BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Соціум.    Стиль / Арт.    Репортаж.    Телевізії.    Канапа.    Мандрівка.    Життя / Листи.    Для дому.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
19 листопада 2005 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Югорская Лизинговая Компания – одна из крупнейших лизинговых компаний.. Компания предоставляет лизинг субъектам малого и среднего бизнеса, физическим и юридическим лицам. Предлагаем услуги лизинга техники, оборудования, легкового, грузового и пассажирского автотранспорта. Основное преимущество такой формы аренды – существенное снижение налоговой нагрузки для предприятия.
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
  10:56 27-08-2020 -   Антирекорд смертей від COVID в Україні і знову майже дві тисячі хворих  
  10:16 24-08-2020 -   Зеленський: Ті, хто без бою подарував частину території, будуть давати свідчення  
Світ
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер  
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Соціум  » 

___________________________________________________________________________

"Крок за горизонт"
Львівські науковці розробили унікальну методику запам'ятовування інформації
Іванка КСЬОНЗОВИЧ
 
Запам'ятати тисячу двадцять цифр, складених в довільному порядку, здійснити кілька математичних операцій з багатозначними числами, знати 500 тисяч цифр числа, -- усе це зміг зробити доктор медичних наук, професор Андрій Слюсарчук, співавтор унікального винаходу запам'ятовування. Особливо приємно, що винаходу "Крок за горизонт", який Андрій Слюсарчук та професор, завкафедрою "Інформаційні системи і мережі" Володимир Пасічник демонстрували на очах багатьох журналістів львівських видань, немає аналогів ні в Україні, ні в світі.

Пам'ять без меж -- це реально...

Як зазначив на презентації Володимир Пасічник, людство у своєму цивілізаційному поступі постійно вирішує проблему посилення своїх інтелектуально-розумових можливостей. Технологія, яку розробили Андрій Слюсарчук та Володимир Пасічник, полягає не лише в запам'ятовуванні величезного об'єму інформації, а й у вмінні відшукати цю інформацію та вправно користуватись нею. Адже, запам'ятовування -- це один з етапів інформаційних технологій та інформаційних систем, які притаманні людині і природі. Щобільше, навчитися цьому може кожен із нас.

За словами Володимира Пасічника, "нині ефективність і коефіцієнт використання розумового інтелектуального потенціалу людини становить близько 8-9 %. Однак людина може набагато більше. Адже канали надходження інформації у людини дуже потужні. А людський розум повинен лише відреагувати і правильно зафіксувати інформацію, яка надходить з того чи іншого каналу".

Розширити ці межі людського мозку спробували Володимир Пасічник та Андрій Слюсарчук, винайшовши спосіб покращення людської пам'яті. "Техніка, яку я декларую сьогодні -- це спостереження за дітьми та спогади з дитинства, -- сказав Андрій Слючарчук, перш ніж розпочати презентацію свого винаходу. -- Адже діти все сприймають емоційно. Саме емоційний стан людини є надзвичайно важливим. Діти використовують візуальні, естетичні техніки, пов'язані з емоційним пластом, а відтак інтенсивно працює права півкуля головного мозку. Це дає змогу ефективніше працювати. Моя методика дозволяє реалізувати пласти правої півкулі і задіяти інформацію, що зберігається та формується в лівій півкулі. Я спробував вийти за межі загальноприйнятих тенденцій. І ось що вийшло".

Виступ Андрія Слючарчука почався з запам'ятовування 1020 цифр, які журналісти склали довільно на комп'ютері, їх висвітлили на великому екрані. Повернувшись до екрану, Андрій Слюсарчук трохи більше хвилини напружено запам'ятовував цифри, що були на екрані. Потім попросив зав'язати собі очі і почав називати те, що запам'ятав. Назвавши десять цифр, Андрій Слюсарчук запропонував кожному присутньому у залі назвати певну координату в таблиці, наприклад А15, а сам говорив усі три цифри, які у ній містяться. "Феномен у тому, що всі ці цифри я запам'ятовую без напруження, -- сказав він усім присутнім у залі, що були вражені результатами досліду. -- Це, немов гра з цифрами".

