Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Соціум.    Стиль / Арт.    Репортаж.    Телевізії.    Канапа.    Мандрівка.    Життя / Листи.    Для дому.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

17:2 28-03-2017 -   Віктор Пушкарьов звільнився з міської ради за згодою сторін
  16:1 28-03-2017 -   Понад 50% безробітних Львівщини становлять жінки
  15:52 28-03-2017 -   У Львові затримали рецидивіста, який торгував боєприпасами
  14:26 28-03-2017 -   У Львові на хабарі затримали прокурора
  12:51 28-03-2017 -   На Львівщині може з’явитися завод із ливарного виробництва
  16:57 28-03-2017 -   Справу Януковича передали в інший суд
  16:0 28-03-2017 -   У Чернівцях патрульного поліцейського звільнили за кермування напідпитку
  15:57 28-03-2017 -   Сума збитків від вибухів та пожеж у Балаклії може сягнути близько 300 млн грн

Розмовляв Андрій СИРОТЯК

Напередодні поєдинку в Локерені мало хто очікував, що підопічні Олексія Михайличенка після домашньої поразки в Маріуполі зуміють досягти необхідного результату. Зуміли. Програючи впродовж матчу, за останні двадцять хвилин хлопці продемонстрували неабиякий бійцівський характер і довели, що вони заслуговують на те, щоб грати у фінальній стадії чемпіонату Європи. Одним із учасників цієї феєричної перемоги став представник львівських "Карпат" Максим Фещук. Одразу після повернення до Львова гравець поділився з "Поступом" своїми враженнями від цього надзвичайно складного протистояння з "червоними дияволами".

-- Як ти вважаєш, завдяки чому вдалося обіграти бельгійську збірну?

-- Необхідну перемогу вдалося здобути передусім завдяки великому бажанню і самовіддачі. Видовищної і яскравої гри не вийшло: було дуже багато боротьби. В першому таймі бельгійці нас перегравали. Особливо в центрі поля. Та й у атаці вони виглядали цікавіше. Тому вони й забили гол першими. Після цього шансів у нас залишалося зовсім мало. Але ми довели, що бійцівські якості української "молодіжки" на дуже високому рівні. Це, а також висока концентрація у вирішальний момент призвели до того, що ми потрапили до фінальної частини чемпіонату Європи.

-- Після пропущеного голу не закрадалася думка, що все втрачено?

-- Матч триває 90 хвилин. Однак після пропущеного голу шанси на загальний успіх набагато зменшилися, і ми розуміли, що нам треба забивати три голи. Проте другий тайм ми розпочали невиразно. Бельгійці повністю контролювали перебіг поєдинку, володіли м'ячем. А наприкінці гри вони розслабилися, а ми рук не опустили, а скористалися цим. Унаслідок цього бельгійців не буде ані на чемпіонаті світу, ані на чемпіонаті Європи наступного року.

-- Якою була реакція бельгійців після фінального свистка?

-- Вони були просто шоковані. Приголомшені були навіть ми. Тому що результат і для нас був несподіваним, однак дуже приємним. Якби ми навіть не вийшли до фінальної частини, а просто перемогли, Олексій Михайличенко все одно подякував би нам за гру, оскільки ми билися за результат. А тут за десять секунд до кінця Мілевський власними зусиллями вирішив долю матчу, схиливши фортуну на наш бік.

-- Що говорив Михайличенко гравцям під час перерви матчу і після його закінчення?

-- У перерві тренер сказав, що над нами результат не тяжіє. Мовляв, виходьте, грайте у свою гру і доведіть, на що здатні. Ще наголосив, що в жодному разі не можна опускати рук, адже ще не все втрачено. Йому вдалося налаштувати команду, і в другому таймі ми зробили те, чого від нас очікував український уболівальник. Після гри було дуже багато позитивних емоцій і добрих слів на нашу адресу. Одразу зателефонував Григорій Михайлович Суркіс і привітав команду з перемогою.

