Управління захисту прав споживачів заборонило продавати на ринках області "курячо-індичий", "індичий", "воловий", "свинний" та інші види фаршу, які не мають відповідних супровідних документів.
На ринках Львівщини заборонили торгівлю фаршем без супровідних документів... Але така торгівля продовжується, і неякісний фарш не зник із прилавків базарних лотків.
Як повідомила „Поступу" заступник начальника головного Львівського обласного управління захисту прав споживачів Тетяна Бровко, досить часто на ринках Львова і Львівської області управління захисту прав споживачів під час проведення своїх перевірок виявляє факти продажу фаршу, який абсолютно не відповідає встановленим нормам гігієни. Найбільше випадків виявлення такого фаршу зафіксували на Привокзальному та Новому ринках у Львові.
Майже на всіх ринках фарш продають без супровідних документів, він зберігається в неналежних умовах. Та люди продовжують його купувати.
Так, у зв'язку з поширенням торгівлі таким фаршем, управління захисту прав споживачів уже навіть видало припис, згідно з яким, на ринках області заборонено продавати фарш з назвами "курячо-індичий", "індичий", "воловий", "свинний" та інші, які не мають відповідних супровідних документів.
Такий припис розіслали на всі митниці Львівської області, в державну ветеринарну інспекцію, у Львівську облдержадміністрацію та на всі великі ринки Львівської області.
Проте, незважаючи на заборону і на штраф за її порушення, який сягає до 1700 грн, торгівля таким фаршем продовжується.
Як розповіла Тетяна Бровко, це пов'язано з тим, що самі споживачі шукають саме такий недоброякісний фарш і запитують про нього в продавців з огляду на його дешевизну та доступність. Люди не звертають уваги на вміст цього фаршу і спокійно його споживають. А продавці намагаються "догодити" покупцям.
"Згідно з аналізами, які зробила наша лабораторія, в такому фарші є все, що завгодно, тільки не м'ясо. В цій суміші є і мелені кістки, і хрящі, і сухожилля. В ній занадто багато жиру. Я б не радила купувати цей продукт людям, незважаючи на його відносну дешевизну", -- зазначила Тетяна Бровко.
Загалом такий фарш до нас завозять із сусідньої Польщі, яка звикла годувати нас другосортними продуктами та різноманітними харчовими відходами.
До речі, як повідомила "Поступу" прес-служба Державної митної служби України, нещодавно працівники Рава-Руської митниці затримали 1,5 тонн контрабандного фаршу. Митники затримали автомобілі "Мерседес-123" та "Фольксваген Пасат". Під час огляду цих автомобілів, у салонах та багажних відділеннях 1,5 тонни мороженого фаршу. Жодних документів на м'ясопродукти не було. Митники затримали контрабандний фарш та склали протоколи щодо порушення митних правил.
Таке затримання фаршу митниками трапляється на Львівщині чи не щодня. Проте, незважаючи на це, в нашій області "польський" фарш не втратив своєї популярності, і його й досі продовжують масово продавати на базарах. Чому? Як відомо, попит породжує пропозицію... |