Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  » 


Львівщина перетворюється на смітник
Ірина РОЖОК
 
70% звалищ твердих побутових відходів, тобто сміттєзвалищ, на Львівщині експлуатують з порушенням природоохоронного законодавства.

Про це "Поступу" повідомила прес-секретар прокуратури Львівської області Мар'яна Гайовська.

Нещодавно прокуратура Львівської області, залучивши фахівців уповноважених органів контролю, провела перевірку додержання вимог Законів України "Про відходи", "Про охорону навколишнього середовища", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", а також законодавства, яке регулює складання, зберігання, розміщення, транспортування та утилізацію промислових і побутових відходів на території Львівської області.

"Через брак контролю з боку органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування більшість місць, де зберігаються відходи, не відповідає вимогам екологічної безпеки та перебуває в незадовільному стані, а 70% звалищ взагалі експлуатують із порушенням природоохоронного законодавства", -- розповіла Мар'яна Гайовська.

Зокрема Львівське міське сміттєзвалище ЛКП "Збиранка" поблизу с. Грибовичів Жовківського району втричі перевищило передбачені санітарними нормами терміни функціонування. Результати дослідження ґрунту цього сміттєзвалища засвідчили перевищення гранично допустимих концентрацій свинцю, міді та нафтопродуктів.

За наслідками перевірок органи прокуратури порушили дві кримінальні справи. Окрім цього, було пред'явлено 20 позовних заяв, внесено понад 120 подань та приписів, заявлено близько 30 протестів, до відповідальності притягнуто 245 посадовців, завдяки прокурорському втручанню відшкодовано понад 30 тис. грн збитків.

"Щоб уберегти навколишнє середовище та зменшити його негативний вплив на здоров'я населення, в районах області було розроблено "Комплексні екологічні програми на 2001-2010 роки", в яких передбачено заходи щодо утилізації та знешкодження відходів, покращання звалищ твердих побутових відходів. Контроль за виконанням зазначених програм покладено на Державне управління екології та природних ресурсів. Однак, як засвідчили перевірки, роботу з ухвалення програми в обумовлений термін не виконали", -- зазначила Мар'яна Гайовська.

Окрім цього, як твердить пані Гайовська, недостатньою виявилась і робота у сфері поводження з відходами, оскільки на території області ще є значна кількість залишків заборонених та непридатних пестицидів, небезпечних для людей і довкілля. Виявлено, що суб'єкти господарювання, на яких зберігаються непридатні та заборонені пестициди, не мають відповідних ліцензій на їх зберігання.

Перевірки засвідчили факти порушення законодавства про відходи і на підприємствах. На підприємствах не вживають заходів для належної утилізації відходів, не обліковують їх кількість, а відходи, які утворюються, зберігають у несанкціонованих місцях.

Обговорити в форумі» 
Могили героїв владі не потрібні?
Василь КУБІВ, голова Спілки політв'язнів Львіщин
 
Там, де Янівський цвинтар закінчується схилом, розташована братська могила двадцяти восьми членів ОУН, яких розстріляли німецькі гестапівці. Серед загиблих був і міністр уряду Ярослава Стецька Андрій П'ясецький. Однак підійти сюди, до місця, де лежать наші національні герої, досить складно -- дорогу до поховання занедбано і, здається, міську владу це зовсім не хвилює.
Детальніше>>
» 
Навчитися бути здоровим
Олеся КРИНИЧЕНКО
 
Львівські психологи та соціальні педагоги розпочали реалізацію програми "Молодь Львівщини -- за здоровий спосіб життя". Протягом цього навчального року вони проведуть низку тренінгів для студентів професійних технічних училищ, на яких, із допомогою різноманітних навчальних форм, формуватимуть у молоді уявлення про здоровий спосіб життя.
Детальніше>>
» 
Ірину Попович поновили на посаді
Марта ПРОКОПОВИЧ
 
Начальник обласного управління юстиції Ірина Попович, яку звільнив колишній міністр юстиції Роман Зварич, повернулася на попереднє місце роботи. Інформацію про це підтвердила сама пані Попович у розмові з кореспондентом "Поступу".
Детальніше>>
» 
Де навчатися дітям-інвалідам?
Дзвінка ФІЯКОВСЬКА
 
Виявляється, в Україні є лише три навчально-виховні заклади, де діти-інваліди можуть здобути якусь професію.

Представники обласної та районних служб у справах неповнолітніх, працівники державних органів влади та місцевого самоврядування, представники наукових установ, громадських та релігійних організацій провели "круглий стіл" на тему: "Роль державних організацій та об'єднань громадян у реалізації положень Конвенції ООН "Про права дитини".
Детальніше>>
» 
Авто вже можна зареєструвати
Степан ТАРАСЮК
 
У районних відділення МРЕВ з'явилися бланки свідоцтв про державну реєстрацію транспортних засобів. Як уже повідомляв "Поступ", майже протягом місяця у Львові та інших областях їх не було через проблеми у компанії, яка друкувала ці документи.
Детальніше>>
» 
"Молода Галичина" матиме нового власника
Дзвінка ФІЯКОВСЬКА
 
За попередньою інформацією, газету "Молода Галичина" купив якийсь американець, представник американської християнсько-баптистської громади.

Про це повідомила Західна інформаційна корпорація, посилаючись на невідомі "достовірні джерела".
Детальніше>>
» 
Медики звернулися до Президента
Дзвінка ФІЯКОВСЬКА
 
Львівська обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я України вкрай стурбована невдоволенням медичних працівників та соціальною напругою у трудових колективах, викликаних недостатнім матеріально-фінансовим забезпеченням галузі.
Детальніше>>
» 
Чеський сміттєпереробний завод для Львова?
Ірина РОЖОК
 
Львівська міська рада не хоче підписувати протоколу намірів про побудову у місті заводу з переробки твердих побутових відходів із чеською стороною.

Як стверджує голова депутатської природоохоронної комісії Львівської міської ради Мирон Колодко, завод, який запропонували збудувати у Львові чехи, є найоптимальнішим варіантом розв'язання проблеми твердих побутових відходів для нашого міста.
Детальніше>>