Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Для чоловіків.    Репортаж.    Алюзії.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

9 вересня 2005 р.

16:59 31-07-2017 -   Найближчими днями синоптики прогнозують спеку до 35° вдень
  15:3 31-07-2017 -   У центрі Львова на площі Катедральній висадили клени
  14:55 31-07-2017 -   На Львівщині водій збив 11-річну велосипедистку
  14:53 31-07-2017 -   Львівській міській лікарні подарували УЗД-апарат вартістю 1,8 млн грн
  12:57 31-07-2017 -   Доріжки навколо озера у Стрийському парку замостять бруківкою
  17:1 31-07-2017 -   Держкіно виділить на зйомки "Захара Беркута" 30 мільйонів
  16:56 31-07-2017 -   У серпні українці матимуть «додаткові» вихідні 31.07.2017 15:25
  15:6 31-07-2017 -   У центрі Івано-Франківська обстріляли автомобіль, поранений чоловік
  14:54 31-07-2017 -   На Сумщині затримано на хабарі лікаря районної лікарні
  14:53 31-07-2017 -   Міністра фінансів України запідозрили в ухиленні від сплати податків, – ЗМІ
  16:57 31-07-2017 -   Пізня вагітність сприяє продовженню тривалості життя, – вчені
  14:49 31-07-2017 -   В атмосфері Титана вчені виявили фрагменти позаземного життя
  12:49 31-07-2017 -   Актори Гри престолів прокоментували "ключову зустріч"
  11:6 31-07-2017 -   У Туреччині перекинувся автобус з туристами
  10:18 31-07-2017 -   В Естонії запустили перші безпілотні автобуси

·  ·

___________________________________________________________________________

Парадокс футболу

Футболісти збірної України у відбірному матчі Чемпіонату світу-2006 на своєму полі поступилися збірній Туреччини -- 0:1.

Поєдинок проти команди Туреччини, третього призера попереднього світового форуму, був першим для підопічних Олега Блохіна в ранзі учасника фінального турніру Чемпіонату світу-2006. Тому доволі важко було передбачити, як він складеться для господарів. До початку матчу думки з цього приводу були різні.

Як і очікувалося, "синьо-жовті" на поле НСК "Олімпійський" вийшли без Андрія Шевченка, якого Олег Блохін не включив навіть у заявку. Команди звітну зустріч провели в таких складах:

Україна: Шовковський, Федоров, Ващук, Русол, Несмачний, Шелаєв (Тищенко, 80'), Тимощук, Гусєв, Ротань (Венглинський, 68'), Воронін (Гусін, 84'), Бєлік.

Туреччина: Волкан, Тораман, Алпай, Озан Юміт, Хаміт Алтинтоп, Окан Бюрук (Окін, 90'), Шахін, Караденіз (Чимшир, 46'), Фатіх Текке (Хасан Шаш, 83'), Тюмер Метін, Хакан Шюкюр

Незважаючи на відчутні зміни в складі, який можна вважати експериментальним, українці розуміли один одного з півслова. Вже на 15-й хв. Тимощук зі штрафного ледь не відкрив рахунок. Та й загалом в першому таймі господарі мали повну перевагу. Кіпер гостей Волкан постійно був у епіцентрі подій. Віддамо йому належне -- грав він безпомилково.

За сценарієм українців розпочався і другий тайм. Тим прикрішим став гол Тюмера Метіна на 55-й хв.: турок продерся крізь центр нашої оборони і пробив низом повз Шовковського у лівий нижній кут -- 0:1. Але пропущений м'яч не надломив наших хлопців. Атаки "синьо-жовтих" продовжувалися до фінального свистка. Проте жодна з них так і не призвела до взяття воріт турецької команди.

Отож ми стали свідками класичного парадоксу у футболі. Десять матчів поспіль збірна України не стільки грала скільки боролася за результат. І "синьо-жовті" досягли таки суперрезультату, не зазнавши при цьому жодної поразки. А тепер, продемонструвавши справді цікавий і змістовний футбол, зазнали прикрого фіаско.

Фатіх Терім, головний тренер збірної Туреччини:

-- Ми дуже добре розпочали матч, але не зуміли витримати такий темп. Я думаю, що на нашу гру вплинув гол, забитий у паралельному матчі в Казахстані - це стало холодним душем для нас і відклало відбиток на наші дії. У першому таймі ми могли як пропустити, так і забити, але після перерви ситуація змінилася, ми вдало "опускали" м'яч і вели ефективну гру низом, використовуючи довгі передачі. У результаті, ми зуміли досягти бажаного і забили гол. Я вітаю всіх своїх гравців з перемогою, а Україну -- з виходом на Чемпіонат світу. Сподіваюся, що ми зустрінемося в Німеччині.

Олег Блохін, головний тренер збірної України:

-- Я думаю, що гра була дуже гарною. Багато хто вважав, що ми просто віддамо матч, оскільки вже вирішили головне завдання. Однак, як ви самі бачили, хлопці вели боротьбу на кожній ділянці поля. Це ж можна сказати й про суперника. У першому таймі ми мали абсолютну перевагу. Те, що ми нанесли стільки ударів, але жоден з них не втілився в забитий гол -- нелогічно. У другому таймі Тюмер Метін, завдяки своїм індивідуальним діям, забив гол, після чого гра вирівнялася. Найголовніше, що обидві команди в жодному із проміжків матчу не грали на втримання рахунку. Щастя в цій боротьбі посміхнулося збірній Туреччини, що зробиш... Ми програли 0:1, але я вважаю, що футбол ми показали кращий, ніж той, коли виграли в Туреччині з рахунком 3:0.

Результати інших матчів 2-ї групи: Казахстан -- Греція, 1:2 (Жумаскалієв, 53' -- Яннакопулос, 78'; Ліберопулос, 90+3'); Данія -- Грузія, 6:1 (К.Йєнсен,10'; Поульсен, 30'; Аггер, 43'; Томассон, 55'; Ларсен, 79' і 84' -- Деметрадзе, 36' -- пенальті).