Ситуація з Нікопольським феросплавним заводом переходить в нову фазу. Якщо раніше це було "шоу Пінчука", то тепер подіям можна дати назву "великий скандал", в якому беруть участь як олігархи, так і урядовці. Щодо останніх, то скандал може якщо не продовжити, то принаймні спричинити розкол в лавах нової влади. Ситуацію ускладнюють заяви в медіа про "президентське обурення". Як повідомив "Інтернет-репортер", Президент обурений виступом в телеефірі з Нікопольського заводу феросплавів народного депутата Юрія Кармазіна. І не просто обурений, а навіть вимагає виключити депутата з фракції "Наша Україна". Щоб з'ясувати, що ж саме могло так обурити Віктора Ющенка, "Поступ" поспілкувався з самим "винуватцем" -- народним депутатом Юрієм Кармазіним.
-- Чи зв'язувався з Вами особисто Президент, або його заступники, у зв'язку із Вашим виступом в телеефірі в Нікополі? Чому Президент обурений?
-- Щодо мого виступу, то я захищав Конституцію і права людей, і діяв в статусі координатора комісії по дотриманню прав і свобод громадян, і причому діяв настільки в межах закону, що через день полтавський суд, рішення якого ледь не призвело до кровопролиття, скасував його. Я разом із головою цієї комісії Мусіякою зупинили це кровопролиття.
Знаєте, схожа "качка" з'явилась і на сайті Юлії Тимошенко, але ніякої заяви Президента не було. Віктор Андрійович зі мною не зв'язувався, не зв'язувались зі мною і його помічники. На мою думку, у цій "качці", безумовно, може бути зацікавлена прем'єр Юлія Тимошенко. Нещодавно на прес-конференції вона заявила, що Кармазін є "правою рукою" Петра Порошенка. Для мене ця заява є образливою, тому що Кармазін прийшов в політику ще до Тимошенко та Порошенка. І в ті часи, коли Юлія Володимирівна займалась продажем газу та інших речей, то Кармазін очолював комісію по Криму. У 1994 році там були протистояння на ґрунті енергоносіїв, і ми, слава Богу, не отримали війни. Тому я її теж можу назвати правою рукою, чи лівою ногою декого, але ж я цього не роблю...
-- Що ж насправді відбувається з Нікопольським феросплавним? Це боротьба олігархів чи демонстрація справжнього обличчя нової влади?
-- Ситуація є дуже далекою від справедливості. Є моє депутатське звернення трирічної давнини, адресоване ще президентові Кучмі, в якому я говорив про крадіжку в держави на суму 400-500 мільйонів доларів при "приватизації" Нікопольського заводу феросплавів. Я був чи не один з політиків, хто підняв це питання. Всі мовчали: і Тимошенко, і Ющенко... Я намагався достукатися до влади через пресу (відкритий лист-заява, який був надрукований в "Комсомольській Правді").
Взагалі, було б добре, якби завод перейшов у власність держави. Але позиція, яку в цій ситуації почав займати уряд є хибною. Чому? Тому що йдеться про те, щоб "шматок" НЗФ спочатку забрати державі, а потім віддати на продаж, і причому не кому-небудь, а структурам "Привату", які вже мають 25 відсотків акцій в статуті. Тобто, спочатку було 25 відсотків акцій у "Привату", 25 -- у Пінчука, та 50 державних. Потім Пінчук взяв 25 державних "в управління", а решту державних 25 відсотків викупив. Прокуратура поставила питання, щоб приватизацію відсотків Пінчука визнати незаконною, а про 25 "позичених" -- "забули". По-друге, сама Тимошенко визначила, який заступник міністра поїде, хто буде приймати участь в зборах, коли і де відбудуться самі збори. Вони і відбулись в "місці" Коломойського і групи "Приват". Це називається корупційними правовідносинами.
Щобільше -- Валентина Семенюк за дорученням прем'єра видала людині з Міноборони дозвіл на проведення зборів, але з обмовкою, що провести їх можна лише після того, як на рахунку ФДМУ будуть акції. Акції так і не з'явилися.
Далі -- більше. Генпрокуратура, як позивач у цій справі, не звернулася щодо виконання свого звернення. Замість неї це робить Тимошенко, тому зрозуміло, що в неї тут є чималі зацікавленості. Все стало зрозуміло, коли на зборах акціонерів було скорочено кількість людей, які входили до правління компанії, -- з 11 до 5. Троє з них були з групи "Приват". Також неможливо не звернути увагу на швидкість прийняття рішень Полтавським господарським судом. У 21.00 він приймає рішення про зміну керівництва НЗФ, а в 22.00 -- рішення про негайне, в примусовому порядку виконання цього рішення.
Я в своєму виступі сказав, що це явно корупційне рішення суддів, що вони взагалі не мали права розглядати таку справу в Полтаві, причому з такими порушеннями процедури... Знаєте, чим вони мотивували, що суд має відбутися в Полтаві? Що там нібито проживав колишній директор заводу.
-- Тоді що ж підштовхнуло їх змінити думку?
-- Коли судді зрозуміли, що порушень забагато, і доведеться відповідати, то вони самі скасували ці рішення, мотивуючи тим, що "виявилось, що колишній директор НЗФ тут не живе, і вони помилились". Хоча і це незаконно, оскільки прийняти, або скасувати рішення можна тільки під час судового засідання, а його не було. Іншими словами, те, що відбулось, показало колосальне беззаконня. Я сам був свідком того, як міліція шикувалась до штурму заводу, відповідно, і люди брали в руки каміння. Ми вимагали у міліції показати рішення, а його не було. Тобто Тимошенко просто забрехалася, її спроба брутально йде проти Закону, Конституції та здорового глузду. |