Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    Дискусія у Поступі.    Пост-Faktum.

31 серпня 2005 р.

16:23 23-06-2017 -   На полігони Львівщини вивантажили 140 тонн сміття
  16:21 23-06-2017 -   В Національному музеї ім. Андрея Шептицького презентують новий арт-проект
  15:0 23-06-2017 -   На шахті «Степова» провели евакуацію
  14:34 23-06-2017 -   Садовий звернувся до посольств щодо евакуації дітей зі Львова
  13:8 23-06-2017 -   Сьогодні у другій половині дня – шквалистий вітер 25 м/с, гроза і град
  14:58 23-06-2017 -   Поліція назвали причину пожежі в багатоповерхівці Лондона
  13:7 23-06-2017 -   У Росії пацієнт побив лікаря за те, що той поцікавився його тату
  11:27 23-06-2017 -   Бундестаг реабілітував усіх засуджених у післявоєнні роки за гомосексуальні зв'язки
  11:24 23-06-2017 -   У Німеччині дозволили стеження за листуванням в месенджерах

·  ·

___________________________________________________________________________

Переможне повернення Ващука

Через зайнятість футболістів "Дніпра" і донецького "Металурга" в Кубку UEFA поєдинки за їхньої участі в національному чемпіонаті відбулися на день пізніше від решти матчів сьомого туру.

Особливий інтерес викликала зустріч у Києві, де місцеві динамівці приймали донецький "Металург". По-перше, в очному двобої зійшлися срібний і бронзовий призери минулого чемпіонату. А по-друге, протистояння Києва і Донецька в українському футболі -- завжди цікаво. До того ж у разі перемоги "Металург" виходив на друге місце в турнірній таблиці. І насамкінець додамо, що цей поєдинок для господарів був першим перед столичною публікою під керівництвом в. о. головного тренера Анатолія Дем'яненка, а центральний захисник киян Владислав Ващук вийшов на поле в динамівській футболці після тривалої перерви.

У першому таймі глядачі стали свідками не надто видовищного футболу. Щоправда, як і належить господарям, динамівці володіли територіальною перевагою. Однак гострих моментів до перерви вони створили лише два. На 21-й хв. Шацьких вийшов сам на сам із кіпером "металургів" Віртом, але не зумів переграти вихованця львівського футболу. А під завісу першої 45-хвилинки Клебер влучив у поперечку.

Зовсім інший футбол команди продемонстрували в другому таймі. Кияни значно додали обертів і закрили команду Олександра Севідова на її половині поля. І вже на 50-й хв. у ворота гостей арбітр зустрічі Василь Мельничук призначив 11-метровий удар. Рінкон розвів Вірта і м'яч у різні кути воріт -- 1:0.

Відкривши рахунок, динамівці не припинили атакувати. Небезпечні моменти біля воріт "Металурга" виникали один за одним. Другого голу вболівальникам "Динамо" довго очікувати не довелося: на 64-й хв. Ротань з лінії штрафного майданчика пробив з-під захисника, і м'яч влучив у правий нижній кут -- 2:0. Буквально за хвилину тренери киян замінили Ротаня: під оплески фанів "Динамо" на полі з'явився Ребров. І саме він, вигравши очну дуель у кіпера на 77-й хв., став автором третього голу у ворота гостей -- 3:0.

Проте потрібно віддати належне "металургам". Донеччани не опустили руки, а боролися до фінального свистка. І винагородою для них став красень-гол Аліуце: на 88-й хв. після подачі кутового Гавранчіч головою вибив м'яч за межі штрафного майданчика, але румунський леґіонер "Металурга" гарматним пострілом сходу не залишив жодних шансів Шовковському -- 3:1. І буквально за хвилину м'яч ледь вдруге не опинився у сітці воріт "Динамо". Після удару головою Чечера круглий влучив у стійку воріт господарів. Отож "Динамо" перемогло -- 3:1 і продовжує переслідувати інший донецький клуб "Шахтар" у боротьбі за лідерство.

На відміну від Києва, у Дніпропетровську, де "Дніпро" приймав маріупольський "Іллічівець", перемогу святкували гості -- 1:0. Єдиний м'яч було забито на 68-й хв. зустрічі. До того ж у центрі уваги опинився не автор голу, гравець "Іллічівця" Конюшенко, а кіпер дніпрян Кернозенко, який примудрився пропустити м'яч після дальнього удару. Хай там як, а дитяча помилка воротаря коштувала команді Євгена Кучеревського трьох очок. Однак заради справедливості необхідно зазначити, що за продемонстрованої гри господарі на перемогу аж ніяк не заслужили. Вони могли сподіватися хіба що на нічию.

Тепер дніпрянам, як і минулого року, в боротьбі за пристойне місце доведеться надолужувати згаяне на старті. Адже програш "внучатам Ілліча" -- вже п'ята поразка дніпропетровців у нинішньому чемпіонаті. Додамо, що у восьми попередніх очних двобоях із "Іллічівцем" на своєму полі "Дніпро" не втратив жодного пункту. Але колись це ж мало статися...

»
Молодим завжди у нас дорога

На 34-му чемпіонаті світу з веслування українська збірна без нагород не залишилася. Після цілком пристойного дебюту наших юніорів у колі досвідчених суперників "золото" на десерт приніс Валентин Дем'яненко.

Цьогоріч Валентин зірвав на свою честь оплески перемогою на першості Європи серед молоді у Познані. Згодом польське місто стало ареною ще одного тріумфу молодого та надзвичайно талановитого українця: на 200-метрівці перегонів каноїстів-одиночників він став срібним призером уже "дорослого" континентального форуму. Лише на 0,1 с Валентина випередив російський візаві Максім Опальов. І ось тепер на хорватських водах настав час реваншу. На своїй улюбленій дистанції він залишив сильного суперника позаду (39,264 с), фінішувавши на 0,3 с раніше.
»
Шахові війни на сцені
Оксана ПАВЛЮК

У Рівному триває 74-й чемпіонат України із шахів серед чоловіків.

Організатори національного шахового чемпіонату серед чоловіків, згадавши радянські часи, вирішили провести турнір у театрі. Саме на сцені Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру розпочали боротьбу за чемпіонський титул 32 шахісти. Серед учасників і дві представниці слабкої статі: чемпіонка України цього року, харків'янка Анна Ушеніна та тріумфаторка Euro-2005 Катерина Лагно з Донецька.

Як і минулого року, турнір проходить за нокаут-системою: суперники в кожному раунді в парах грають дві класичні партії; якщо ж переможця не визначено, то потім змагаються у "швидких" шахах, а за потреби остаточно з'ясовують стосунки у бліц-партіях.