Наступними завданнями було таке ж запам'ятовування фігур, а потім -- ще складніші. Андрій Слюсарчук провів бінарні математичні операції над цифрами високих порядків, у пам'яті здійснивши кілька математичних операцій з багатозначними числами, підносив багатозначні числа до степенів високих порядків, шукав корінь n-го порядку. Кожна із цих операцій змушувала дивуватися з людських можливостей. Хоча це ще був не кінець.

Наостанок Андрій Слюсарчук презентував результат запам'ятовування числа П, 31415 ... (після коми в загальній кількості 500 000 цифр) та абсолютно точно його відтворив. Даний результат перевищує всі відомі світові рекорди людської пам'яті.

Як наголосив Андрій Слюсарчук, усі свої здібності він застосовує в медицині. Йдеться про те, що сьогодні реально можна допомогти тим людям, які втратили пам'ять, або тим, у кого порушені функції запам'ятовування. Крім того, це важливо для лікування дітей-олігофренів та для всіх, у кого вроджені вади мозку.

Також Володимир Пасічник сказав: "Сьогодні інтелектуальну насиченість наших процесів можна посилити в десять разів, ми можемо ефективніше взаємодіяти та працювати у цивілізаційному розвитку. Ми неефективно використовуємо те, що дала нам природа. Сьогодні наочно бачимо, що шлях який пройшов Андрій Слюсарчук в освоєнні тих інтелектуальних можливостей вже є набагато далі, ніж це є у середньостатистичному відношенні. Але цей шлях може пройти кожен. Я переконаний, що ті технологічні розробки, які було продемонстровано, підтверджують, що людина може дуже багато."

Погодьтеся, що ми звикли до того, що дитина у школі, замість того, щоб робити усні розрахунки, користується калькулятором уже в 1-4 класі, проте людського ресурсу вистачає набагато більше, -- продовжив Володимир Пасічник. В багатьох випадках ми лінуємось, коли нам потрібно освоїти певний матеріал, вивчити його, а потім використовувати у повсякденній праці. Це не означає, що людина не може, це означає, що ми не завжди хочемо та прагнемо цього. Людині потрібно лише активізувати мозок та розкрити свої можливості.

Розкриваючи деякі таємниці відкритого методу запам'ятовування, Володимир Пасічник сказав: "Ми можемо запам'ятовувати асоційовані символи. Ми можемо запам'ятовувати блоками, площинами або матрицями. Сьогодні ми говоримо про блочне запам'ятовування, яке можна розглядати як фотографічне зняття інформації. Нині людина не вміє користуватися такими ресурсами. Тоді як у площині багатоканального блочного запам'ятовування інформації в людини є величезні ресурси і можливості".

Звісно, за кожним підходом запам'ятовування, залежно від того, що треба запам'ятати -- цифри чи зображення -- є певні особливості. Про них Андрій Слюсарчук не розповідав. Однак, наголосив, що насправді запам'ятати та відобразити інформацію дуже легко. Мовляв, ви на щось дивитесь, а мозок це одразу ж фіксує. Отож, треба лише відшукати та відтворити те, що є важливим для Вас.

Далі Андрій Слюсарчук планує заявити про підготовку, демонстрацію та проведення реєстрації побиття світового рекорду з феномену запам'ятовування числа П до 1 000 000 цифр та швидкості виконання найскладніших елементів обчислення.

Як зізнається Андрій Тихонович: "Постійна боротьба за виживання зробила мене спостережливим та уважним до того, що мене оточує. І сьогодні, внаслідок високоактивної роботи, яка була спрямована на виживання, вдалось досягнути наукових результатів. А те, що раніше було привілеєм геніїв та винахідників, виявилось доступним кожному з нас".
» 
Сергій ПЕРВАК: Бажання служити у хлопців є
Розмовляв Дмитро ПЕЛИХ
 