-- Не прикро було, що Тебе замінили в другому таймі?

-- Спочатку так. Але прикро було більше від того, що протягом половини другого тайму ми не могли нічого вдіяти, у нас нічого не виходило, не йшла гра. А потім бельгійці дали "слабинку". І наші голи, окрім гола Мілевського, не були результатом якоїсь надзвичайно змістовної гри. Чигринський забив після розіграшу стандарту, а Фомін вийшов сам на сам із голкіпером після помилки бельгійського захисту.

-- Порівняй, будь ласка, українських і бельгійських уболівальників.

-- Бельгійські вболівальники мені не сподобалися. Протягом гри з їх боку на нашу адресу було багато образливих жестів. Якщо відверто, в Маріуполі вболівали краще. Навіть коли ми програли, нам аплодували після гри. Проте львівський уболівальник залишається на першому місці.

-- У Маріуполі задовго до фінального свистка вболівальники почали залишати трибуни...

-- Так. З одного боку, я їх розумію. Адже домашня поразка у першій грі не могла комусь сподобатися. Після неї ніхто не міг подумати, що ми таки потрапимо на чемпіонат Європи. Я знаю людей, які вчора після першого тайму вимикали свої телевізори. А тут -- така новина!

-- З якими суперниками хотів би зустрітися у фінальній частині?

-- Віриш, над цим навіть не задумувався. Все одно, з ким грати. З будь-яким суперником можна боротися. Однак особливо приємно було б зустрітися зі збірною Данії, яка обійшла нас у груповому раунді відбору.

-- На що може сподіватися "молодіжка" на континентальному форумі?

-- Про це говорити зарано. До чемпіонату ще залишається чимало часу. Все залежатиме від підготовки команди та індивідуальної підготовки кожного гравця у своїх клубах. Тож щось говорити можна буде лише напередодні самого чемпіонату, зважаючи на те, в якому стані перебуватиме збірна.

»
Тотальний футбол (загальний заголовок для усіх текстів)
Німець
МАЙКЛ

Між Андрієм Шевченком і Альфредо Ді Стефано 50 років різниці -- епоха в розвитку світового футболу. Десятки змін у футбольних правилах. Але їх об'єднує одне -- цифра 49. Тільки два футболісти в історії світового футболу змогли забити по 49 голів у єврокубках -- аргентинець Альфредо Ді Стефано й українець Андрій Шевченко. Єдина різниця -- гравець збірних Аргентини, Іспанії і Колумбії зупинився на позначці 49, а наш Андрій ще може стати новим лідером-бомбардиром світового футболу.
»
Генерал
МАЙКЛ

За оцінками ФІФА, в 1954-1963 роках у світовому футболі не було рівних іспанцеві аргентинського походження Альфредо ді Стефано, який сказав: "Форварди повинні вважати допомогу обороні частиною своїх обов'язків. Якщо суперник атакує, ти, звичайно, опиняєшся поза грою. І що ж ти повинен робити? Стояти на своїй позиції і дивитися, як кепсько доводиться твоєму захисту?
»
Тотальний футбол і метр
МАЙКЛ

Хто перший застосував "тотальний футбол"? Київські динамівці на чолі з Валерієм Лобановським чи збірна Голландії на чолі з Міхелсом. Питань немає -- вперше його зрозумів і продемонстрував на полі саме як "тотальний футболіст", якщо можна так сказати, великий Ді Стефано, теоретично його придумав великий тренер Рінус Міхельс.
»
Суддівське "свавілля" проти команди Луческу

Головний тренер донецького "Шахтаря" Мірча Луческу після вильоту з Кубка України та втрати лідерства в національному чемпіонаті в осінніх невдачах своєї команди звинувачує суддівський корпус.

До 26 жовтня цього року керівництво та тренери ФК "Шахтар" (Донецьк) у поточному сезоні жодного разу не порушували питання суддівства в Україні.