Уже відомі всі учасники фінальної частини чемпіонату світу з футболу 2006 року.
Володарі останніх п'яти путівок до Німеччини стали відомі минулої середи, коли було зіграно повторні матчі плей-оф. І вже в першому з них сталася невеличка сенсація.
Футболісти збірної Австралії за останні роки значно додали в майстерності. Проте в їхньому протистоянні з командою Уругваю фаворитами вважали південноамериканців, які, щоправда, вдома задовольнилися мінімальною перемогою -- 1:0.
Віддамо належне Рекобі та його партнерам: на полі Олімпійського стадіону Сіднея вони не стали грати на утримання мінімальної переваги, а з перших хвилин пішли вперед. Однак усі свої нагоди уругвайці змарнували. А от футболісти Зеленого континенту більш бережливо поставилися до своїх моментів і реалізували один із них на 34-й хв.: Брешіано, одержавши м'яч поблизу 11-метрової позначки, розстріляв ворота гостей -- 1:0.
До завершення основних 90 та додаткових 30 хвилин рахунок не змінився, і долю путівки на Мундіаль-2006 вирішували в серії післяматчевих пенальті, героєм якої став кіпер австралійців Шварц. Він зумів виграти дуелі в автора голу в першому матчі Даріо Родрігеса та Салайєти. Щоправда, і один із лідерів господарів, Відука, пробив повз рамку. Однак це не завадило збірній Австралії перемогти -- 4:2. Звитяга головної команди Країни кенгуру над уругвайцями стала причиною святкувань на всьому Зеленому континенту.
Дуель зі збірною Тринидаду і Тобаго для команди карликового Бахрейну, де проживає всього 670 тисяч мешканців, перетворилася на справжню трагедію. Після гостьової нічиєї (1:1) азіатів удома влаштовувала нульова нічия. Однак ставка на оборону себе не виправдала. Гості, найяскравішою зіркою яких є екс-форвард "Манчестер Юнайтед" Дуайт Йорк, діяли значно активніше, а тому їхня перемога є цілком справедливою. Історичний для Тринидаду і Тобаго гол було забито на 50-й хв.: Йорк подав кутовий, а Лоуренс, вигравши боротьбу на другому поверсі, головою потужно пробив повз кіпера господарів Алі Хусаіні -- 1:0.
Ще три матчі зіграли в Європі. Збірні Чехії та Норвегії на полі стадіону "Лєтна" в Празі продемонстрували глядачам взірець відкритого футболу. А перемогу, як і минулої суботи в Осло, з мінімальним рахунком 1:0 святкували чехи. На 34-й хв. Барош, який був чи не найактивнішим у складі господарів, пройшов правим флангом і виконав простріл; м'яч після рикошету відлетів до Росіцкі, і хавбек дортмундської "Борусії" одразу спрямував "шкіряну кулю" у сітку воріт скандинавів. Зауважмо, що Чехія, як і Україна, вперше візьме участь у фінальній частині чемпіонату світу.
А от колишні співвітчизники чехів, словаки, Мундіаль-2006 бачитимуть лише на екранах телевізорів. У дуелі Словаччина -- Іспанія практично все було вирішено ще в першому матчі, коли команда Луіса Арагонеса в Мадриді розгромила підопічних Душана Галіса -- 5:1. Однак віддамо належне слов'янам, які в Братиславі під проливним дощем весь матч відіграли на повну потужність. У підсумку знаний німецький арбітр Маркус Мерк зафіксував бойову нічию -- 1:1. На 50-й хв. Голошко вивів господарів уперед, а на 71-й хв. після передачі Морієнтеса свій перший гол за іспанську збірну забив Вілла, котрий учетверте одягнув футболку головної команди країни.
Протистояння Туреччина -- Швейцарія виявилося найбільш драматичним у Європі. Після виїзної поразки в Берні 0:2 перед бронзовими призерами чемпіонату світу-2002 в Стамбулі стояло завдання перемогти команду Країни банків і годинників із перевагою три м'ячі. Однак підопічні Фатіха Теріма, попри шалену підтримку своїх фанів, які стовідсотково заповнили трибуни стадіону "Шюкру Сарачоглу", взяли гору над суперником лише з різницею два голи -- 4:2 (Санлі, 22', 36' і 89; Атеш, 52'-пенальті -- Фрай, 2'-пенальті; Штреллер, 85'). А це означає, що завдяки двом голам, забитим у гостях, до Німеччини наступного літа поїде збірна Швейцарії. На жаль, по завершенні матчу в турків не витримали нерви і вони вже дорогою до роздягальні влаштували бійку з командою гостей. |