Після перемоги на президентських виборах 2004 року Віктор Ющенко поставив завдання -- до 2010 року стовідсотково перейти на контрактне комплектування Збройних Сил України. Проте складається враження, що з виконанням цього завдання виникають серйозні проблеми, позаяк під час весняного і осіннього призову 2005 року, порівняно з минулим, кількість призовників значно зросла. Так, під час проведення весняної призовної кампанії на строкову військову службу, призвали 31 235 осіб, що на 3 559 осіб більше, ніж торішнього осіннього призову.
Детальніше>>
» 
Загадкова лікарня
Олена КУРІННА
 
На вулиці Антоновича в одному з внутрішніх двориків працює приватна медична установа, де лікувальний процес відбувається лише вночі. А нещодавно мешканцям навколишніх будинків стало відомо, що їхній внутрішній дворик планують перетворити на автостоянку цього лікувального комплексу.
Детальніше>>
» 
До Європи через... туалети
Недотримання культури туалетів щороку є причиною смерті двох мільйонів людей
Андрій СИРОТЯК
 
Є речі, без яких людина не може існувати. Так уже влаштований наш організм, що дві найголовніші його фізичні потреби -- це вживання їжі і виведення із організму відпрацьованих речовин. Щодо першого, то кожному доводиться заробляти на хліб насущний. А от з туалетами проблема.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  За жадібність – до прокурора 
  ·  Тимошенко домовилась з Януковичем? 
  ·  Туркменський газ теж подорожчає 
Погляд
  ·  Піскун виграв, наразі... 
  ·  Центр столиці – не для всіх 
  ·  Геннадій Москаль приборкуватиме Луганськ 
  ·  НСНУ утворив президію 
  ·  Воскресіння шедевра 
  ·  Методи Попелюшки ефективні тільки в казках 
  ·  Віза до Польщі за дві години 
  ·  "Відродження" проти Юзя Обсерватора 
Поступ у Львові
  ·  Школярі повертаються до шкіл... 
  ·  Свої права треба захищати 
  ·  Лічильників тепла буде більше 
  ·  Двоє дітей загинуло 
  ·  Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ: На Галичині брудні технології не спрацьовують 
  ·  День Михайла в Музеї Грушевського 
  ·  Яворівський полігон -- місце пам'яті 
  ·  Оголошення 
Поступ з краю
  ·  Роман ЗВАРИЧ: Я ставлю виклик перед усіма 
  ·  Чиновників примусять декларувати витрати 
  ·  Довгоочікувана експертиза 
  ·  В Україні буде Туринська плащаниця 
  ·  МВФ не подобаються пенсії 
Поступ у світі
  ·  Гірше, ніж за Саддама 
  ·  Опозиція Грузії закликає до виходу з СНД 
  ·  Прем'єр Чечні потрапив в аварію 
  ·  Хусейна побили судові секретарі 
Соціум
  ·  "Крок за горизонт" 
  ·  Сергій ПЕРВАК: Бажання служити у хлопців є 
  ·  Загадкова лікарня 
  ·  До Європи через... туалети 
Стиль / Арт
  ·  СИГАРИ: некоректний делікатес 
  ·  Гламурне дівча 
  ·  Стільникове кохання у гламурному стилі 
  ·  eSTHETIC EDUCATION: Є бажання сісти на колонку, коли грає він? 
Репортаж
  ·  Стоп. Машина 
  ·  Рекорд встановлено! 
Телевізії
  ·  Ігор Слісаренко: Якісна інформація є прибутковою 
  ·  А раптом усе покращиться? 
Канапа
  ·  Вікно 
Мандрівка
  ·  Будинки довкола алеї 
Життя / Листи
  ·  Наші міста 
  ·  Непричесані думки небайдужого читача 
Для дому
  ·  Шоколадний блюз 
  ·  Особливості національного сервісу 
Спорт-Поступ
  ·  Тотальний футбол (загальний заголовок для усіх текстів) 
  ·  Генерал 
  ·  Тотальний футбол і метр 
  ·  Суддівське "свавілля" проти команди Луческу 
  ·  Максим ФЕЩУК: І ми, і бельгійці шоковані 
Пост-Factum
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система