Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ історії.    Арт-Поступ.    Пост-Factum.

3 вересня 2002 р.

15:27 26-05-2017 -   У Стрию засудили зловмисника, що обікрав лікарню на 40 тис грн
  14:12 26-05-2017 -   Незабаром ще сім поїздів зупинятимуться на станції Підзамче
  14:0 26-05-2017 -   Найбільше проблем із невивезеним сміттям у жителів Шевченківського району Львова
  13:18 26-05-2017 -   13-річний школяр з Жовківського району наклав на себе руки
  13:16 26-05-2017 -   У музеї Франка показали сімейні скарби
  15:6 26-05-2017 -   Підписано указ про право українців на безвіз
  14:11 26-05-2017 -   Гройсман ще не знає, що робити з автівками на іноземних «бляхах»
  14:7 26-05-2017 -   Чоловік, який розстріляв мотоцикліста в Києві, здався поліції

Олег КОМАРЧУК

Український чемпіонат із кожним роком стає усе цікавішим, про що засвідчив минулий сезон, який поклав кінець тотальному домінуванню київського “Динамо”. Перші тури нинішнього чемпіонату підтвердили цю тенденцію: ми побачили, що, окрім “Динамо” та “Шахтаря”, в боротьбу за чемпіонське звання мають намір втрутитися й інші клуби. Ще одним підтвердженням цьому став 8-й тур, у якому ми стали свідками безкомпромісної боротьби серед претендентів на нагороди. Цей тур був цікавий ще й тим, що єдині представники Західної України львівські “Карпати” та луцька “Волинь” у матчі між собою визначали, хто цієї осені є найкращим у регіоні.

Кращими виявилися футболісти “Волині” – це одна з несподіванок нинішнього чемпіонату. Нагадаємо, що кілька турів тому луцька команда перервала безпрограшну серію донецького “Шахтаря”, який не програвав у національному чемпіонаті більше двох років: граючи вдома, “Волинь” перемогла з рахунком 2:0. Такий же рахунок на користь “Волині” було зафіксовано і минулої неділі у виїзному матчі проти “Карпат”.

Щось трапилося з нашими “Карпатами”. Тільки-но заговорили про львів’ян як про претендентів на нагороди, як вони почали втрачати очки і програвати. Нагадаємо, що в минулому турі лише пенальті на останній хвилині врятувало “Карпати” від поразки у матчі проти аутсайдера нинішньої першості одеського “Чорноморця”. А тиждень тому славна кубковими традиціями львівська команда зганьбилася на ніц: в 1/16 Кубка України програла маловідомій серед львівських уболівальників ірпінській “Нафком-Академії”, що виступає у другій лізі. Згадайте, що так само про “Карпати” як про одного з претендентів на нагороди говорили після завершення першого кола минулого чемпіонату. Однак у другому львів’яни здобули лише одну перемогу і завершили сезон на десятому місці. Сподіватимемося, що “Карпати” не повторять помилок минулого сезону і в команду швидко повернуться провідні гравці.
Надіємось насамперед на травмованого Сергія Мізіна, без якого гра львівського клубу виглядає не такою, якби нам усім хотілося.

Що стосується самого матчу, тобто західноукраїнського дербі, то відзначимо, що “Карпати” безперервно атакували, але гравці “Волині” грамотно оборонялися і час від часу проводили контратаки. Дві з таких контратак завершилися взяттям воріт “Карпат”: на 24-й хвилині відзначився азербайджанський легіонер “Волині” Алієв (до речі, один із найкращих у цьому матчі), а на 84-й – Гончаренко. Відзначився також нападник “Карпат” нігерієць Еньямке. “Прославився” тим, що на 64 хвилині матчу його вилучили з поля.

Центральним матчем 8-го туру чемпіонату України став поєдинок між донецьким “Металургом” та київським “Арсеналом”, які на той момент з однаковою кількістю очок (по 17) ділили друге-третє місця в турнірній таблиці. Дещо про безкомпромісність їхнього двобою: гравці обох команд отримали загалом десять жовтих карток – сім отримали футболісти “Металурга” і три – футболісти “Арсеналу”.
Перший гол у цьому матчі було забито на 23-й хвилині – відзначився киянин Чернов. Уже через три хвилини донеччани зусиллями Джамараулі зрівняли рахунок. Вирішальний гол у цьому матчі провів на 66-й хвилині захисник “Арсеналу” Апхазава, який з 6-ма голами після семи проведених матчів очолює список бомбардирів українського чемпіонату.

Сенсацією цього туру став поєдинок у Кривому Розі, де місцевий “Кривбас” зумів відібрати два важливих очки у віце-чемпіона київського “Динамо” – нічия 0:0. (Нагадаємо, що в попередньому турі “Кривбас” зіграв унічию 1:1 із чемпіоном донецьким “Шахтарем”, до речі, гірники, граючи у себе вдома, ледве уникнули поразки, зрівнявши рахунок на останніх хвилинах матчу). Після цієї нічиєї “Динамо” перестало бути потенційним лідером чемпіонату. Лідером і надалі залишився дніпропетровський “Дніпро”, який на 90-й хвилині зусиллями екс-динамівця Венглинського зумів вирвати перемогу над одеським “Чорноморцем”. Чемпіон України донецький “Шахтар” завдяки перемозі над полтавською “Ворсклою” з рахунком 2:1 зумів піднятися з п’ятої на третю сходинку турнірної таблиці. Результати решти матчів: “Металург” (Маріуполь) – “Металіст” (Харків) – 1:1, “Поліграфтехніка” (Олександрія) – “Таврія” (Сімферополь) – 1:1, “Оболонь” (Київ) – “Металург” (Запоріжжя) – 2:0.