Колишній голова фракції соціал-демократів Леонід Кравчук створює форум, який контролюватиме владу, та називає відставку Юлії Тимошенко найбільшою помилкою Ющенка. Про це вперше він заявив на прес-конференції під час свого візиту до Львова.
За словами Кравчука, до очоленого ним Громадянського форуму "Об'єднаймо Україну!" вже виявили бажання приєднатися вісім політичних партій та ряд політичних лідерів. Утім, оприлюднити реальний склад його учасників можна буде лише після установчого з'їзду форуму, який має відбутися наприкінці вересня. Причому Кравчук не виключає, що до його дітища приєднається екс-прем'єр Юлія Тимошенко. "Юлія Тимошенко об'єднала в телеефірі дві стрічки -- синю і помаранчеву. Це свідчить, що вона за об'єднання України. Можливо наступним її кроком стане вступ до форуму", -- каже він.
Громадський форум "Об'єднаймо Україну!", стверджує його лідер, не братиме участі у виборах. Утім це не завадить претендувати на місце в парламенті партіям, які до нього увійдуть. Леонід Кравчук каже, що Форум буде радше громадською організацією, аніж політичною, мета якої -- здійснювати контроль за владою. "У нас немає жодного контролю над владою, в Україні повністю відсутнє громадянське суспільство", -- зазначає перший президент. Він стверджує, що очолювана ним організація створить мережу аналітичних центрів, за допомогою яких виноситиме на обговорення рішення влади, інформуватиме про її помилки.
Леонід Кравчук зазначає, що у нинішній ситуації не може просто спокійно спостерігати за тим, що відбувається у країні. "Президент Віктор Ющенко розвів управлінський безлад. У пошуках лідерів він опирається лише на "помаранчевий сегмент" замість того, щоб розширити власну політичну платформу і дати дорогу молодим", -- стверджує Леонід Макарович. Управлінський безлад, на його думку полягав у тому, що в країні утворилося фактично три центри, в яких приймалися рішення: уряд, секретаріат президента та рада національної безпеки і оборони.
Прогнозуючи ситуацію в країні, Леонід Кравчук зазначив, що найкраще колишня прем'єр Юлія Тимошенко проявить себе в опозиції: "Юлія Володимирівна майстер опозиції", -- стверджує він.
За майбутній уряд, який, на думку Леоніда Кравчука, очолить Юрій Єхануров, фракція СДПУ (о), яка нині в опозиції, не голосуватиме. "Ми не заважатимемо Президенту творити новий уряд", -- каже він. Хто ж очолить опозиційну фракцію, пан Кравчук, який склав із себе повноваження лідера соціал-демократів у парламенті, наразі не знає. Можливо це буде голова ЛОК СДПУ (о) Ігор Шурма. "Якщо лідера львівських соціал-демократів й оберуть головою фракції -- відбуватиметься це абсолютно чесно і цілком таємно", -- говорить він.
»
Вдалий візит Луценка
Новина про призначення його міністром внутрішніх справ наздогнала Юрія Луценка у Львові.
Саме під час свого одноденного перебування у нашому місті пан Луценко дізнався про збереження за ним посади у новому уряді.
"Укрзалізниця" планує створити єдину для всіх залізниць України автоматизовану систему управління пасажирськими перевезеннями. Внаслідок її роботи значно покращиться обслуговування пасажирів під час купівлі залізничних квитків і, як передбачають, зникнуть черги біля квиткових кас.
Чоловікові з обмеженим опорно-руховим апаратом німецькі спеціалісти спільно з президентом благодійного фонду "Серця Українського дому" Наталією Готь подарували технічно удосконалений електричний інвалідний візок, на якому можна пересуватися набагато легше і швидше.
Схоже, що плани заступника міністра внутрішніх справ Геннадія Москаля змінити усю Львівську міліцію потроху втілюються у життя. Адже за його сприянням було вже змінено начальника Львівської обласної, а віднедавна і міської міліції. Про те, якими будуть реформи в правоохоронних органах міста, "Поступ" попросив розповісти нового начальника міської міліції Олега Попова.
Питання з передачею майна футбольному клубу "Карпати", яке на попередній сесії облради так і не розглянули, обласні обранці обговорюватимуть знову на одному з наступних сесійних засідань.
Низку пільг для дітей війни запровадить держава з першого січня наступного року.
Саме тоді набуде чинності закон про статус дітей війни. Такими вважатимуться всі, хто народився до 2 вересня 1945 року, -- про це повідомила заступник начальника Головного управління праці і соціального захисту населення львівської ОДА Оксана Яковець.
Кількість членів партії Народний союз "Наша Україна" сягає 100 тисяч осіб. Про це "Прес-Тайм" повідомив перший заступник голови Центрального виконавчого комітету НCНУ, народний депутат України Богдан Буца.