До Львова з робочим візитом завітав віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко. Прибув він у зв'язку з тим, що Президент України підписав розпорядження про оргкомітет щодо відзначення 150-ї річниці з дня народження Івана Франка.
Зранку пан Кириленко побував у Нагуєвичах, де разом із представниками обласної влади обговорив проблеми музею Івана Франка. Потім віце-прем'єр-міністр прочитав лекцію для студентів ЛНУ ім. Івана Франка на тему "Гуманітарні відповіді на виклики часу". Відтак відбувся брифінг із журналістами.
У Львові пан Кириленко вирішив на власні очі побачити всі проблеми, з якими можна зіткнутися під час святкування. "150-та річниця повинна послугувати тому, щоб кожен українець знав, хто такий Франко і які неповторні і надважливі речі він написав для України. До того ж завдяки його тодішнім задумкам ми тепер маємо незалежну Україну", -- зазначив В'ячеслав Кириленко. Оргкомітет святкування створено для того, щоб з'ясувати, скільки коштів з бюджету необхідно виділити на відзначення цієї події. Передбачають, що на це буде потрібно десятки мільйонів гривень.
Щодо стану замків України, то урядовець повідомив, що є позитивні зрушення в цьому питанні. Шляхи вирішення проблемного стану історичних пам'яток Західної України він обговорив з головою ЛОДА Петром Олійником. Зокрема говорили про Олеський, Золочівський замки та замок у Свіржі. Дійшли висновку, що має бути спільне фінансування -- як з боку меценатів, так і з боку обласного і державного бюджетів. Кириленко повідомив, що має інформацію, начебто підприємці підтримують ідею реконструкції замків і створення "Золотої підкови". Адже це цікавий туристичний маршрут і вкладання в нього грошей незабаром стане на Львівщині хорошим бізнесом, -- вважає віце-прем'єр-міністр. І всі зусилля буде спрямовано на те, щоб туроператори, уряд і фінансово-економічний блок уряду діяли в одному напрямі. Оптимізму Кириленкові додає той факт, що зараз заповідник "Гетьманська столиця", що у Батурині, реконструюють тільки за меценатські кошти. Він вважає, що те саме можна зробити й із "Золотою підковою".
Не вдалося В'ячеславові Кириленку оминути й теми майбутніх виборів. Спочатку він розповідав про те, що завжди був прихильником участі УНП у масштабному політичному блоці і його позиція не змінилася. Однак коли журналісти повідомили Кириленкові про заяву Юрія Костенка йти на вибори самотужки, а не блоком, то віце-прем'єр-міністр зізнався, що питання, з ким він піде на вибори, залишається відкритим.
Про державний бюджет 2006 року Кириленко сказав, що вважає його збалансованим за рівнем збільшення основних видатків, оскільки видатки розвитку зросли на 30, а видатки споживання -- на 15 відсотків. Також плюсом нового бюджету є те, що вдалося знайти додаткові кошти на допомогу потерпілим унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та людям, які отримали інвалідність під час строкової служби. До того ж, за макроекономічними розрахунками, сума мінімальної зарплати нарешті перевищить суму мінімальної пенсії вже у вересні 2006 року. А з 1 січня мінімальна пенсія сягне позначки 350 гривень.
»
uMC не справляється з абонентами?
Богдан МАЗУР
Останнім часом серед львів'ян часто можна почути скарги щодо якості роботи UMC-зв'язку. Зокрема спроби кудись дотелефонуватися з одного номера на інший у час пік часто зазнають фіаско: у слухавці лунає металевий жіночий голос: "Вибачте, напрям перевантажено..."
Вчора у Львові розпочався семінар "Трагедія голокосту у світі та український контекст", який триватиме два дні. Організаторами заходу є Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут (Стокгольм), Незалежний культурологічний часопис "Ї", Центр країн Північної Європи при ЛНУ ім. І.Франка.
Три дні поспіль працівники заводу "Сільмаш" пікетували Львівську облдержадміністрацію. І розійшлися лише після того, як Петро Олійник пообіцяв їм у середу наступного тижня особисто навідатися на завод.
Люди, яким вже добряче набридло домагатися свого від санаторів, тепер звинувачують у своїх бідах голову ЛОДА Петра Олійника.
Вирішенню проблем розвитку тваринництва та залучення інвестицій на Львівщину присвятили більшість часу на вчорашньому засіданні Колегії облдержадміністрації.
Прямі іноземні інвестиції в економіку Львівщини станом на 1 жовтня 2005 року становлять 371, 3 млн доларів США. Їх залучили у 1 127 підприємств області.
Про це вчора на Колегії Львівської ОДА повідомив заступник начальника головного управління економіки Львівської ОДА Петро Радчук.
Одними з найздібніших в області є діти з Твіржанської та Крукеницької шкіл Мостиського району.
Такого висновку дійшов Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, після проведення моніторингу знань учнів початкових класів області, -- повідомила ЗІК з посиланням на головного спеціаліста відділу освіти Мостиської РДА Марію Стецину.
Ця багатоденна молитва триватиме в центрі Львова протягом 22-25 листопада з ініціативи спільноти Українського католицького університету. Як повідомив відділ інформації та зовнішніх зв'язків УКУ, це буде екуменічна молитва за єдність, послідовність, мужність і витривалість у подальшій праці для розбудови демократичної держави.