Втомлені вкрай незадовільною якістю громадського транспорту львів'яни нарешті можуть зітхнути з полегшенням: у нашому місті живе людина, яка точно знає, як вирішити транспорту проблему у Львові. Це -- Микола Порайко, лідер Громадського об'єднання "Княжий Львів".
На вчорашній прес-конференції пан Порайко нагадав усім журналістам про наболіле -- стан львівського пасажирського транспорту і доріг. А тоді похвалився, що "точно знає", як вирішити транспортну проблему в місті.
"А як саме?" -- запитав кореспондент "Поступу". І голова ГО "Княжий Львів" відповів, що згідно чинного законодавства, водієві заборонено приймати кошти під час руху.
"За цим повинні слідкувати органи ДАІ та управління міської ради, яке займається рухом транспорту. Якщо б водій декілька разів заплатив штраф, він більше б цього не робив, -- переконаний пан Порайко. -- Також маршрутки не мають права зупинятися на перехрестях, тому державні органи повинні за цим стежити".
Лідер ГО "Княжий Львів" з оптимізмом зауважив, що ціну на проїзд у маршрутках піднімати не потрібно, доки ціна на пальне не зросте до... 4,5 гривні. "До цієї межі ми не підніматимемо ціну", -- потішив він. І додав, що запас рентабельності перевізників досить великий (800-1200 гривень у будній день), тому навіть за сьогоднішньої ціни на пальне (3,65 грн) ситуація не є критичною. За словами пана Порайка, маршрутні таксі повинні перевозити лише пасажирів, котрі сидять, а транспортні потоки в історичному центрі Львові треба розвести...
Та про це все ми давно чули! А де ж реальні, конкретні кроки для покращення ситуації? Цікаво, що пан Порайко зауважив, що багато кандидатів на посади до місцевих органів влади обіцяють вирішити львівську транспортну проблему. А потім, між іншим, додав, що не залишиться осторонь березневих виборів. Чи не є його загальні фрази щодо покращення цієї ситуації звичайним передвиборним популізмом?
»
Ефекти журналістського протесту
Олена ДУБ
Паралельно із розглядом "журналістських питань" у Верховній Раді України пройшла акція журналістів "Не душіть!". Долучилися до неї і львівські журналісти.
Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки також влаштував акцію протесту проти положень "Закону про вибори", що стосуються висвітлення виборчої кампанії. Зашморги на шиях журналістів мали підсилити акцію -- вони символізували можливий стан медіа, якщо б Верховна рада не змінила окремих положень.
Гучні столичні гастролі знаменитого Театру на Таганці спричинили відразу два скандали. Хоча попередньо було заплановано, що московські гастролери покажуть у Києві 13 спектаклів, усе, схоже, йде до того, що театр Юрія Любімова передчасно повернеться додому.
У Москві торгують компроматами на українських політиків
У Кремлі, схоже, визначилися, що робити з Україною. Безпорадні шарпання в усі боки -- позаду. В розпорядженні "МК" виявилася цікава аналітична записка "для кремлівського користування", у якій описано, яким чином тепер будуватимуться відносини з незалежною.
Вчора після обіду на сайті Західної інформаційної корпорації з'явилося сенсаційне запрошення для журналістів. Представників ЗМІ запрошували на брифінг "кандидата на посаду міського голови Львова". В запрошенні зазначалося, що на "посаду міського голови Львова балотується жінка -- правозахисник, юрист, яка основним пунктом своєї передвиборної кампанії вважає принцип "Закон -- на захисті прав львів'ян".
Вчора у Львові встановили новий світовий рекорд -- студенти "Львівської політехніки" зробили найдовший у світі конспект. Його довжина становить аж 303 метри!