Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Соціум  » 


Плата за пологи: хабар, традиція чи вимушений крок?
Олена КУРІННА
 
Для того, щоби народити дитину, медичним працівникам потрібно заплатити. Така практика, як знають усі, загальнопоширена і змінювати її, здавалося б, ніхто навіть не намагається.

Проте, як виявилось, платити за народження дитини хочуть не всі, а дехто навіть старається з цим боротися.

Миколаївський райвідділ міліції нещодавно порушив кримінальну справу проти завідувача гінекологічного відділення однієї з районних лікарень, якого звинувачують за ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (вимагання хабара). Медичний чиновник вимагав у породіллі, щоб та заплатила 750 гривень за організацію проведення пологів. Гроші він отримав, та це стало початком його неприємностей.

На жаль, для нашого суспільства неофіційна оплата у вигляді подяки медичним працівникам за пологи стала радше традицією, аніж хабарництвом. А тому принциповість молодої мами, можливо, у багатьох викличе подив, адже після пологів клопоту і так вистачає.

Зазвичай майбутні батьки наперед підраховують суму витрат. З тарифами на пологи вони нерідко ознайомлюються заздалегідь, аби уникнути потім непорозумінь. Подейкують, що неофіційна частина витрат останнім часом зросла. Причина -- виплата разової допомоги матерям. Із неофіційних джерел "Поступові" стало відомо, що у Львові сума "подяк" за звичайні пологи становить 150-200 умовних одиниць. Причому конкретні межі тарифікації досить розмиті, адже точність у такій справі неприпустима. Все залежить як від лікаря, так і від установи, в якій відбувається процес появи немовляти на світ. А платити доводиться не лише лікарям, а ще й акушеркам, медсестрам та інших працівникам. Тобто "дякувати" треба кожному. До речі, традиційна такса для акушерки становить 50 гривень.

Щодо хірургічного втручання, так званого цісарського розтину, то вдячність значно більша, бо додаються ще й послуги анестезіолога. А в такому випадку цісарський розтин прирівнюють до будь-якої іншої операції, відповідно зростає і сума. Отож за таку операцію беруть 400-500 умовних одиниць.

Для того, щоби отримати відпрацьовані гроші, в медичні сфері нерідко шантажують. Так відомі випадки, коли медичні працівники цілком здоровим малюкам навмисне встановлювали неправильні діагнози для того, аби батьки нарешті "подякували". А чого не зробиш заради рідної дитини?!

Мабуть, саме для того, щоби під час пологів усе було добре, й вдаються батьки до "конвертної" оплати делікатних послуг. Найімовірніше, позицію багатьох наших співгромадян можна пояснити так: "Не плюй в криницю, може доведеться з неї напитися". І хоча оплата не гарантує того, що пологи відбудуться без ускладнень, пацієнтки пологових відділень, не замислюючись, платять медичним працівникам.

А з іншого боку, матеріальна вдячність -- це найлегший спосіб уникнути додаткових і непотрібних проблем. До того ж батьки новонароджених, перебуваючи в стані афекту, від щастя готові викласти будь-яку суму, а тут вже нічого не вдієш...

Обговорити в форумі» 
На Львівщині меншає безробітних
Ірина РОЖОК
 
Рівень безробіття на Львівщині знижується. Фахівці це пов'язують із тим, що в області почали активно створювати нові робочі місця та "покращилась економічна ситуація" реґіону. Вони сподіваються на те, що така тенденція до зменшення безробітних зберігатиметься й надалі.

На 1 жовтня 2005 року у Львівській області зареєстровано 50871 безробітних осіб, що становить 3,3% від працездатного населення. Минулого року, за аналогічний період, було 59954 безробітних. Про це "Поступові" повідомила начальник відділу статистики праці Головного управління статистики у Львівській області Олена Кононова.
Детальніше>>
» 
Відомчому рабству — ні
Орися ЧЕМЕРИС
 
Цього тижня мешканці відомчих гуртожитків вирішили нагадати про своє існування чиновникам. У центрі Львова відбувся мітинг "Відомчому житловому кріпацтву -- НІ!", який організувала профспілка "Захист праці". У ньому взяли участь і представники об'єднання "Самопоміч", яка розв'язує проблеми відомчих гуртожитків уже понад рік.
Детальніше>>