взаємовигідним способом формування єдиного європейського ринку висококваліфікованої праці і вищої освіти.

Болонський процес в Україні

Нині Україна також приєдналась до Болонського процесу. Таке рішення 19 травня 2005 року затвердили на конференції міністрів освіти країн Європи в норвезькому Бергені. Українська делегація на чолі з міністром освіти й науки Станіславом Ніколаєнко після підписання документів продовжила разом з іншими учасниками форуму роботу над визначенням пріоритетів в процесі створення єдиного європейського простору вищої освіти до 2010 року. Болонська конвенція -- документ, який підписали всі країни західної та центральної Європи. Його основною ідеєю є стандартизація підходів до організації навчального процесу та функціонування вищої школи в Європі.

Болонський процес передбачає інтеграцію вищої школи України в Європейську систему навчання, зокрема це означає якісніший рівень навчання студентів. Реорганізація вищої школи в Україні передбачає перехід на кредитно-модульну систему. Впроваджується принцип мобільності (коли студент, відучившись курс в одному навчальному закладі зможе продовжити навчання в іншому) та перехід на дворівневу систему навчання. Європа розпочала цей шлях ще в 60-х роках минулого століття. Останні вісім років процес активізувався.

Думка студента

Отож, тепер ми, єдина і непереможна сила (читай: студенти) відчуємо на власній шкірі всі принади "закордонної" освіти. І не тому, що зв'язки України з іншими країнами в освітній сфері розширюються. Зовсім навпаки. Наприклад, у квітні Йошка Фішер приїхав до Києва і "мило" повідомив, що кількість студентів, що може прийняти Німеччина, скорочується день за днем. Їм, мовляв, своїх подіти нікуди. Але ми не здаємося! Зі шкіри геть ліземо, щоб приєднатися до Європи -- синонімові демократії, волі, рівності і братерства.

От і вирішив наш уряд спробувати таку річ як Болонська декларація (процес, і як його тільки не називають) на смак. Спробували. Кажуть, солодко. От тільки студентів запитати забули спочатку. А їм ця редька якою гіркою спочатку здалася!

Усе почалося з необразливої кредитно-модульної системи. Ходиш собі на пари, навіть якщо нічогісінько не робиш -- одержуєш бал за присутність (якщо відповідна кафедра не проти), якщо щось знаєш -- от тобі ще декілька балів. А ті бали у кінці семестру додаються. І мужньо терпіли ми цю нескладну арифметику, влаштовуючи на семінарах гладіаторські бої. Адже усіх опитати викладач за всього бажання не встигне. Як говорять, хто перший устав, того і тапки. От і починається неприємне -- дике суперництво. Адже визначена кількість балів забезпечує "автомат". Та невтямки нашим міністрам, що західні студенти приходять на пари лише для того, щоб написати контрольну, а ми щодня гриземо граніт науки. І менталітет у нас зовсім інший, ми упереджено ставимося до таких нововведень. Процитую кілька положень вищезгаданої Болонської декларації:

* "Затвердження системи ступенів через упровадження Додатка до диплома для забезпечення можливості працевлаштування працевлаштування європейських громадян і підвищення міжнародної конкурентноздатності європейської системи вищого утворення".

* "Викладачам, дослідникам і адміністративному персоналу повинні забезпечити визнання і залік періодів часу, витраченого на проведення досліджень, викладання і стажування в європейському контексті, без нанесення збитку їхнім правам, установленим законом".

Ось такими є українські реалії Болонського процесу. Що ж, залишається чекати на результати такого нововведення і сподіватися, що найрозумніші таки не повтікають з України на роботу до Європейської спільноти.
» 
Як Ви оцінюєте Болонський поцес в Україні?
Опитувала Любомира РЕМАЖЕВСЬКА
 
Болонський процес у всіх на вустах. Це питання турбує кожного викладача і кожного студента -- що ж там буде далі з тою новою системою? Я вирішила поцікавитися у студентів і викладачів київських ВНЗ думкою щодо нововведення в українській освіті. Дехто з них вже причетний до Болонського процесу безпосередньо.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Амібіції перемогли партнерство 
  ·  Суд підставив Піскуна 
  ·  У чому секрет перемог 
Погляд
  ·  "Газової війни" не буде 
  ·  Президент не дасть великих пенсій 
  ·  Іспанія воює з українською мафією 
  ·  Зима нам не страшна 
  ·  Дірки у міському бюджеті 
  ·  До Львова їде Юля 
  ·  Відкрили пам'ятник революції 
Поступ у Львові
  ·  Виставка про святих львів'ян 
  ·  В Опері дириґуватиме Роберт Лакс 
  ·  Львівщина – лідер із втрат газу 
  ·  Викладачі втрачають надію 
  ·  "Реґіони" за Сендегу або Писарчука 
  ·  Дітей ''загодували'' сумішами 
  ·  Офіцери ЗахОК в Угорщині 
Поступ з краю
  ·  Про підківки, серця та політику 
  ·  Про що не говорять політики, коли обговорюють НАТО 
Поступ у світі
  ·  Польські спецслужби компрометували політиків 
  ·  Чи хотів Буш атакувати "Аль-Джазіру"? 
  ·  Паніка в китайському місті 
Соціум / Пряма мова
  ·  Заробітки за кордоном – теж бізнес! 
  ·  Іван САХАНЬ: Безробітними стають люди будь-яких професій 
Політика
  ·  Темний бік спікера 
Розслідування
  ·  Велика квартирна афера 
Обсервації
  ·  Львівські обсервації 
Наука
  ·  Юрій СЕНЬКОВСЬКИЙ: Геологічну науку досить погано фінансують 
  ·  Золоті правила для золотої усмішки 
Фор4Пост
  ·  "ФОРМАТНА" УСМІШКА ГЛАМУРУ 
Інтерв'ю
  ·  Тарас ВОЗНЯК: Коли позбавити від нервових закінчень 
Для молоді
  ·  Болонський процес: знову дискусія 
  ·  Як Ви оцінюєте Болонський поцес в Україні? 
Спорт-Поступ
  ·  Соло Роналдінью на "Ноу Камп" 
  ·  Маріуполь у плей-оф 
  ·  "Чорна" справа 
  ·  Мічел СІМЕН: Людяність -- найголовніше у професії лікаря 
  ·  На дуель із травмами 
Пост-Factum
  ·  Хроніка Трояндової революції 
  ·  ГОРОСКОП 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система