Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Арт.    Роки незалежності.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

10 жовтня 2005 р.

15:28 28-04-2017 -   У Львові буде встановлено меморіальну таблицю Андрію Білику
  15:23 28-04-2017 -   Шахрай не заплатив львів’янці $6 тис. за куплений автомобіль
  15:21 28-04-2017 -   На Львівщині судитимуть чоловіка, який викрав з могили на кладовищі погруддя пам’ятника
  14:5 28-04-2017 -   Через ремонт колії трамваї не їздитимуть до львівського залізничного вокзалу п'ять місяців
  14:1 28-04-2017 -   Внаслідок задимлення через коротке замикання електромережі у 1-ій поліклініці постраждалих і збитків немає
  15:30 28-04-2017 -   4 травня почнеться суд над Януковичем, докази неспростовні – Порошенко
  15:25 28-04-2017 -   Двоє офіцерів ЗСУ продавали перепустки через лінію розмежування
  15:17 28-04-2017 -   Ситник: ГПУ порушила справи проти Супрун
  13:59 28-04-2017 -   Порошенко: Гроші Януковича уже в Держказначействі
  12:46 28-04-2017 -   Шахраї зняли більше десяти мільйонів із карток українців
  15:33 28-04-2017 -   Самойлова підтвердила, що 9 травня співатиме в окупованому Севастополі

Україна — Албанія — 2:2 (1:0)

Голи: Шевченко (45), Ротань (85) -- Богдані (75, 83).

Україна: Шовковський, Федоров, Тимощук, Шелаєв, Русол, Ротань, Шевчук, Гусєв, Назаренко (Воробей, 73), Шевченко (Бєлік, 59), Воронін.

Албанія: Ліка, Беккірі, Даллку, Кана, Хаші, Аліай, Скела, Лала, Таре (Капллані, 70), Богдані, Хаджі.

Арбітр -- Вербіс (Бельгія).

Двояке враження справив на українського вболівальника останній відбірний матч чемпіонату світу 2006 року нашої футбольної національної дружини. Втім, незважаючи на те, що підопічні Олега Блохіна задовго до цього поєдинку забронювали собі місце на полях Німеччини, хотілося, щоб збірна Україна завершила цей цикл на мажорній ноті. Не вийшло. Однак і не зганьбилася.

Цілком зрозуміла розслабленість наших хлопців ледь не призвела до поразки.

Протягом усієї зустрічі "жовто-блакитні" володіли ініціативою. Проте, якби не фантастичний удар Руслана Ротаня, албанці могли б вивезти з Дніпропетровська три очки. Якби й вивезли, мабуть, ніхто особливо б не критикував нашу збірну. Вона свою справу зробила ще два тури тому. Хоча другу домашню поразку поспіль зрозумів би не кожен.

Із перших хвилин зустрічі українці, здавалося б, забули, що результат гри для них не важливий, і раз у раз створювали небезпечні моменти біля воріт Ліки. Велика заслуга в цьому і дніпропетровських уболівальників, які довели, що вміють підтримувати своїх улюбленців не гірше, аніж у Києві чи Львові.

Трибуни завели збірну -- і розпочалося.

На дев'ятій хвилині початок небезпечним атакам українців поклав Шевчук, якому не вистачило влучності після навісної передачі Вороніна. Згодом марнує нагоду забити гол найактивніший у зустрічі Андрій Воронін. Після його удару м'яч пройшов за кілька сантиметрів від стійки воріт. Потім протягом двох хвилин двічі міг відзначитися Анатолій Тимощук. Мав непоганий шанс на 30-й хвилині і лідер господарів Андрій Шевченко. Капітан збірної пробивав головою з кута воротарського майданчика -- кіпер і захисники ліквідували небезпеку біля власних воріт.

Іліон Ліка в першому таймі ще раз заслужив на оплески дніпропетровської публіки, коли в карколомному стрибку перевів на кутовий дальній і потужний удар Тимощука. Однак, незважаючи на всі потуги воротаря албанців, підопічні Блохіна у першому таймі свого таки досягли. На останній хвилині першої половини матчу надзвичайний навіс Назаренка -- і ніким не прикритий Шевченко, відгукнувшись на цю передачу, ударом головою відкрив рахунок.

Другий тайм розпочався знову з атак українців. І знову найбільше загрожував воротам суперника невтомний Вооронін. Початок другої половини зустрічі запам'ятався його небезпечним ударом. Однак цього вечора нападникові "Баєра" бракувало влучності. Українці у ці хвилини виглядали напрочуд упевненими у своїх силах, подовгу контролюючи м'яч і не даючи албанцям навіть можливості зачепитися за нього. А пресинг у виконанні підопічних Блохіна взагалі шокував суперника.

Олег Володимирович, вирішивши, що нічого страшного уже статися не може, наважився забрати з поля двох найкращих гравців цієї зустрічі -- Шевченка і Назаренка. Як з'ясувалося згодом, це було дещо зарано. Самовпевненість наставника передалася і його підопічним. Особливо в захисній лінії, яка взагалі вирішила завершальні хвилини матчу "покурити". За що одразу й поплатилася. Спочатку Русол не встиг за Еріоном Богдані, і албанський форвард пробив без шансів для Шовковського. А через вісім хвилин той же Богдані, отримавши ідеальну передачу від Кани, за цілковитої бездіяльності центральних захисників, відправив другий м'яч у сітку воріт збірної України.

Від конфузу нашу футбольну дружину врятував Ротань, який з кута штрафного майданчика змусив капітулювати Ліку.

Дніпропетровськ зажадав перемоги. І її міг принести все той же Ротань. Однак після того, як півзахисник київського "Динамо" виконав штрафний удар, уже в доданий арбітром час, на шляху м'яча став голкіпер, зумівши перевести його на кутовий.

Збірна України не перемогла. Але це не має принципового значення. Ми все одно в Німеччині. Перемагатимемо там. І дуже неприємно чути висловлювання наших фахівців-скептиків щодо шансів команди в Німеччині. Буцімто, з такою грою їй там узагалі немає чого робити. Може, тоді взагалі припинимо грати в футбол, не будемо ставити жодних завдань, нічого не намагатимемося досягнути? А найкращий футболіст Європи зі своїми партнерами, здобувши у протистоянні з найкращими командами Старого Світу право виступати на світовому форумі, нехай сидить перед телевізором? Віддамо своє місце, наприклад, туркам чи данцям. А ті візьмуть і виграють чемпіонат. І стануть героями. А ми залишимося знеславленими своїми ж "фахівцями". Зараз критика недоречна. Українським футболістам необхідна наша підтримка, яку вони заслужили і яка додасть їм тільки впевненості у своїх силах.

І ще одне. На майбутнє хочеться дати пораду Суркісу: "Не ображайтеся, Григорію Михайловичу, на запальних львів'ян. Усе-таки стадіон "Україна" фартовіший. І ще не бачив ані поразок, ані нічиїх національної збірної України з футболу".

В інших матчах Данія перемогла Грецію -- 1:0, а Грузія розійшлася нульовою нічиєю із Казахстаном. Казахи здобули своє перше очко в офіційних матчах під егідою УЄФА.