Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тенденції Поступу.    Арт-Поступ.    Пост-Factum.    КУПОЛ-Львів.

30 серпня 2002 р.

15:5 20-07-2017 -   У Львові перейменовуватимуть вулиці та встановлюватимуть таблиці
  13:51 20-07-2017 -   Суддя Кам’янка-Бузького районного суду не вказала в декларації машину вартістю ₴100 тис.
  13:49 20-07-2017 -   У львів’янки через суд конфіскували бійцівського собаку
  13:17 20-07-2017 -   На Львівщині продовжують облаштовувати пікнік-локації для відпочинку
  13:16 20-07-2017 -   На Бродівщині відновлють русло річки Бовдурка
  13:54 20-07-2017 -   Міноборони повідомило про загибель п’ятьох вояків у зоні АТО
  13:47 20-07-2017 -   У зоні відчуження поблизу ЧАЕС затримали збирачів чорниць із 25 кг ягід
  13:46 20-07-2017 -   Прикордонники заявили про затримання розвідника ЛНР
  13:44 20-07-2017 -   У Чернівецькій області на весіллі отруїлися 15 осіб
  13:5 20-07-2017 -   В Україні з початку року зареєстровано 90 випадків ботулізму

“Динамо” виконало завдання
Учора ввечері відбулося жеребкування команд у Чемпіонаті Європи, і тепер відомо, що безпосередніми суперниками київського “Динамо” будуть італійський “Ювентус”, голландський “Фейєнорд” і англійський “Ньюкасл”.

Протистояння київського “Динамо” та донецького “Шахтаря”, котре називають чи не найцікавішим на теренах усієї Східної Європи, існує навіть тоді, коли клуби не зустрічаються безпосередньо. Це протистояння було помітним також під час третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, у якому віце-чемпіон і чемпіон України боролися за право виходу до групового турніру найпрестижніших клубних змагань у світі. Очевидно, зовсім не випадково президент “Динамо”, яке змогло пройти болгарський клуб “Левські”, ще не знаючи результату гри між “Брюгге” та “Шахтарем”, однак передчуваючи його, заявив, що воно виконало головне завдання сезону.

Пробитися до групового турніру динамівцям важко було через епідемію травм, яка “скосила” основну частину гравців столичного клубу. Нині в лазареті команди перебувають 8-9 гравців основного складу, насамперед це плеймейкер команди білорус Бялькевич, захисники Ващук, Головко, Федоров.
Нещодавно вибули також Гавранчіч і Боднар. Отож про виконання якихось надзавдань динамівцям годі й говорити. І в домашньому матчі-відповіді проти болгарського “Левські” найважливішим було втримати власні ворота недоторканими, а вже потім — дбати про голи у сітку суперника. Зрештою, киян влаштовувала лише нічия, адже в Софії їм вдалося перемогти з рахунком 1:0.

“Левські”, якому потрібна була лише перемога, з перших хвилин влаштував штурм динамівських воріт.
Якоїсь миті навіть здалося, що болгарам таки вдасться відкрити рахунок. Однак стримавши натиск гостей, кияни перевели матч у більш-менш спокійне русло і згодом самі почали атакувати. На 43-й хвилині одна з їхніх атак увінчалася успіхом: відзначився чи не найкращий у складі двох команд румунський легіонер “Динамо” Флорін Чернат. Нагадаємо, що Чернат також був автором єдиного гола матчу в Софії.

У другому таймі болгари знову атакували. Але все ж м’яч не побував у воротах киян. Футболісти “Левські” навіть не змогли реалізувати пенальті на 70-й хвилині — Чілікову не вдалося переграти динамівського голкіпера Віталія Реву. Треба сказати, що у другому таймі динамівці більше атакували і лише дивом м’яч знову не потрапив у ворота болгар: спочатку Дмитрулін вийшов сам на сам із голкіпером, а після цього практично у порожні ворота бив Шацьких, однак не влучив.

Попри це, кияни перемогли й увійшли до групового турніру Ліги чемпіонів УЄФА. Причому вшосте поспіль. Однак навряд чи вони чогось досягнуть у Лізі, адже нині “Динамо” не той клуб, що був кілька років тому. Значно кращі шанси у цьому турнірі мав би “Шахтар”, проте гірники програли і змушені задовольнитися боротьбою за Кубок УЄФА.

Донецький “Шахтар” у матчі проти “Брюгге” виглядав доволі-таки не зле. Враховуючи те, що їм потрібно було забивати гол, оскільки вдома зіграли унічию 1:1, гірники з перших хвилин пішли в атаку. В одній із них бельгійці збили нападника “Шахтаря” Андрія Воробея, за що суддя призначив штрафний удар. Виконувати його взявся сам Воробей і, що для нього є великою рідкістю, зробив це просто бездоганно: м’яч влетів у верхній ближній кут воріт — 1:0. Сталося це лишень на 13-й хвилині. Після пропущеного гола господарі ніяк не могли зрозуміти, що сталося, і лише наприкінці першого тайму в них почали виходити більш-менш небезпечні атаки.

Утім у другому таймі футболісти “Брюгге” продемонстрували, що мають не менше, ніж гірники, бажання грати в Лізі чемпіонів. Вони зорганізували справжню облогу воріт голкіпера “Шахтаря” поляка Ковалевського, однак пропустили одну із котратак гостей, і нападник гірників Андрій Воробей, вийшовши сам на сам,... не зумів переграти воротаря бельгійців Верліндена. Очевидно, донецькі вболівальники ще довго пам’ятатимуть цей момент. Бо як каже стара футбольна істина: не забиваєш ти, забивають тобі. Це сталося невдовзі: на 70-й хвилині арбітр призначив штрафний у бік воріт “Шахтаря”, і словенець Насте Чех, котрий вийшов на поле замість українця, колишнього динамівця Сергія Серебренікова, зробив свою справу бездоганно, краще, ніж Воробей у першому таймі, — Ковалевський лише провів поглядом м’яч, котрий, обігнувши “стінку”, влетів у ворота гірників. 1:1 — і довелося все починати заново.

Після цього глядач спостерігав за відкритим футболом, який успішно було переведено в додатковий час. М’яч не затримувався в центрі поля, і небезпечні моменти миттєво виникали як біля одних, так біля другий воріт. Лише дивом ми не стали свідками принаймні трьох голів. Однак додатковий час не визначив переможця, тому довелося проводити футбольну лотерею — серію одинадцятиметрових ударів.
Сильнішими тут виявилися бельгійці, котрі реалізували всі удари. Гірники хоча й відпрацьовували цей елемент на передматчевому тренуванні, проте спромоглися поцілити у ворота Верліндена лише раз — відзначився Левандовський. Удари ж Пестрякова та Воробея стали здобиччю досвідченого бельгійського голкіпера.

Таким чином, чемпіон України “Шахтар” змушений цьогоріч розпрощатися з мріями про лаври клубного чемпіона Європи і приєднатися до виборювачів Кубку УЄФА. Нагадаємо, що в цьому турнірі ми маємо ще два клуби — донецький і запорізький “Металурги”.

»  РЕЙТИНГ
Україна лідер навпаки
Д.О.СВІДНИК

У середу в Берліні міжнародна організація “Трансперенсі Інтернешнл” оприлюднила щорічний Індекс сприйняття корупції (ІСК). У рейтингу 2002 року (а бали ІСК виставляють за минулий рік) Україна ділить разом з Грузією та В’єтнамом 85-87 місця серед 102 країн світу, щодо яких проводили дослідження.

ІСК – це індекс показників, які відображають уявлення підприємців і експертів із країн, яких вивчають на предмет корупції, а також із міжнародних організацій. Індекс цього року (уперше було складено в 1995 р.) базується на 15 дослідженнях, проведених 9 незалежними організаціями. ІСК 2002 є узагальненням досліджень, проведених протягом 2000-2002 років. Публікують дані тільки стосовно країн, у яких було проведено як мінімум три такі студії. Щодо України їх було шість. При розрахунках ІСК брали до уваги дослідження таких інституцій, як Колумбійський університет, Інститут Ґеллупа, Дім Свободи (США), Інститут менеджменту (Швейцарія), Світовий банк, Всесвітній економічний форум. Хоча показники рейтингу ІСК є відносними, проте на них зважають інвестори, коли планують капіталовкладення в інші країни.